• |
ide | kryesore

Gjobiten se shkuan tek berberi: gjobiten dy talentet e Borussia Dortmund

-Instant, Sport

Dy futbollistët e Borussia Dortmund kanë thyer protokollin sanitar anti Covid-19 të vendosur nga Federata gjermane e për këtë motiv do të ndëshkohen. Mbrojtësi e sulmuesi verdhezi kanë shkuar tek berberi pa vendosur maskën mbrojtëse, e lojtarët kanë bërë autogol sepse e kanë postuar foton konfirmuese në rrjetet sociale.

DFL (Liga gjermane) nuk ka marrë asnjë masë për klubin e Dortmund, por nuk kanë qenë kaq të mirëkuptueshëm për Akanji e Sancho, që duhet ti bëjnë ballë situatës dhe gjobës natyrisht. Të dy duhet të paguajnë tashmë nga 10mijë euro.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu