• |
ide | kryesore

FOTO+VIDEO/ Kushtoi 1 miliard lekë, përmbytet 5 ditë nga inaugurimi Parku Rinia

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Rehabilitimi i Parkut Rinia ishte një nga shpenzimet e fundit marramendëse të Bashkisë së Tiranës dhe që u prezantua (si çdo herë) me pompozitet nga kreu i saj Erion Veliaj. Në 1 qershor nuk munguan aty kamerat, fotografët dhe dronët për të shpërndarë në media pamje që ngjasonin me kopshtet e Parisit.


Gjithë ky investim ka kushtuar jo pak, por gati 1 miliard lekë. Ky investim me shumë mundësi do të shkatërrohet më vonë pasi aty është premtuar një parkim nëntokësor. Parku nuk pati ndonjë transformim përveç ngritjes së disa kodrave, bari i të cilave nuk mbiu siç pritej dhe që firma u detyrua të vendoste bar artificial.


Të shumta kanë qenë edhe kritikat për tenderin se si ai u zhvillua, por kjo e shtunë nxori në pah punët e vërteta të Lalit në Tiranë. Është dashur vetëm 30 minuta shi që Parku Rinia ti ngjasojë Venecias. Gjithçka u kthye në kodra dhe kanale me ujë dhe baltë. Në rrjetet sociale kanë vërshuar video dhe foto ndërsa nuk mungojnë edhe ironitë me pamjen e re të “Parkut 1-miliard lekësh”. ©LAPSI.al

30 Comments

 1. Pa problem. E zgjidh lali Eri kete pune. Paguan edhe nje miliard leke te tjera dhe e kthen sic ka qene. Se mos po i nxjerr leket nga xhepi, perkundrazi, fut edhe ca leke te tjera ne xhep dhe kjo histori harrohet

 2. Parku Rinia ishte perbukuri, ashtu sic e kishte bere enveri.
  Ky bastard duhet te arrestohet menjehere per kete abuzim pa limit. Edhe kompania qe ka bere punimet duhet penalizohet..

 3. E paskan rehabilituar mire. Qe vjedhin rendshem e dinim, por tani kuptuam qe jane totalisht te pa afte per te bere nje pune siç duhet nga fillimi ne fund.

  1. Vone e paske kuptu. A kalon ndonjehere te “Bulevardi Zogii I” ? A e mban mend si ka qene dhe si e bene?
   Me perpara kalonte tanksi dhe se gjente gje, kur e beri Edi u prish per 6 muaj.

 4. Sa loqe dukeni o shpellkare,per 30 minuta shi i rrembyer permbyt barcelonen romen milanon parisin pse nuk flisnit kur permbytej ne perpara,por idiotizmi shpellkar nuk ka fund,shkoni masturbohuni tani marveshjen e firmosi luluja

  1. Ke shume te drejte ora 23:00. Kjo ka ndodhur edhe ne Tirane, disa here jane permbytur rruget. I vetmi ndryshim eshte se Parku Rinia nuk eshte permbutur asnjehere. Eshte hera e pare, fiks pese dite pas inaugurimit. Imagjino pak sikur shiu te filloje papritur ne nje dite me diell, do ishte nje surprize shume e bukur per femijet qe do benin plazh ne mes te Tiranes

  2. PO CA PERMBYT ROMEN PARISIN PER CA KAR PO FLET
   KE PA MDONJEHERBTE MBYTEN PARQET E ROMES APO PARISIT TI BYTHLEPIRSI LALI ERIT ??
   SHIU KA MBARUAR DHE UJI NUK IKEN A E DI PSE
   NJE STUDENT I VITIT TE PARE INXHINJERI DO E BENTE ME TE SIGURT PROJEKTIN E DRENAXHIMIT TE UJRAVE
   KY POPULL DHET TE. GRIHET I GJITHI NE KEMBE JANE OARATE TONA QE KTA MOTERQI VJEDHIN SHIKO LALI ERIN SESI MDERRON GARDEROPEN CDO DIT SHIKONI ARJOLEN CA LLOJ VESHJESH TE SHTRENJTA PERDOR
   KTU KA HUMB SENSI LROKURORIA MERRET ME HAJDUT PULASH KURSE KTA BEJN KERDINE

 5. U përpoq të bënte gol me dorë, por më duket se e hëngri sa krahu. E vetmja gjë që fitoi është tenderi i biometrikës, që e merr Erjon Isufi dhe Endri Hasa. Ne demokratët o Xhelal më duket se morëm ka*in edhe këtë herë”, shkruante komentuesi, poshtë statusit të fitores, së Xhelal Mziut.

 6. Është bërë më plan, që të mblidhet uji e të përdoret për të ujitur lulet në kohë thatësire, e nuk arrini ta kuptoni sa largpamës është Lali Eri

 7. E kemi fjalën për shpurën e atyre palo-politikanëve idhnakë e agresivë, që shkumbëzojnë papushim helmin e tyre antishqiptar duke i kërkuar Evropës ta braktisë, të mos ta ndihmojë e të mos ta pranojë në gjirin e saj “narko-shtetin”, siç e cilësojnë ata harbutërisht vendin e tyre. E kemi fjalën për atë lukuni pseudo-intelektualësh gjithologë, pseudo-gazetarë e pseudo-analistë, pseudo-filozofë e pseudo-sociologë, pseudo-historianë e pseudo-gjuhëtarë, pseudo-regjisorë e pseudo-aktorë, pseudo-sizmologë e pseudo-virologë, që të refuzuar e të dështuar profesionalisht, shpresojnë se mund të realizohen duke iu bashkuar skalioneve të politikës së rrugës, ku predikojnë braktisjen e zgjedhjeve e të institucioneve dhe marrjen e pushtetit me dhunë e “me revolucion”.

 8. Shko o gerti dhe ju cecene e shpellkare qe kerkoni rikthimin e bulevardit e parqeve me shurrtore e hale gjigante qe salihu ju dhuroje,shurranjoset zhvillim quajne shurra ne per rruge e parqe,shkoni dhe beni foto sot dhe shikoni parkun rinia beni dhe selfi

 9. E mbyllni te cmendurin ne psikiatri se do beheni te gjithe si ai.shkoni te merni certifikaten e skizofrenise se ai e ka e del i pafajshem per te gjitha marrite qe ben.populli i gjithe ne burg se eshte pergjegjes per mosmbylljen e tij.lleshi gati eshte.

 10. Ti pidhmotre i paemer, se pari te qifsha robt, se dyti, sjane te gjithe me pd kur shajn ramen dhe veliajn qe ti i mbrojn se te qijn gruan komuniste cdo nate dhe i ke basheqires… se treti,pidhmotra vemje e bashkise me ato lek qe harxhoi per parkun qe ishte per bukuri sic ishte, blinte makina per pastrimin e tiranes, se na moren jeten duke fshi me dege peme si ne mesjete..

 11. I pashe fotot edhe cfare eshte permbytur?
  mos e beni qimen tra se late name me 1 miljard (1 miljon euro) leke , e dyta gjera qe ndollin se po te shikosh nga ana konstruktive duket nje park orgjinal pa beton edhe me gjelberim gje qe na mungojne,
  Me tregoni fotot e qyteteve ne kohen e PD se edhe i krahasoni ato me te PS-se do shikoni sa eshte nderyshimi edhe do ta kuptoni se cfare eshte.
  PD= vill-mbush xhepat-mos nderto (Taliban)
  PS= nderto-cfare mbeten ne xhep (normal)

 12. Basha këtë premtim e ka bërë gjatë vizitës së tij të fundit në SHBA (që nuk mbahet mend që kur ka qenë).

  “Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk ka.

  Ka rëndësi kjo që po e them, se e them nga Uashingtoni”, deklaronte Basha.

  1. Ore i paemer mavi, kaq shume te paska trembur terheqja e Rames? Ne fakt edhe mund te kesh te drejte se e humbet punen qe ke ne bodrumet e bashkise apo ne seline e partise nese mavite humbin zgjedhjet. Ketu diskutohet per lali Erin, ti merresh me Bashen. Ca po te ben Basha i shkrete, me urte se kaq nuk mund te rrije. Por kujdes me lali Erin se shume shpejt do dale armik e mos te te marre me vete

 13. Mos shani njëri-tjetrin kot por përpiquni të gjeni zgjidhje. Harxhoni kohën me budallallëqe, kjo ka ndodhur tashmë dhe s’mund t’a rregullosh. Shiko drejt të ardhmes jo drejt të së shkuarës.

 14. Isha kurioz te lexoja cfare justifikim do te nxirrte I PAEMER I RILINDJES,edhe kesaj ja gjeti budallikun e vet, fajin e ka Saliu me Lulin. Te pakten kete abuzim duhet te heshtje por duket qe punon me bateri pa tru

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu