• |
ide | kryesore

Rama mbron marrëveshjen me Bashën: Nuk është humbje për PD-në, por kthim në realitet

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në twitter shkruan se marrëveshja e firmosur mbrëmë për reformën zgjedhore riktheu kundërshtarin e tij politik në realitet.

Për Ramën kjo marrëveshje ka dhe një anë tjetër që sipas tij konfirmon se humbja e PD në 2017 s’kishte lidhje me marrëveshjen e parë dhe as me integritetin e zgjedhjeve, përderisa administrimi zgjedhor ekzistues mbeti kusht i panegociueshëm i LBPD, edhe në zhgjëndrrën pa qeveri teknike”


Kryeministri Rama ne Twitter: Padyshim që s’jam dakord me ata që thonë se marrëveshja e re me LB ishte një humbje për të,se gjoja hoqi dorë nga kauza dhe nuk fitoi asgjë! Jo,sepse kauza ishte imagjinare, kurse marrëveshja është konkrete – pas djegies së kohës,mandateve,bashkive është një rikthim në realitet. Por marrëveshja e re ka edhe anën tjetër pozitive, që konfirmon se humbja e PD në 2017 s’kishte lidhje me marrëveshjen e parë dhe as me integritetin e zgjedhjeve, përderisa administrimi zgjedhor ekzistues mbeti kusht i panegociueshëm i LBPD, edhe në zhgjëndrrën pa qeveri teknike!”

10 Comments

 1. Kryetari i PD Lulzim Basha ishte sot në disa bizneseve në Tiranë.

  Një nga zonjat të cilat ai po nxirrte live në facebook i tha kryedemokratit “ishalla dal bukur, se para nuk dalim bukur, nuk ka gjë vetëm kaptinën më ke nxjerrë”.

  Basha ja ktheu je shumë fotozhenike,po ti o keqa keqa u copash ne komente qe lulushi eshte bure shteti,sot e paske kthyer,cfare rrace muti jeni o shpellkare

 2. Te lumte rroçka o Ed Rama qe tall lesht me Bashen,por me vjen keq per militantet e PeDese dhe Berishen qe u ngeli revolucioni pa bere…!

 3. Rrocken -lavderoi -ti o shushunje e kuqe Rames se me ate po te pallon motren dhe gruan ai ,shko leri dhe sumen ti ose merrja lepija sic po ja lepin .

 4. Komentusi jargavan, ne cdo artikull,,,,,Per artikullin , opozita nuk pret qe nje KM qe e ka vertetuar vehten e partine qe perfaqeson se po ben permiresime, ne saje te kerkesave opozitare,,,KURRE,, sepse vijimesia e pas zgjedhjeve te vjedhura e blera, me qendrimin fyes qe mbante ne parlament me alegorite e apologjite e ketij te cmenduri, te jete dakordKURRE, Me kete mashtrues deri diten e largimit e te dhenies llogari nuk duhet ti kemi, e kene bese, sepse eshte i afirmuar per krahe kapie e poshtersira puciste te maskuara. Sot na e njh opoziten, qe deri dje e perdhunonte, ofendonte, e mohonte, e asnje propozim, apo mendim parlamentar te tyre nuk e mori parasyshe, por ia ka hedhur poshte me ngerdheshje te supermacise prej idioti. Kur na u be kaqe bashkepunues, e demokrat per bashkepunim ky tip mashtruesi, narkoman xhanem,? A mos ka ndikim presioni i ambasadoreve, ne thuerjen e karakterit bandit te Rames? Pra kjo eshte pyetja_ Cfare e detyroi Ramen qe te pranoi kerkesat e opozites?????

 5. Komentusi jargavan, ne cdo artikull,,,,,Per artikullin , opozita nuk pret qe nje KM qe e ka vertetuar vehten e partine qe perfaqeson se po ben permiresime, ne saje te kerkesave opozitare,,,KURRE,, sepse vijimesia e pas zgjedhjeve te vjedhura e blera, me qendrimin fyes qe mbante ne parlament me alegorite e apologjite e ketij te cmenduri, te jete dakordKURRE, Me kete mashtrues deri diten e largimit e te dhenies llogari nuk duhet ti kemi, e kene bese, sepse eshte i afirmuar per krahe kapie e poshtersira puciste te maskuara. Sot na e njh opoziten, qe deri dje e perdhunonte, ofendonte, e mohonte, e asnje propozim, apo mendim parlamentar te tyre nuk e mori parasyshe, por ia ka hedhur poshte me ngerdheshje te supermacise prej idioti. Kur na u be kaqe bashkepunues, e demokrat per bashkepunim ky tip mashtruesi, narkoman xhanem,? A mos ka ndikim presioni i ambasadoreve, ne thuerjen e karakterit bandit te Rames? Pra kjo eshte pyetja_ Cfare e detyroi Ramen qe te pranoi kerkesat e opozites?????

 6. Te ” rroj” partia komuniste leftiste klintoniste sorrosiste kimjongiste me ne krye ….X…..nuk e dim kush eshte. Por nje gje e di me siguri: kur frymori ben plane Zoti qesh …

 7. E kemi fjalën për shpurën e atyre palo-politikanëve idhnakë e agresivë, që shkumbëzojnë papushim helmin e tyre antishqiptar duke i kërkuar Evropës ta braktisë, të mos ta ndihmojë e të mos ta pranojë në gjirin e saj “narko-shtetin”, siç e cilësojnë ata harbutërisht vendin e tyre. E kemi fjalën për atë lukuni pseudo-intelektualësh gjithologë, pseudo-gazetarë e pseudo-analistë, pseudo-filozofë e pseudo-sociologë, pseudo-historianë e pseudo-gjuhëtarë, pseudo-regjisorë e pseudo-aktorë, pseudo-sizmologë e pseudo-virologë, që të refuzuar e të dështuar profesionalisht, shpresojnë se mund të realizohen duke iu bashkuar skalioneve të politikës së rrugës, ku predikojnë braktisjen e zgjedhjeve e të institucioneve dhe marrjen e pushtetit me dhunë e “me revolucion”.

 8. Rrofte ishulli i pirateve.
  Perdhunimet do te shtohen,
  Rrofte
  Qelbistani nje ciban i zi ne mes te europes.
  Poshte karivirusi qe nuk erdhi kurre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu