• |
ide | kryesore

Marshimi/ Mijëra kundër dhunës dhe pedofilisë. Kush protestoi dhe parrullat

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Mijëra protestestues marshuan sot në Tiranë kundër kulturës së heshtjes viktimave të dhunës seksuale, disa ditë pasi vendi u trondit nga zbulimi i një rasti përdhunimi të vazhdueshëm dyvjeçar të një vajze 15 vjeçare nga disa bashkëmoshatarë të saj dhe një roje shkolle 65 vjeçar.

Aktivistët dhe aktivistet iu drejtuan viktimës me slloganet “Ti nuk ke faj” dhe “Ti ke shumë motra”. Me thirrje kundër dhùnës, abùzimit, diskrìminimit dhe pàbarazisë së të mitùrave, vajzave dhe grave ata u tubuan në sheshin Nënën tereza rreth orës 16:00 ndërsa pas grumbullimit,përshkuan bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ndaluan parakryeministrisë sheshit Skënderbej dhe ndaluan tek ministria e Arsimit që drejtohet nga Besa Shahini.


L’image contient peut-être : 2 personnes, texteL’image contient peut-être : une personne ou plus et plein air

L’image contient peut-être : 4 personnes, foule, arbre et plein air

L’image contient peut-être : 1 personne, debout et plein air

Edhe babai i 15-vjeçares së dhunuar nga roja i shkollës dhe tre persona të tjerë i është bashkuar marshimit kundër dhùnimit të të miturve.

“Dëgjova në parlament sot se Edi Rama dènoncoi aktin. Po për veten time çfarë bëri Edi Rama. Nuk ka vajzë ai, ka djalë. Unë e dëgjova parlamentin në televizor, i lutem fëmijëve, vëllezërve dhe ministrisë së arsimit se fëmijët me një karamele, një akullore gënjehen. Mos i ndodhtë kërkujt ajo që i ndodhi vajzës time” tha ai.

25 Comments

 1. Qeveri prostitutash,qeveri kriminelesh ,qeveri trafikantesh ,qeveri manjakesh ,qeveri imoralesh ,qeveri baxhellash ,kjo eshte qeveria e ketij shteti fatkeq,e ketij populli shurdh dhe memec,e ketij populli dele .

   1. marangoz me ket gjykim tend duhet te rrim vend numero….dhe gjithsesi ajo koha e malokut nuk kishte si kryebashkiak 1 perdhunues ne grup vec te tjerave; deficiente

 2. Berisha-Meta, që i kërkojnë të mos firmosë asnjë marrëveshje, e cila do të çonte në hapjen e negociatave për Shqipërinë.

  Këta të fundit janë duke i bërë presion Bashës, nëpërmjet mediave të tyre.

  Fillimisht ishte Çlirim Peka, ndërsa sot është Nikoll Lesi, që nëpërmjet organit zyrtar të LSI-së dhe Ilir Metës, gazetës “Koha Jonë”, i thotë Lulzim Bashës se duhet të zgjedhë mes Amerikës dhe Berishës e Metës.Nje proteste qytetare me ne fund dhe tirona u be si ne perendim,por kete proteste e ndyn si gjithmone shpellkari ceceni debatikasi guerilasi stalin i pd se salih karaxhic berisha

  1. Shtype ne nje leter kete mesazh fute ne nje gote me uje dhe pije 3 here ne dite para ushqimit.
   Madje beji nje backup keti mesazhin se qofte larg me tu prish kompjuteri mos e humbet. Te shkuara, mos u merzit do ta kalosh kete semundje qe te ka rene.

 3. Ti Stalin nga ato qe shkruan dhe nga injoranca qe trashegon nuk harrin ta kuptosh se edhe ti je nje manjak i peshtire.

 4. Stalin motren vajzen gruan mbasi u shkerdhyen fort nga cecenet e salihut I dergova te protestojne te sheshi te duken pak dhe te shpelodheshin,por mbas protestes filluan te punen te qihen fort te shqupi kush hynte e dilte nga atje kohe bizedimesh,mbreme ishin te lumtura qe protestuan o stalin

 5. Berisha-Meta, që i kërkojnë të mos firmosë asnjë marrëveshje, e cila do të çonte në hapjen e negociatave për Shqipërinë.

  Këta të fundit janë duke i bërë presion Bashës, nëpërmjet mediave të tyre.

  Fillimisht ishte Çlirim Peka, ndërsa sot është Nikoll Lesi, që nëpërmjet organit zyrtar të LSI-së dhe Ilir Metës, gazetës “Koha Jonë”, i thotë Lulzim Bashës se duhet të zgjedhë mes Amerikës dhe Berishës e Metës.

 6. Më tërheq vëmendjen sllogani i protestës drejtuar viktimës “ti je motra jonë”, me arsyetimet e trajtimin idiot e në të njëjtën kohë kriminal që i bën Rama ngjarjes.
  Duke dashur të sulmojë opozitën, mediat, mijra qytetarëve që e dënojnë me forcë këtë akt e pa aftësinë e kësaj qeverie për të parandaluar këto krime, e dëgjova kryeministrin të akuzojë të gjithë se dashkan “tja thyejnë kockat” apo ta detyrojnë viktimën që të vrasë veten.
  Pra “babai” i kombit ju a kujton këtyre viktimave se ata që ju dalin në mbrojtje, “kanë ndërmend tju thyejnë kockat” e ju nuk keni rrugë tjetër veçse të vrisni veten.

 7. Ne ato pak protesta me kauza qytetare do dalin pushtet politik mbeshtetsit e ketyre pushtave shpellkare cecene skiftere per ta bere pis kete fryme qytetarie,por qytetaria do triumfoje o cecenet e salihut e likes

 8. po ato motelet dhe hotelet qe jane kthyer ne bordello kush po i con vajzat dhe grate atje ,pervecese nje pjese te rilindasve ,pjesa tjeter po i cone varferia e tejskajshme po i cone ajo bande ambasada qe drejtohet nga nje kurtizane qe nuk mbane nje qendrim te drejte kundrejte kesaje bande qeveritare por i rref shpatullat .po zyrat rilindjes qe nga policia dhe deri tek pastrimi i rrgeve e plehrave jane mbushur me kurva.po te shohesh neper rruget eqytetit do shofesh gra dhe vajza te reja qe pastrojne plehrat te cilat u kane zene vendin pastrueseve rome.edhe keto te shkretat qe e kane pasur profesion kete profesion me dekada jane flakur ne rruge e jane kthyer ne lypese,dhe prostituajne per nje 1ose 2 00 leke .apo vajza e gjore qe e genjente me karamele .kjo eshte gjndja e ketije vendi te mjere ku e ka katandisur banda erilindjes dhe mafja e ambasadave,.ndersa mimi shante dhe ofendonte mesueset te cilat i ka emeruar krye bordelloja e rilindjes .

 9. Te gjithe te pa emerve -MAVI-QE E KRUAJNE ME MUA ,REPLIKOJNE ME MUA ,DEBATOJNE ME MUA PA AS NJE LIDHJE ME LAJMIN QE JEPET NE FAQEN E -LAPSIT.AL-Ju a kam per te skerdhyer katalogun e shtepise ,moter ,grua ,ate qe e ka pjelle dhe gjithe rracen she sojin dhe sorollopin e tij.

 10. Stalin nje keshille mjeku pos I perdor me haloperidolin se nuk te qetson ai ilac eshte per berishen ti kalo prap te aspirina gjermane dhe do behesh si qingj,por dhe ti meresh shume me te tjeret me ofendime te renda,cfare mbjellesh do korresh keshtu thote dhe berisha ndigjoje doktori no stalin

 11. Te faleminderit o mjeku i Zabit Brokajt per qetesueset qe me rekumandon ,po edhe une dua te te rekumandoj -Valiumin-qe te flini dhe mos e kruani me te tjeret komentues vend dhe pa vend por referouni lajmit ,shkrimit dhe jo t’u kunderviheni te tjereve per cfare shkruajne ata .Ketu te me falesh qe po e perserit eshte nje moter dhe grua qire -ipa emer -mavi ,nje morr i kuq -qe nuk le radhe ne c’do faqe qe nuk komenton per ate cfare lexon po fyen dhe ofendon komentuesit e tjere .Dhe sa here ky moter dhe grua qire te na i marre ne goje kete -RESTO-do e marre perseri .Por ky qenka nga ata qe shet -shurrat e shtepise vetem ti ruaje nderin -Partise-

 12. O lapsi o t q robt, kur ndodhi kjo nuk nxorre ansje lajm. Tani qe u cuan robt ne protest nxierr ca foto me background bosh. Aty ishin te pakten 20,000 veta, juve ju q robt. E skam me ju kliku me per gjithe jeten.

 13. ça lidhje kanë mesazhet feministe me përdhunimin e një fëmije. Në atë moshë ajo vajzë duhet të mendoj vetëm shkollën dhe të jetojë fëmirinë e sajë, jo a duhet ti thotë po apo jo një mashkulli!

  Në burg ai kriminel por në shtëpi këto tyryfyçka që duan të bëjnë politikë edhe këtu!

  Këto tyryfyçka, si gra që janë të venë dhe të bëjnë krijojnë familje dhe atëherë do kuptojnë se ç’farë është jeta.

 14. Ka qene nje lad topalli , mesues matematike te 7 Marsi. Pedofil pervers, ngacmonte femijet e tetevjecares. Moster qe nuk i hynte gjembe ne kembe. Qelbesire felliqsire qe se kishte shokun. Dhe mbahej si shembull i rregullsise. Mizerje qe perfitonte nga pozita qe kishte, abuzonte me femije 12-14 vjecar.
  Pra , ky fenomen i abuzimit ka qene qe ne ate kohe. Keta manjiak jane njerez te semure, qe duhet me cdo kusht te izolohen. Jane llumi dhe rreziku me i madh per nje shoqeri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu