• |
ide | kryesore

Bisedimet për Reformën Zgjedhore në selitë diplomatike/ Meta: Me rëndësi që të ketë tym të bardhë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ilir Meta është pyetur nga gazetarët sa i takon faktit se negociatat për të arritur një marrëveshje mes palëve, me ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve, këtë herë është zhvilluar në një seli diplomatike.

Meta theksoi se është në vullnet të të dy palëve që të zhvillojnë bisedimet atje ku e shohin të arsyeshme.


“S’mund të jap përgjigje të tillë. Është në vullnetin e të dy palëve për të zhvilluar bisedimet ku e shohin të arsyeshme. E rëndësishme është që të ketë tym të bardhë”, tha shkurtimisht Meta.

7 Comments

 1. Berisha-Meta, që i kërkojnë të mos firmosë asnjë marrëveshje, e cila do të çonte në hapjen e negociatave për Shqipërinë.

  Këta të fundit janë duke i bërë presion Bashës, nëpërmjet mediave të tyre.

  Fillimisht ishte Çlirim Peka, ndërsa sot është Nikoll Lesi, që nëpërmjet organit zyrtar të LSI-së dhe Ilir Metës, gazetës “Koha Jonë”, i thotë Lulzim Bashës se duhet të zgjedhë mes Amerikës dhe Berishës e Metës.

   1. O te qifsha reformen zgjedhore dhe bashke me ramovirusit se na cate trapin me gjithe hapjen e negociatava..o kelyshet e ripjelljes.

 2. O te qifsha reformen zgjedhore dhe bashke me ramovirusit se na cate trapin me gjithe hapjen e negociatava..o kelyshet e ripjelljes.

 3. Ne hale te gomereve vafte hspja e negociatave. Ne se duan te ns trajtojne si lecka, per cfsre na duhen negociatat?
  O president pa tope, o kamaleon xhuxhmaxhuxh.
  Si i lejon keta ambasadore te nderhyjne kaq shume e te na vene ultimatume? Ti na beje edhe betime se do te mbroje kushtetuten. Ne cilin nen te kushtetutes eshte ky Keshilli Politik? Ne cilin nen fltet per rolin e ambasadoreve ne politiken e brendshme te vendit?
  Tymi i bardhe, i zi apo jeshil i dalte pronave te tua te vjedhura, presinences e parlamentit pa lene menjane qeverine e ambasadat.

 4. Komentuesi i pare IPAEMER, qe ka hapur komentet, nje alabak, e me finicion” Biri kurvit,,,,,, Per temen, ne nuk jemi vatikani, jemi ne Shqiperi, qe akoma kemi influencat, e trashegimtare te litarit mbi varr te diktatorit, e kesht qe tymi do i dale kur zjarri i revolucionit te popullit te ndershem, e demokrat, do largoi, e sterilizoi ambjentin e oxhakut shqiptar. Me neperka e fantazmat qe kemi ne pushtet, gjithmeone tym te zi do shohe bota, por vuajtjet do i kete populli qe e ka ulur pak si shume kurrizin ne kesi situatash, e andaj e shfrytezojne bukur situaten qelbesirat rilindase. Nese ia leme qe tymin e bardhe ta nxjerri ky pushtet, atehere, mos pyesni per oxhakun, se ne c’drejtim do shkoi ai tym, ate do e derejtoje fryma hibride e rilindasve, e qe per ne, e per te gjithe mbase do jete vazhdimi i vuajtjeve nen nje pushtet bandito mafioz.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu