• |
ide | kryesore

PD i përgjigjet Ramës: Bën mirë të rritësh dozën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi iu përgjigj kryeministrit Edi Rama që më herët shkroi në Tëitter se “Basha nuk ka dalë i humbur nga marrëveshja për reformën zgjedhore” dhe se “kërkesat për qeveri teknike ishin joreale”.
Bardhi thotë se Edi Rama bën mirë të rrisë dozën e qetësuesve për të mbajtur nën kontroll nervozizmin pas tërheqjes me bisht ndër shalë nga skema mafioze për kapjen e komisioneve zgjedhore.

“Frika dhe mllefi sot dhe mbrëmë tregon qartë se nuk i mjaftojnë më as paratë e pista dhe krimi i organizuar për të vjedhur zgjedhjet. Bashkimi i qytetarëve kundër tij e ka tmerruar, duke e kthyer në një komentator qesharak, që flet me veten!


Sa për vjedhjen e zgjedhjeve e 2017-ës, Edi Rama nuk do ketë më mundësi t’i fshihet kushtit nr.5 të BE për hetimin dhe dënimin e hajdutëve të zgjedhjeve të 2017-ës. Përgjimet e publikuara nga BILD i ka dëgjuar bota mbarë, që nga Niçja i drogës tek Gjushi i Ramës, i shpallur non grata nga SHBA.

PD dhe Opozita e Bashkuar nuk tërhiqet asnjë hap nga presioni dhe kurthet e Edi Ramës. Mbrëmë i çmontuam kapjen e komisioneve zgjedhore. Bashkë me shqiptarët do të mbrojmë çdo votë dhe do të fitojmë! ✌️#ditëmëtëmira” – shkruan Bardhi. ©LAPSI.al

8 Comments

 1. ju llumhonia e PeDes nuk fitoni kurre zgjedhje se nuk ju voton populli . Mund te merrni ca vota nga katunaria dhe shpellaret po dhe ato do tju sherbein vetem ti fusni ne bythe jo gje tjeter

 2. U përpoq të bënte gol me dorë, por më duket se e hëngri sa krahu. E vetmja gjë që fitoi është tenderi i biometrikës, që e merr Erjon Isufi dhe Endri Hasa. Ne demokratët o Xhelal më duket se morëm ka*in edhe këtë herë”, shkruante komentuesi, poshtë statusit të fitores, së Xhelal Mziut.Prasi i tritanit ne bythe te paska bere te fluturosh me pras

 3. Si su ngopen me mut dhe duke bere gojore keta vemjet e dale nga bytha e Edvinit o i hengshi ka…. Tritan Shehut ,Shaban Memis , Haxhi Lleshit ,Adil Carcanit Enverit,Hitlerit ,Muslim Murrizit Ilir Metes dhe per shplarje kulacin e Rudina Hajdarit bushtrat e Endri Fuges.

 4. E kemi fjalën për shpurën e atyre palo-politikanëve idhnakë e agresivë, që shkumbëzojnë papushim helmin e tyre antishqiptar duke i kërkuar Evropës ta braktisë, të mos ta ndihmojë e të mos ta pranojë në gjirin e saj “narko-shtetin”, siç e cilësojnë ata harbutërisht vendin e tyre. E kemi fjalën për atë lukuni pseudo-intelektualësh gjithologë, pseudo-gazetarë e pseudo-analistë, pseudo-filozofë e pseudo-sociologë, pseudo-historianë e pseudo-gjuhëtarë, pseudo-regjisorë e pseudo-aktorë, pseudo-sizmologë e pseudo-virologë, që të refuzuar e të dështuar profesionalisht, shpresojnë se mund të realizohen duke iu bashkuar skalioneve të politikës së rrugës, ku predikojnë braktisjen e zgjedhjeve e të institucioneve dhe marrjen e pushtetit me dhunë e “me revolucion”.Lalaj ruaj bythen nga shpellkaret e cecenet qe te rrethojne te bodrumi i shqupit

  1. Që të denoncosh “narkoshtetin”, nuk do të thotë se je kundër Shqipërisë apo pranimit të saj në BE o banditët e ripjelljes së krimit.
   A mos Shqipërinë e përfaqësoka një kryeministër i droguar e bandat e trafikut të drogës me të cilët ai mbledh vota ?
   Mund të ketë bërë gabime qeveria Berisha gjatë qeverisjes së saj , por nuk ka asnjë nga qeveritarët apo funksionarët e lartë të PD që të jenë publikuar me emra e fakte se kanë pasur lidhje me kapobandat e mafies së trafikut të drogës e prostitucionit.
   Ndoshta duhet të kishte bërë më shumë ajo qeveri që të luftonte kundër kultivimit të kanabisit në fshatin e Lazaratit, ama përse Berisha vendosi moratoriumin e skafeve ?
   Pikërisht për të bllokuar trafikun e saj veçanërisht në Itali nga ku mund të shpërndahej në gjithë Europën.
   Përse Rama sapo mori pushtetin, një ndër fëlliqësitë e para që bëri, ishte heqja e moratoriumit për skafet ?
   E dijmë tani të gjithë se që nga skafisti Gjinushi e deri tek ministrat e mbrendshëm të Ramës, ose kishin vetë skafe të tyre, ose në përdorim të tyre kishin vëllezër apo kushërij.
   Një vit pasi Berisha vendosi moratoriumin e skafeve, u ndërpre trafiku i drogës e prostitucionit në Itali, e ishte antimafia italiane që e falenderoi qeverinë Berisha që më në fund ja preu rrugën trafiqeve për në vendin e tyre.
   Sapo rierdhën në pushtet socialistët në 2013, e hoqën moratoriumin e skafeve, jo vetëm u kanabizua gjithë Shqipëria, por mbrenda tre katër vitesh theu rekordin e trafikut të drogës në gjithë Europën.
   Ka edhe në Europë socialistë të korruptuar që ndoshta edhe për hir të “solidaritetit internacionalist socialist”, i mbyllën sytë e nuk donin ta shihnin këtë realitet.
   Por me publikimet e VOA e Bild për vjedhje votash me para droge e me bashkëpunim të qeverisë Rama me bandat mafioze të trafikantëve , edhe disa politikanë europianë që shihnin tek Rama “politikanin artist”, filluan të kuptojnë që kanë të bëjnë me “artistin mafioz” e më keq akoma një politikan diktator.

 5. Basha këtë premtim e ka bërë gjatë vizitës së tij të fundit në SHBA (që nuk mbahet mend që kur ka qenë).

  “Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk ka.

  Ka rëndësi kjo që po e them, se e them nga Uashingtoni”, deklaronte Basha.

 6. Jetoj jashte per shume kohe jame me bindje te djathta por kur shikoj kete fytyre Gazmend Bardhi, Salianji djali I Fahriut NE krye te PD theme me vete hallall e paçe moj PD e keni voten time

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu