• |
ide | kryesore

Joe Biden, zyrtarisht kandidat i demokratëve për president të SHBA

Planet, Të fundit

Joe Biden ka fituar zyrtarisht nominimin e Partisë Demokratike për ta sfiduar presidentin amerikan Donald Trump në zgjedhjet e nëntorit. Në llogarinë e tij në Twitter, Biden ka bërë të ditur se ka siguruar 1,991 delegatët e nevojshëm dhe se do të luftojë për të “fituar betejën për shpirtin e kombit”.  Biden është i nominuari efektiv që nga tërheqja e Bernie Sander në prill të këtij viti. Kujtojmë se Joe Biden ka shërbyer si zëvendëspresident në administratën e ish-presidentit Barack Obama.


4 Comments

  1. Ky premton gjera qe nuk i beri kur ish zv President, pra pa kredibilitet. Mos harroni djali i tij u kap ne nje skeme korruptive ne Ukraine dhe sbesoj se fiton kunder Trump

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu