• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta aktorja amerikane

-Instant, Paparazzi, Slider

Mori pjesë në mbi 100 seriale televizive pjesa më e madhe të suksshme.

Dhe bëhet fjalë për aktoren Mary Pat Gleason e cila ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare. Lajmin e hidhur e dha menaxheri i saj Todd Justice në 2 qershor: ‘Ajo ishte një grua speciale me të cilën unë kam pasur nderin të punoj dhe jam krenar që kam qenë miku dhe menaxheri i saj. Ishte një luftëtare deri në fund’ shkroi ndër të tjera  ai në postim. Aktorja kishte kohë që luftonte me sëmundjen e rëndë. ‘Friends”, “Sex and the City”, “Bayside School”, “E.R.”, “Otto sotto un tetto”, “Will & Grace”, “Grey’s Anatomy”, “Mom” e “Shameless” ishin disa nga serialet ku ajo mori pjesë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu