• |
ide | kryesore

Masakra në Krujë/ Këta janë dy vëllezërit që u ekzekutuan mbrëmjen e djeshme

Arkiva, Lajme, Të fundit

Këta janë dy vëllezërit që u qëlluan për vdekje mbrëmë në fshatin Gramëz të Krujës.

Vëllezërit Gramoz dhe Xhentil Bardhi, përkatësisht 34 dhe 24 vjeç, u qëlluan për vdekje me armë zjarri nga Roland Pula, 32 vjeç, nga Kruja. Viktimat dhe autori janë përplasur disa herë ndër vite me njëri-tjetrin, janë rrahur e plagosur mes tyre disa herë.


Burimet thonë se edhe mbrëmjen e djeshme mendohet të ketë pasur një zënkë mes tyre, teksa dy vëllezërit kanë qenë në kafe dhe janë kapur me fjalë me vëllain e autorit.

Kaq ka mjaftuar që mes tyre të nisë një debat i ashpër, që përfundoi në ngjarjen tragjike. Kujtojmë se autori i dyshuar për vrasjet, Roland Pula, njihet si person problematik, ndërsa është akuzuar për disa vepra penale si; vjedhje, grabitje, trafik narkotikësh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu