• |
ide | kryesore

Basha në familjen e vjetër tiranase: Biseduam për planin tonë të ringritjes ekonomike

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryedemokrati Lulzim Basha është ndalur sot për një vizitë edhe në një nga familjet më të vjetra tiranase, familjen Petrela gjatë bisedimeve që pati me bizneset në krizë. Ai tha se me anëtarët e kësaj familje ka diskutuar jo vetëm për krizën ekonomike, problemet me pronat por edhe planin që ka PD për ringritjen e ekonomisë.

STATUSI I PLOTE
Sot, në oborrin e familjes Petrela, një nga më të vjetrat në Tiranë, duke biseduar jo vetëm për hallet e tyre sot nga ekonomia në krizë tek problemi i pronave, por edhe për planin tonë për ringritjen e ekonomisë dhe mirëqenien e gjithë shqiptarëve nesër. #ditemetemira


7 Comments

  1. Kryetari i PD Lulzim Basha ishte sot në disa bizneseve në Tiranë.

    Një nga zonjat të cilat ai po nxirrte live në facebook i tha kryedemokratit “ishalla dal bukur, se para nuk dalim bukur, nuk ka gjë vetëm kaptinën më ke nxjerrë”.

    Basha ja ktheu je shumë fotozhenike,ti je loqe komplet o lulush

  2. Ka vajtur, ashtu eshte, por ne nje familje Tironcish me rrenje, e ashtu e kane pritur ata me zakonet e tyre. Nje kryetar partie, edhe nese shkon atje ku e mendon vepron mire, per te pare e ndjekur se si eshte jeta, varferia, e vuajtja e ketij populli, qe me sinqeritetin, e ndershmerine shume me te larte se kryeqeveritari , njerezit ta kuptojne se ku duhet, e si do te jemi pas largimit te domosdoshem te qelbesirave. Atyre qe u vjen keq per viziten, apo qe bejne krahasime me inskenat e qeveritareve, duket se po ua heq kallain e mashtrimit rrealiteti qe opozita ngre, e qe mendon per ardhmerine e ketij vendi. Le te plasin, le te flasin ambiciozet rilinndas kuqale, sepse vijushmeria, dhe kuptimi i gjendjes se ku jemi, e ku duhet te ishim e jemi sot, opozita do beje ndryshimin qe sot e kerkon po thuajse mbare populli, mbasi eshte mbushur kupa me kete vjedhe hajdut pushtet.

    1. Rilindasve ja kam qi ropt por ti o klluf duhet me e shpla surratin dhe duhet te shkundesh breket se qeke militant i qebur .

  3. “Dokra t’hinit” PD eshte njera nga aktoret te shkatarimit ekonomik te Shqiperise, duke njohur e zbatuar ligjin 7501 i cili e renoje perfundimisht nje nga asetet e ekonomise shqiptare. Basha po pati kurajo e vizion le te shprehet per kete ligj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu