• |
ide | kryesore

Pa lënë ende zyrën Albin Kurti, Rama i uron suksese qeverisë së re të Kosovës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka uruar qeverinë e re të Kosovës, e cila u votua sot me gjithëse Albin Kurti ende nuk e ka dorëzuar zyrën e kryeministrit. Në një postim në “Twitter”, Rama shpreh urimet si për qeverinë e re ashtu dhe për opozitën, siç thotë ai me besim e shpresë se pas një periudhe jo të lehtë përpëlitjesh në procesin e maturimit demokratik, do të bëjnë së bashku punë të mira për Kosovën.

“U uroj rrugëtim të mbarë qeverisë së re të Kosovës e opozitës gjithashtu, në shërbim të interesit të popullit e të shtetit të tyre, me besim e shpresë se pas një periudhe jo të lehtë përpëlitjesh në procesin e maturimit demokratik, do të bëjnë së bashku punë të mira për Kosovën🇽🇰🇦🇱”


10 Comments

  1. Albanians vs Albanians (Year 2020 A.D)!!!

    Te shpresojme sa me shpejt te vije dita kur Albini te uroje km e ri te Rep. Shqiperise. Mundesisht pa lene zyren akoma sulltani i Surrelit.

    Shqiptaret per pushtet qenkan hiena, nuk te falin. Race muti!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu