• |
ide | kryesore

Rama: Do më vinte zor nga vetja t’i thoja Berishës ‘kriminel’

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama teksa foli në lidhje me abuzimin e 15-vjeçares në Babrru nga roja i shkollës, iu kthye ashpër deputetëve në sallë.


Ai pohoi se pavarësisht bindjeve politike dhe akuzave të ndërsjellta mes palëve, kurrë si ka thënë ish-kryeministrit Sali Berisha: “Hajdut”, “kriminel”, duke shtuar se do t’i vinte zor nga vetja.


“Dënimi me vdekje, nuk ke faj ti (i drejtohet Halit Valteri). Iu referova shumë qytetarëve që më shkruajnë në FB. Ato që thua, janë nuk është se nuk ekzistojnë. Të kam dëgjuar kur thua dhe kthehesh këtej nga ne e thua; vazhdoni vidhni, ju këtë punë keni. Çfarë mendon një fëmijë kur të dëgjon ty?! S’je vetëm, ti më i miri nga poshtë, në kategorinë e këtyre. Ça do mendoje ti si prind nëse çuni jote i thoshte klasës; ‘Ju jeni hajdutë’. Ça do i thoje! “Mirë ja bërë”, që i the si babai?! Apo: “Kështu e ka babai një punë”. Unë nuk mendoj kështu. Nëse do i thoja dhe Sali Berishës: Hajdut, kriminel, vrasës. Do më vinte zor nga vetja. S’më kujtohet se ja kam thënë një gjë të tillë drejtpërdrejtë. Duke shprehur indinjatën, iu thyen kockat asaj vajzës. Nëse njërit prej atyre që bën llapa-llapa, s’do donin që dikush të merrej me fëmijët e tyre.”, tha Rama.

16 Comments

 1. Berisha-Meta, që i kërkojnë të mos firmosë asnjë marrëveshje, e cila do të çonte në hapjen e negociatave për Shqipërinë.

  Këta të fundit janë duke i bërë presion Bashës, nëpërmjet mediave të tyre.

  Fillimisht ishte Çlirim Peka, ndërsa sot është Nikoll Lesi, që nëpërmjet organit zyrtar të LSI-së dhe Ilir Metës, gazetës “Koha Jonë”, i thotë Lulzim Bashës se duhet të zgjedhë mes Amerikës dhe Berishës e Metës.

 2. Ky koment i ketij komentuesi, eshte gazeta e partise se qelbesirave, sepse asnje informim, e aresyetim nuk jep, por vetem analogji qe reformen nuk e duan, Berisha, Meta, dhe se dashkan demtimin e saje> Mire ore sufler, apo FuXI i Rames, po nuk kemi patur ne rregulla, e ligje per zgjedhjet? A nuk u sabotuan, e u shkelen nga ju hajdute, e bleres votash ne shkelje ligjore, e su hyri nje gjemb ne kembe, apo ne tru, po kerkoni reforme ju, qe dihet se si i transformoni e shfrytezoni ne aftesite tuaja mafiozesh drejtimin, e rrembimin e zgjedhjeve. Jeni ju qe kopertinen e shisni si sukses, se ne brendesi jeni ju qe sabotoni, e kaloni te tere proceset ashtu sic i pergatisni me korrupsionin nacional, por edhe me nderkombetare qe jane bere njesh me qendrimet anti demokratike te ketij sistemi rilindas.

 3. Ty te vjen zor te quash kriminel nje vrases si Frroku, perdhunues, trafikante, hajdute te dhunshem si Ndoka, Roshi, Xhafa etj, por sigurisht nuk te vjen zor te besh cdonjerin prej ketyre krimeve. Me pak fjale je nje (krye)kriminel qe ben apologjine e gjithe krimineleve.

 4. Jo re ku te ofendon ti ,bah zben vaki, ti vetem te jep per te ngrene ate mikeshen e gruas tende apo e harrove more bashto ,po ti bullizon si ata kalamajte e llastuar ,sa per ty more hajvan I paemer I ores 14 54 nuk me ha pak kar.. mua, Xixes ,Stalinit,Leninit,Enverit ,Xhaferrit Seferit Gjuzit,Murrizit,dhe ne fund te hashe kulacin e Rudines , se na cave trapin me komentet e tua.

 5. Nuk njeh historia e shqiperise nje lyrash,hajdut e kriminel ne permasat e tua.te treja keto veti i ke kthyer ne art,duke qene se arti i vertet ka fatin e madh mos te kete te bej me nje si ty.

 6. I paemer 14:54 !Çfare marrveshje more moterqire….!Marrveshje te administroje procesin zgjedhor te pavarurit,punonjes te shtetit ?!?!O plehre,e ju plehra qe beni sikur u plasi barku per marrveshje!Funderrina jeni te gjithe!Per nje klm rruge 20ml euro u kap banda ne pushtet ne flagrance,hyri ndonje ne burg ????????Zero,plehra qe na e shisni nje administrate te kriminalizuar per te pavarur,e besoni ju kete,po ata qe tundin turpin e tyre ne dore,jeni njesoj !Me ju i ndan punet sheshi,ne perballje te drejtperdrejte me narkos+te korruptuar milionere brenda dites nderkombetar leshi !Kjo administrate dhe bemat e saj jane lapidare ne korrupsion,krim dhe paaftesi.Zhul i madh.
  Edhe ju opozitare qe thoni se jeni te tille,qe nuk beni dot nje fjali te plote pa share partine demokratime,jeni çorbengrene,plehra,e bythshitur per 5 leke te sulltani i Surrelit !Beni lojen e tin,te ndyre !

 7. Ti ke -Perqeshur-ne mes te parlamentit deputetet o sharlatan muti ,dhe me hiqesh si gjynaqar per Berishen.Atij si thua dot -kriminel-o njeri me te meta mendore se ata te shkretet qe u vrane ne 21 janar i cove si mish per top dhe po te hetohet mire i kini vrare ju o qelbesira te ketij vendi .E tregoi dhe shperblimi qe i bete -Gardistit- ku e vute drejtues te -peseleshit-.

 8. Ju qifshin shpellkaret e vicidolit ju klyshat e kurvave stalin neri me te gjithe cecenet e lapsit qe komentojne posht komentit tim,o bythqira ky eshte shkrim i gazetes presidenciale koha jona me gazetarin me fame boterore n lesi,shkoni bythqira sulmoni lesin jo mua qe vetem e kam percjell per tek ju shpellkare e cecene,rrace e ndyre,per mua une ju djeg me vajgur

  1. Ca thu mer kar, or te qifsha fare e fis? I ke pi ilacet, i ke syte ne rregull? Nuk jam marre me ty, as e kam lexu, e as me rruhet kari fare cfare poston. O idiot, o majmun, o deficent, o orangutang

 9. Prape -MOTREN ,GRUAN DHE MAMKEN TE SHKERDHEVSHIM O I -PA EMER -MAVI- QE NA I KE MARRE NE GOJE DHE TE GJITHE KATALLOGUN E SHTEPISE.RACES DHE FISIT.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu