• |
ide | kryesore

Tërmet, tërmet/ Përgjigjja e Gjiknurit kur i kujtojnë përgjimet e BILD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Analisti Arjan Vasjari i përmendi në News 24 deputetit Damian Gjiknuri përgjimet e gazetës gjermane “Bild” që tregonte për shitblerjen e votave në 2017. Edhe pse i përfshirë në ato përgjime, Gjiknuri iu shmang përgjigjes dhe tha se bëhej fjalë për një rast sporadik që nuk e ka ndryshuar vullnetin e zgjedhësve.

“Nuk ka të kulluar në shoqëri. Natyrisht edhe proceset nuk janë perfekte, por manipulim është kur i heq dikujt mandatin. Ti thua në 1 milion e 700 mijë transaksione vote paska pas disa parregullsi. Njeriu që synon absoluten nuk e përmirëson kurrë veten.


Janë gjëra sporadike. Ja kishim zgjedhje në 2013, pati probleme, por rezultatin se diskutoi njeri. Në 2017 asnjë sondazh nuk e nxirrte Bashën fitues, natyrshëm nuk i fitonte zgjedhjet ai. Prandaj edhe kjo (BILD) u kthye në çështje politike nga ata, pavarësisht se Shqipëria ka halle të tjera të mëdha.

Humbësit duhet të pranojë kush bën lidhje të shkurtër, del nga rruga, do i bjerë gjatë. S’ka gjë më të keqe se të goditet dikush për shkak të një perceptimi mediatik” – tha Gjiknuri në emisionin Real Story. ©LAPSI.al

10 Comments

 1. Si erdhen kohet…. Tani ka ngelur vetem Minxhozi, MuçNano dhe Lenc VanGjeli pa i kerkuar llogari Gjiknurit….

 2. Kjo qenka e bukur! Duke qene se i doli qe kane manipuluar zgjedhjet ky thote qe referojuni sondazheve. Po pse o tutkun a ka njeri qe beson se ai qe manipulon zgjedhjet nuk eshte i afte te manipuloje ca sondazhe? Pastaj ti nuk je ne poziten e analistit qe te na tregosh a ka ndikuar ne rezultat apo jo. Ti je ne poziten e atij qe eshte kapur gafil me duar ne kuti dhe duhet te shkosh ne burg pavaresisht sa ke ndikuar ne rezultat.

 3. po more karagjoz nuk e nxirrte sondazhi Bashen fitues por as ju nuk ju nxirrte me me shume se 70 deputete pervecse manipulimit dhe injektimit te njerezve tuaj si deputete te PDIU-se nderkohe qe kryetarit Idrizi ja vodhet mandatin.

 4. Berisha-Meta, që i kërkojnë të mos firmosë asnjë marrëveshje, e cila do të çonte në hapjen e negociatave për Shqipërinë.

  Këta të fundit janë duke i bërë presion Bashës, nëpërmjet mediave të tyre.

  Fillimisht ishte Çlirim Peka, ndërsa sot është Nikoll Lesi, që nëpërmjet organit zyrtar të LSI-së dhe Ilir Metës, gazetës “Koha Jonë”, i thotë Lulzim Bashës se duhet të zgjedhë mes Amerikës dhe Berishës e Metës.

  1. O legen o shkizofren i pa emer eharove Fierin qe partia yte ne krye me der Ramen sdhan miratimin e tre ligjeve oer antarsim ne BE hu tacen e poshter

 5. per rilindasin “ipaemer” i ores 7:48 ,me te qi bota mare nonen ,motren grune ,gocen ti se ke problem. te qifsha Ramen se aty nuk duro

 6. Ti i pa emri dhe ti gjergji mos harroni urdherin e salihut per te shtuar rracen cecene ne pd shkoni Qihini fort po fort fare motrat vajzat mamkat qe mbas nente muajve te dalin cecenet qe ju kerkon salihu kush pjedhe me shume do mare licencen per bordellon ne vicidol

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu