• |
ide | kryesore

Meta pas marshimit të djeshëm: Kur tolerohet dhe nuk ndëshkohet nga shteti, dhuna kthehet në sistem

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta shkroi në Facebook se kur çdo formë dhune nuk ndëshkohet, dhuna kthehet në sistem. Duke shpërndarë foto nga protesta e djeshme, meta thekson se një shoqëri si e jona që familjen e ka të shenjtë, duhet të ngrihet më këmbë për mbrojtjen e saj.

“Kur çdo formë dhune tolerohet, justifikohet dhe nuk ndëshkohet nga shteti, atëherë dhuna kthehet në sistem! Një shoqëri si e jona, që familjen dhe vlerat e saj i vlerëson të shenjta, duhet të ngrihet e gjitha në këmbë për mbrojtjen e tyre! 🇦🇱”, shkruan Kreu i Shtetit.


Postimi i plotë: 

Kur çdo formë dhune tolerohet, justifikohet dhe nuk ndëshkohet nga shteti, atëhere dhuna kthehet në sistem!

Vlerësoj dhe e përshëndes reagimin e djeshëm qytetar në protestën marshim të organizuar dje në Tiranë, dhe do t’i mbështes e inkurajoj gjithmonë të gjitha nismat kundër çdo forme dhune dhe abuzivizmi.

Një shoqëri demokratike dhe sociale, nuk mund të ketë evolucion pa inkurajuar përpjekjet për fuqizimin e rolit të grave dhe vajzave, veçanërisht pa përmbushur detyrimet për mbrojtjen e të drejtave të tyre.

I bëj thirrje drejtësisë të mos vonojë në nxjerrjen e përgjegjësive për rastin e abuzimit të 15-vjeçares në Babrru, dhe nxis institucionet arsimore të jenë më të vëmendshme në parandalimin dhe denoncimin e këtyre rasteve tronditëse.

Një shoqëri si e jona, që familjen dhe vlerat e saj i vlerëson të shenjta, duhet të ngrihet e gjitha në këmbë për mbrojtjen e tyre!

8 Comments

 1. Edvin Escobar D’Rama ka variant tjeter per ndeshkimin e dhunuesve ne shoqerine shqiptare.
  Vrasjet kriminale në vend, Rama: “Hënkshin kokat e njëri-tjetrit, janë të lutur ta bëjnë!
  Kur një shoqëri nuk rreagon ndaj Kryeministrit si përdorues droge,kemi të bëjm me një deformim moral kolektiv.Kur personaliteti i policit ndermjetëson fytyrën e Shtetit,po i Kryeministrit?
  Ore,613 kg kokainë që kapi Rama në Maminas,e ka konsumuar të gjith për vete,apo e ka shitur një pjesë?

 2. Krimi eshte kthyer ne sistem. Ky sistem eshte konsoliduar ne cdo 4 vjet e me shum. Dhe ky krim eshte vendosur dhe mbeshtete dhe kontrollohet nderkombtarisht sipas axhendave te fshehta .Tashme te gjithe e kan kuptuar. Dhe keshtu do vazhdoj. Ramsesi do te jet ne pushtet sa te duan ata qe vendosin. Dhe dihet qe ky dordolec i sherben me se miri. Keto nuk jan me tabu.

 3. Ne nje vend qe humbet tradita ,zakoni,virtyti kutura ,qytetaria e cfar mund te presesh,kur krimi nuk ndeshkohet,krye.k del dhe fajson viktimen dhe jo agresorin ,po kete vend e ka marre lumi ,po a nuk i shte ky krye.k qe mbronte nje pedofil si Roshin e Kavajes ,po vete ky mbronte Shukriun,dhe te gjithe banditet qe kishte futur ne parlament ,nga tutor deri dhe hajdut vilash,e ketu eshte per te vajtuar kete popull dhe kete vend e ka marre lumi ,po ky popull ka rene ne letargji ,eshte thenje lapidare qe shqiptaret sbehen kurre.

 4. Vini re tv te nga e hena ne te premte bejne vetem biseda ne studio per politik ,kush me shume dhe kush me pake mundohen ti lepijne bythen pushtetit ,se te behet nje emision si te edukohen njerezit ,si te mbjajme paster shtepine tone te perbashket ,si te shtrohen shqiptaret te punojne ,si te edukohet rinia jo dhe jo por tv te bejne o politik o kurveri( si emisioni ne tch aventurieret pornografi komplet ) e coroditen popullin e shkrete ,e helmuan nga mengjezi ne darke ,po te vini re gazetaret kane super vila qe kushtojne sa qimet e kokes.

 5. Berisha-Meta, që i kërkojnë të mos firmosë asnjë marrëveshje, e cila do të çonte në hapjen e negociatave për Shqipërinë.

  Këta të fundit janë duke i bërë presion Bashës, nëpërmjet mediave të tyre.

  Fillimisht ishte Çlirim Peka, ndërsa sot është Nikoll Lesi, që nëpërmjet organit zyrtar të LSI-së dhe Ilir Metës, gazetës “Koha Jonë”, i thotë Lulzim Bashës se duhet të zgjedhë mes Amerikës dhe Berishës e Metës.Nje presidend nuk denon gjygjtare qe kane dhene vendime qesharake ne gjithe keto vite,por flet per shtetin,ne te gjithe boten ka perdhunime e pedofili por fajtori nuk eshte shteti,por drejtesia shoqeria shkolla dhe me e rendesishmja familja,po te rritesh ne nje familje shpellkaresh ket do perfundosh

 6. Po prap ti o rot kari me kete koment ske pune tjeter ti o te shkerdhefsha tet zonje mu ne shurte,o uturaku i Ed droges.

 7. Krimi nderkombtar i organizuar tashme hapur ne lufte frontale dhe globale kunder institucionit themelor te cdo shoqerie: FAMILJES.!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu