• |
ide | kryesore

Vjosa Osmani godet qeverinë e re: Varet nga votat e Listës Serbe, Beogradi dhe Thaçi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani kundërshtoi publikisht qeverinë e re të vendit, të drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti. Në një prononcim për mediat në Kosovë, ajo tha se ekzekutivi i ri varet nga Lista Serbe, Beogradi dhe presidenti Hashim Thaçi.

“Një qeveri e cila në tërësi varet nga votat e listës serbe që do të thotë nga Beogradi dhe së cilës votën e 61-të ia siguroi presidenti Thaçi në kundërshtim me rolin e tij kushtetues asnjëherë nuk mund të jetë përfaqësuese e vullnetit qytetar. Familja ime politike asnjëherë nuk ka qenë, as nuk do të jetë Hashim Thaçi. Unë këta ngatërrim nuk e kam bërë asnjëherë dhe nuk do ta bëjë as tash e tutje”, u shpreh Osmani.


4 Comments

  1. JE KRENERIA E KOMBIT SHQIPTAR ZONJA VJOSA OSMANI..SHUME SHPEJT DO TE JETE KESHTU ALBIN KURTI KRYEMINISTER,FATOS LUBONJA PRESIDENT DHE VJOSA OSMANI KRYETARE E KUVENDIT LEGJITIM thotë:

    BRAVO ZONJA VJOSA,KE TREGUAR DINJITETIN ME TE LART NE TE GJITHE HISTORINE E KOMBIT SHQIPTAR.SE NUK JU BASHKOVE TRADHTAREVE TE KOMBIT ,HASHIM THAQIT ,ISA MORINA MUSTAFOS,BATON HAXHIUT DHE EDI RAMES

  2. Me pelqejne debatet moral politike ne gjirin e nje partie. Ne thelb i ben mire demokracise se brendeshme te partise. Ka ardhur koha qe “bajraktareve” te partive ti behett e qarte se partia nuk eshte prone e tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu