• |
ide | kryesore

Flet Damian Gjiknuri: Kërkesat e opozitës për reformën janë absurde

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Anëtari i mazhorancës në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri thotë se opozita ka shtruar në tryezë disa kërkesa, që janë absurde. Në emisionin “Real Story” në “News 24” Gjiknuri tha se është në të mirën e opozitës që Reforma Zgjedhore të mund të mbyllet.

“Frika e opozitës është si ndaj një gogoli. I bëj thirrje opozitës që është në të mirë të tyre që procesi të mbyllet. Opozita ka edhe kërkesa absurde. Nga njëra anë ka kërkesa që nuk janë në përputhje me rekomandimet e ODIHR, kurse nga ana tjetër nuk pranon depolitizimin e administratës, që e kërkon ODIHR-i. Nuk ka proces absolut të mirë, ama ndryshimi i rezultatit rrallë ndodh” – tha Gjiknuri. ©LAPSI.al


4 Comments

  1. Absurditeti qendron ne faktin qe si ka mundesi qe tre ambasadore ne shqiperi kane pranuar dhe bejne presione, duke pasur ne tavoline nje cun problematik, nje termet dhe nje delenxhi si puna jote. Keta ambasadore ti pyesin drejtuesit e vendeve te tyre: A do pranonin te uleshin ne nje tavoline me nje ordiener si puna jote ? Pastaj te dalin e te flasin me gjuhe banditesh per topa e per gjyle

  2. O hajdut,kaluan dy Vite nga skandali i Unazës së Madhe,dhe miku yt Avdjol Dobi akoma nuk eshte arrestuar!!!
    Ti duhet ishe ne burg tani o plehrë.

  3. Si mund te bej reforme nje njeri i kapur me ze dhe figure me trafikante duke blere vota. Gjithe ajo PS nuk mund te nxirrte qofte dhe sa per sy e faqe dike tjeter per te marre pjese ne Komision apo duhet KY BANDITI ME KOLLARE PER TE DHENE MESAZHIN QE PRAPE DO KETE TERMET

  4. Ky eshte ai qe var ate fotografine e atij jevgut ne zyre (santoni indian)..Nuk kane perendi keta. Jane butheshqyer nga orgjite!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu