• |
ide | kryesore

“E pastrojmë për 6 ditë”/ Basha nxjerr pamjet: Si gënjeu Rama në Thumanë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha akuzon Edi Ramën se ka shkatërruar ekonominë dhe ka varfëruar dhe më shumë shqiptarët gjatë pandemisë.


Basha shkruan në Facebook thotë se propaganda nuk e fsheh dot dështimin duke publikuar pamjet e një vizite në Thumanë më 6 prill të kryeministrit dhe ministrit për rindërtimin Arben Ahmetaj në të cilën premtohej largimi i inerteve për 6 ditë, ndërkohë që pas 56 ditësh vijojnë të jenë ende aty.


Basha deklaron se lekët e shqiptarëve i çon në xhepin e oligarkëve dhe për shpenzime luksi.

REAGIMI I PLOTË 
RAMAVIRUSI shkatërroi ekonominë dhe varfëroi shqiptarët edhe më shumë gjatë pandemisë.
Propaganda me regji qëndrore e Ramës nuk e fsheh dot dështimin. Në prill premtoi se do të punohet me 4 turne (!!!) për të pastruar Thumanën nga rrënojat. Pamjet flasin vetë. “Puna” zgjati aq sa vizita dhe transmetimi me regji qëndrore i mashtrimit të radhës.
Rama nuk i ndihmoi qytetarët as pas tërmetit dhe as gjatë pandemisë. Lekët e shqiptarëve i çon në xhepin e oligarkëve dhe për shpenzime luksi. Në vend që të ndihmonte qindra familje të varfëra, Rama harxhoi qindra mijë euro të taksave tona me charter luksi për fundjavë në Paris.
Ekonomia në krizë të thellë, është dështimi i Ramës, i qartë po aq sa gënjeshtrat që ai broçkullit çdo ditë shqiptarëve.

10 Comments

 1. Pastroni inertet o shtet, jane mbush rruget me inerte dhe me mbeturina makinash.
  Mire qytetet, por dhe ne Tirane me keq akoma. Mjafton te kalosh nga dogana e tiranes , shef inerte makinash buze rruges.
  Me keq se ne kohen e Berishes

 2. sulltani te rrije i qete , per sa kohe opozita drejtohet nga luli basha ne rregull eshte , do vdese nga pleqnia ne karrigen e kryeministrit

  1. Mos duhet që opozitën shqiptare kundër “sulltanit” Rama ta drejtojë i nipi trafikant droge i “sulltanit” Enver Hoxha ?

   1. , jo jo neve antikomunisteve na mjafton nje antikomunist qe ka qene dhe i perndjekur , qe te jete me krye te opozites , apo nuk te pelqen si ide

 3. Mos duhet që opozitën shqiptare kundër “sulltanit” Rama ta drejtojë i nipi trafikant droge i “sulltanit” Enver Hoxha ?

 4. Hysniu shëtiste shpesh nga Kodrat e liqenit në Tiranë. Saliu e merrte vesh orën kur Hysniu dilte nga banesa dhe i qepej pas. Në ato vende ku kishte të pranishëm njerëz, ai i ngjitej përkrah Hysni Kapos dhe i fliste atij pafund, sa e lodhte

 5. KTO JANE KRIMINELE DHE HAJDUTE. QE TE DY ,, KTO JANE SHPIFTESIRAT ME TE MEDHA TE SHQIPERIS. KTO JANE MASHTRUES DHE KURVARE.

  KY BENI KARUCI I VOGEL KY KA EDHE 4 DASHNORE SE NUK RRIN AS ME NJI JO.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu