• |
ide | kryesore

Rama tallet pas marrëveshjes: Mbaroi dhe revolucioni

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama e mbushi plot me shigjetime ndaj opozitës komentin e tij të parë pas arritjes së marrëveshjes për reformën zgjedhore.

“Pas 3 vjetësh marshim e 3 netësh ngujim na sollën fjalën e fundit: “Mirë e kishim ashtu siç e kishim”😀 Po mirë, unë kam menduar e mendoj që ka edhe më mirë, po meqë LBPD janë të kënaqur me kaq për zgjedhjet e ardhshme, bujrum, si ta duan ata🤗


Rëndësi ka që: LBPD do hyjë në zgjedhje me Kodin Zgjedhor siç e deshën vetë✌️ODHIR është dakord që kjo nuk e cënon lirinë e zgjedhjeve👍 BE është e kënaqur, Shqipëria s’ka më pikëpyetje në prag të vendimit për datën e nisjes zyrtare të negociatave🇦🇱🇪🇺 Ah po, mbaroi edhe revolucioni😀” – shkroi Rama në Twitter.

20 Comments

 1. Kur do te arrestohet Agim Kajmaku,Avdjol Dobi dhe miku i tij Damian Gjinkuri?
  Kur da ta besh testin e droges?
  Ku gjenden 613 kg kokaine qe u kapen ne Maminas?
  Kur do te do pergjigjesh ti para drejtesise per mashtrimin e siperfaqes se Teatrit?
  Kur do te arrestohet Arben Ahmetaj per korrupsion?
  Kur do te arrestohet Fatmir Xhafaj per fallsifikim?
  Kur do pergjigjesh per mashtrimin ne lidhje me Vilen e Surrelit?
  Kur do pergjigjesh per vjedhjen e ikonave?
  Kur do te pergigjesh per abuzimet e miliona Eurove per qellime private?
  Kur do te pergjigjesh ti per lidhjet me investitoret rus ne kompanine offshore Abi Bank,ku antare bordi ishte edhe Gruaja jote?
  Kur do te pergjigjesh ti per vrasjen e Artan Santos,si i dyshuari kryesore?
  Kur do te pergjigjesh per mbi 200 vetvrasje ne Vit,per largimin masiv te shqiptareve per shkak te politikes antishqiptare dhe te korruptuar?
  Kur do te pergjigjesh per vdekjet ne Thumane ne Termetin e Nentorit 2019,kur dy nga pallatet që u shembën ishin shpallur të pabanueshme pas tërmetit të shtatorit?Ti meriton karriken elektrike dhe e ke pak.

  1. Zigur o trim,kur te arrestohet Berisha per vrasjet e mijera Shqiptareve me renien e firmave piramidale,kur te arrestohet Lul Basha per vjedhjen ne rrugen e kombit dhe vrasjen e 4 qytetarve si minister rendi,kur te arrestohet Fatmir Mediu per hedhjen ne ere te nje fshati te tere si minister mbrojtje,kur te denohet Berisha,Basha per shitjen e detit grekeve,kur te arrestohet Ilir Meta per shkelje te kushtetutes dhe vjedhje galopante perfshire floririn,kur te denohen urdheruesit e dhunes se ushtruar ndaj opozites pas zgjedhjeve te ’96tes,etj.etj. pastaj do i vi rradha ketyre qe thua ti,pra me radhe e me sere…

   1. O fugs i ores 21:57, a e di se kur do arrestohen ata qe thua ti? Kur t’i mbushet mendja Rames qe te urdheroje SPAK-un per te bere arrestimin e tyre. Por me pare do urdherohet arrestimi i Veliajt te jesh i sigurt. Problemi eshte se pas tyre duhet te arrestohet edhe Rama

 2. Ky kari i kristaqit kujton se duke folur popullorce me arkaizma si “bujrum”, “hallall”, “kurban”…. do t’i rrise piket vetes ne publik!
  (Ne fakt, meqe elita ka ikur nga Shqiperia, s’e ka keq, me kete llum qe ka mbetur)

  1. i mbytur ne llumin e shqupit,ik mbaj Berishen me gajret se mos ju le shendene nga marazi se i ngeli revolucioni pa bere dhe mos harroni ti fusni ne bythe molotovet,te fusni bishtin nder shale dhe te shkoni ne zgjedhje me Ramen kryeminister dhe te festoni humbjen e radhes…

   1. Berisha ma ha karun, o debil komunist.
    Kujton se jam betishist, o pall kari nip i vojokushit?
    Po ketij bastardit te kristaqit do t’i shkerdhehet motra ne zgjedhje e tjera!
    O debatikas i vogel, vdes Coli ne fund….

 3. Kjo sjellje eshte tipike per Ramen kur do qe te mbuloje deshtimin. Jo se opozita fitoi ndonje gje te madhe, per kete jemi koshiente. Me sa duket pas gafes se Kim qe doli haptas pro qeverise, perfitoi BE dmth Gjermania e cila eshte kunder ndarjes se Kosoves dhe ka ca kohe qe i eshte vene keqas ne shpine Rames. Jo me kot nuk u mbajt takimi i sotshem ne rezidencen amerikane. Ndoshta edhe ndokush nga DASH i ka thene Kimit qe per vitin tjeter nuk na duhet Rama, sepse dihet qe marreveshja Kosove-Serbi duhet mbyllur deri ne shtator. Pas mbylljes se marreveshjes, varet se cfare do duan te bejne amerikanet me Ramen. Rama e ka kuptuar kete dhe keto deklarata jane ne njefare menyre hakmarrja e femijes grindavec qe e ka mendjen vetem te grricet duke u munduar te fuse spica. Nga ana tjeter Basha do na e paraqese neser si fitoren e tij packa se kjo fitore, gjithmone nese mund te quhet e tille, eshte fitore e gjermaneve ndaj gafes qe beri Yuri Kim.

 4. Shqupistat kane ngel keq. Slane gjo pa thone per sorroisten e rr Elbasanit dhe tani bertasin fitore. I vje hidhet kur Rama tall kart

 5. Ramsi ka dhe shume e shume krime te tjera qe ka bere ne kurriz te ketij populli te varfer qe mezi shtyn muajin mes 100 hallesh dhe karrikja elektrike eshte pak por duhet djegur per se gjalli

 6. I lindur ne rrevolucion, i ushqyer me rrevolucion, i specializuar per rrevolucione, na eshte bere kaqe rrevolucionar sa qe i rimekembi perseri kolonet e pushtetit komunist, qe sot na jane rinovuar , e qe jane bere dashnore te amerikes, e kane kaluar ne fanatizem gjija, keta, fara keqe, qe kur Berisha futi vendin ne NATO, na dolen ne proteste me flamujt me ylle, e draper e cekan, per ti thene rusise se na ke ne ketu. Keta jane monstrat qe sot po shiteten si demokrate, por ne brendesi jane ashtu sic thote populli ”’SHalqi i kuq, keta i ka quajtur mire populli, se qimen e nderrojne, por veset, e zakonin kurre s’e harrojne. E kjo tregohet me qendrimet , sjelljet, vjedhjet, mashtrimet, hipokrizine qe na e shfaqin ne cdo dite, per mbulim te asaj katrahure qe e kane sjelle kete popull. Le te jete fundi i maskarenjeve edhe vota qe ti zhduke faren hibride te ndjenjes mos njerezore qe kane kultivuar.

 7. Nuk besoj se ka me njeri ne faqe te dheut qe i intereson apo qe i plas per cfare shkruan thot apo ben ky klloun bastard.

 8. O xixa protesta ishte ne kujtim te gerdecit te salihut qe vrau 26 banore plagosi mbi 300 banore dhe shkatarroje mbi 400 shtepi,po kur ja lepin bythen salihut muti te vjen si kek dhe gjykimi sheqer per salih karaxhic berisha

 9. Basha doli perseri pa brek si ne 2017 gje qe ska dore.
  Me listat e hapura dele qarte se kush jane per tu votuar nga populli, edhe po dolen langaraqet qe nga 90-ta edhe sote jane ete sigurt qe smarin me vota nga populli, kurse me lista te mbyllura votonte populli ne menyre qore.ju shani Ramen por ju haroni qe keta te pd jane me ujqer qe sado e kane barkun plot prap te shqyejne.
  Prandaj shpresoj me lista te hapura te kemi te qarte per ke votojme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu