• |
ide | kryesore

Investimi 1 miliard lekë tek Parku Rinia, përmbytet me shiun e parë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tjetë investim i rëndësishëm i kryer nga bashkia e Tiranës u përmbyt sot pas vetëm një orë reshjë shiu.

Bëhet fjalë për parkun “Rinia” në të cilin u investuan plot 1 miliard lekë nga bashkia e Tiranës.


Pas inagurimit me shumë bujë 5 ditë më parë, sot hapësirat mes kodrave të e krijuara në këtë park u kthyen më pellgje të mbushura me ujë.

Një Venecia e vogël, të cilët i mungojnë vetëm gondolat që qytetarët ta shfrytëzojnë për lundrim.

16 Comments

 1. Parate e qytetareve shqiptare erion plehu i çon per lesh,ate pjese qe duket si pune !!!??Pjesa e luanit eshte ne xhapat e monstrave te partise socialiste,qe nuk kalon nje sekonde te bejne pushim,vetem vjedhin,vjedhin e prape vjedhin…!Nuk ndjehen ndopak te fyer,te mashtruar,te grabitur ata qe i kane votuar keto perbindesha ?Atyre mire u behet,po çfaj kemi ne qe ua thame e na ra bretku duke folur per keto hajdute,keto funderrina qe jane bere gazi i botes e turpi i kesaj toke ?!Ptu ndyresira….,vidhni,vidhni ju plehra e ata qe ju votojne ferkojne duart nga gezimi ju mbeshtesin e pabuke jane ne shtepi !

  1. Cuni I Gjeraqines, nje aristokrate nga Mali I Kudhesit. Projektet e tin Kane Lindur ne enderrimet ne krahet e Mamit.

 2. Kam kaq vite qe nuk jam me asnje parti. Ngado t’i hedhesh syte, sheh vetem hajdute qe duan te rrjepin shqiptaret. Ketij mire i ka ngelur qe ben pune, por ben pune te pavlefshme. E gerryu “Parkun Rinia”, dhe e shtroi prape me bare, plus ca kodra te tjera,

  Afro 1 milion dollare, dhe pertej vendit te dedikuar per “4 putroshet”, me vjen vetem nje pyetje ne mendje: sa qindarka realisht jane perdorur per te paguar nje inxhinier qe te hartoje kanalizimet sic duhen qe te mos permbytet me nje shi te lehte?

 3. Kryebashkiakun e cdo qyteti tjeter ne bote do ta kishin prangosur direkt, bashke me kompanine qe ka bere punimet. Te gjitha rruget qe ka bere Veliaj jane shkaterruar, mjafton te hedhesh syte te rruga Don Bosko qe vetem dy vjet ka dhe po i iken asfalti nga dita ne dite

 4. U përpoq të bënte gol me dorë, por më duket se e hëngri sa krahu. E vetmja gjë që fitoi është tenderi i biometrikës, që e merr Erjon Isufi dhe Endri Hasa. Ne demokratët o Xhelal më duket se morëm ka*in edhe këtë herë”, shkruante komentuesi, poshtë statusit të fitores, së Xhelal Mziut.

 5. Ueee mer…paskemi nje coban te tepelenes qe i bie bythes si eri gay dhe qe komenton nga gjirizat e kanaleve te bllokuara me sufllaqe ktu!

 6. Sa per info, une kam jetu ter jeten nTiron…ska nevoje tbej selfie se e kam pa gjithe qytetin. Selfie ben ai qe i bi bythes e ska pa qytet me sy e do ta kete kujtim tja tregoje cobanve te tjere gay

 7. Ethem Lalaj nga Mallakstra te qifsha gruan dhe gocen dhe cte mban pragu. Selfije bej ti o katunar kokepatate qe kur vjen ne Tirane e shenon ne kalendar. Shpellkar mund te jesh ti qe ka gjithe jeten qe te helmon era e gazit ne Mallakaster dhe qe ke jetuar neper bunkere si ish oficer qe ke qene o dylber mavi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu