• |
ide | kryesore

Reagon Albin Kurti: Nesër nuk do jem më kryeministër, kjo është qeveri koti. Kthehemi shumë shpejt (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas mandatimit nga Kuvendi i Kosovës të qeverisë “Hoti”, ka reaguar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti.

Kurti shprehet se qeveria “Hoti” është e pavlefshme, kurse shtoi se VV do të kthehet sërish në pushtet. “Qeveria e re është e pavlefshme. Kjo është qeveri koti. Ne jemi qeveria alternative. Nesër nuk do ta bëj pranim dorëzimin. sepse nuk mund ta pranoj atë që shkarkova, ndërsa edhe u dorëzua tek presidenti. ne vazhdojmë betejën. Do të kthehemi përsëri dhe shumë shpejt. Faleminderit të gjithëve”, thotë Kurti në një video të shpërndarë në FB.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu