• |
ide | kryesore

Pas marrëveshjes/ Rreziku i një boomerangu për Bashën

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

PD ka hedhur hapa drejt zgjedhjeve të reja, duke lënë përshtypjen se kushtet për një garë elektorale të lirë dhe të ndershme janë krijuar. Lulzim Basha në kryesinë e demokratëve të mbledhur sot, ka vendosur të nisë procesin e konsultimit për përzgjedhjen e emrave për deputetë dhe kryetar bashkie.


“Kryesia vendosi të fillojë procesi i PËRZGJEDHJES, KONSULTIMIT DHE SELEKSIONIMIT TË KANDIDATURAVE për zgjedhjet parlamentare dhe vendore, sipas parimit të konsultimit aktiv me anëtarët e PDSH-së, sipas parimit statutor “një anëtar, një votë”, – thanë burime brenda mbledhjes.


Por kjo nismë që vjen menjëherë pas arritjes së marrëveshjes, krijon dy probleme të mëdha tek mbështetësit e opozitës, që shumë shpejt mund të kthehet në boomerang.

Nga njëra anë ajo krijon iluzionin se garancitë për një votim të lirë dhe të ndershëm janë krijuar. Edhe në statuset e tij kryeministri Rama po i mëshon idesë se Lulzim Basha deri tani ka dalë kot në rrugë dhe se këtej e tutje është bindur për tu futur prapë në zgjedhje. Pra, fakti që sapo u firmos pakti me Gjiknurin, opozita po nxiton të bëhet gati për garën elektorale në fakt ul presionin ndaj pushtetit dhe vigjilencën e ndërkombëtarëve, ndërkohë që megjithë kamerat, identifikimin biometrik dhe hapjen e kutive, gjithçka mbetet ende e pasigurtë.

Pika e dytë e dyshimtë është iluzioni se strukturat e PD duhet të bëhen gati të zgjedhin edhe kandidatët për kryebashkiakë. Kjo thirrje krijon idenë se përsëritja e zgjedhjeve lokale është afër. Por në fakt nuk është kështu. Për këtë nuk ka ende asnjë indicie të shprehur në publik. Për t’u bërë e mundur kjo, ka vetëm një rrugë. Një vendim i Gjykatës Kushtetuese për anullimin e 30 qershorit. Por kjo gjykatë ende nuk është funksionale dhe për më tepër edhe kur të bëhet askush nuk ka garanci se ajo do të jetë aq e pavarur sa të anullojë farsën moniste të verës së shkuar.

Pra me krijimin e iluzionit se zgjedhjet do jenë të ndershme dhe se gara elektorale për pushtetin lokal mund të përsëritet, PD po luan me shpresat e përkrahësve të saj, njësoj si në kohën kur i thërriste ata në mitingje se ajo qe dita kur do të rrëzohej Rama. Dhe një shpresë e zhgënjyer është shumë më keq sesa një e pandezur. Duke rritur pritshmëritë më tepër sesa duhet, PD po riskon të shkurajojë në afatgjatë trupat e saj.

©Lapsi.al

51 Comments

 1. Shumë kredite po i jep këtij Bashës ,o Lapsi….
  Lulëzimi është një koqe gomari i marrë peng…nga e kaluara e tij,nga frika e tij,nga gruaja e tij,nga Saliu…dhe së fundi edhe nga Ismaili bis( i biri Netës)…
  Boll me atë debil flokëlyer…ai është fatkeqësi kombëtare…

  1. Keti populli i shijon kur e dhunojne e perçmojne e perbuzin dhe e ofendon rilindja..
   E shikuat sot veliun qe u takua me nene e djalit 15 vjecar qe dunoi policia..ooo sa e gezuar ishte ajo i harroj te gjitha vetem per te dale ne tv klan me buzeshteremberin ard veline..turp

 2. PD nuk duhet te hyje ne zgjedhje, biles nuk ka pse te kete zgjedhje fare! Kjo qeveri Rama i ka dhene shqiptareve gjithcka ka premtuar nder vite. Shendetesine falas, e jo 300. 000 vende pune por mbi gjysem-milion shqiptare ka punesuar duke i larguar nga Shqiperia, ka bere c’do vit rritje rrogash dhe pensionesh, ka ulur e ka pakesuar taksat, ka ulur cmimin e energjise elektrike per konsumatorin familjar…e ku kane te numeruar pra arritjet ne permiresimin e jetes ekonomike te shqiptareve dhe rritjen e mireqenies se popullit ne keto vite Rilindje!
  Pune e madhe se Borxhi publik eshte me i larti nga 1990, rendesi ka qe ai Borxh eshte rritur duke rritur mirqenien e shqiptareve, duke ulur varferine, papunesine, ku natyrisht nje merite te madhe kane koncesionet dhe tenderat te fituara ndershmerisht nga ajka e bizneseve te ndershme.
  C’duhen pra zgjedhjet kur gjithcka ecen fjolle drejt Rilindjes ashtu si dje drejt Socializmit?

  1. sipas jush nqs gjykata kushtetuese jep vendime pro PD-se mund te quhet e pavaruar, nqs jo atehere eshte e kapur nga Rama? Se nje partie nuk i teket te hyje ne zgjedhje kjo eshte pune e saj e kjo sdo te thote qe ato zgjedhje jan antikushtetuese

   1. Gjykata Kushtetuese në vendimet e saj mbështetet në nenet e Kushtetutës e jo në dëshirat e militantëve partiake apo qoftë edhe Lapsit.
    Që në preambulën e saj Kushtetuta e pas përmbysjes së sistemit diktatorial një partiak komunist që nuk pranonte parti të tjera veç Partisë së Punës, pohon se Shqipëria ka një sistem demokratik pluralist ku pushteti meret me shumicë votash nga partitë.
    Nuk ka asnjë nen apo paragraf të Kushtetutës që të lejojë zhvillimin e zgjedhjeve vetëm me një parti, e nuk e ka parashikuar që e gjithë opozita të dalë nga parlamenti.
    Në këtë rast, Gjykata Kushtetuese ka të drejtën të bëjë interpretimin e neneve të Kushtetutës duke hetuar edhe shkaqet se përse opozita shqiptare kaloi në ekstremin e dorzimeve të mandateve, e kjo mund të ndriçohet fare lehtë me dosjet e shumta të përgjimeve të prokurorisë që akoma edhe sot nuk i ka prekur asnjë gjykatë.
    Gjykata kushtetuese vërtetë nuk mund të anullojë zgjedhjet lokale një partiake, por i kërkon Gjykatës së Lartë apo SPAK që të hetojë e ndëshkojë Partinë socialiste që ka masakruar kriminalisht votimet e në të njejtën kohë të ndëshkojë edhe KQZ e Kolegjin Zgjedhor që i ka pranuar këto zgjedhje një partiake.
    Gjykatës Kushtetuese i kanë shkuar me kohë nga opozita denoncimet për të gjitha marifetet që bëri Rama e qeveria e tij. e vendos ajo nëse ishin apo jo të rregullta ato zgjedhje.
    Edhe sikur Rama ta mbush me Dvoranin Gjykatën Kushtetuese me militantë socialistë, nuk ja mban askujt prej tyre që të shkelin Kushtetutën, pasi Shqipëria nuk ndodhet në hënë, por ka Gjykata ndërkombëtare që mund të hetojnë një vendim antikushtetues e të ndëshkojë cilindo jurist që abuzon me Kushtetutën.
    Gjykatat ndërrkombëtare kanë arrestuar presidentë e kryeministra që kanë bërë krime kundër popujve të tyre.

 3. Basha këtë premtim e ka bërë gjatë vizitës së tij të fundit në SHBA (që nuk mbahet mend që kur ka qenë).

  “Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk ka.

  Ka rëndësi kjo që po e them, se e them nga Uashingtoni”, deklaronte Basha.

  1. PO MOR PO SHKULJA E RAMES DHE MBJELLJA E BASHES DHE FUNDI KUSH ESHTE ? POPULLI NE BYTH . JU ESHTE ERRESUAR LLOGJIKA NGA URREJTJA . KESHTU NUK ZGJIDHIM GJE POR VETEM NDRYSHOJME HYPSIN , NE FUND PO NE BYTH DO E KEMI .

   1. i 15; 32 Basha o zoteri edhe te mos behet km nuk ka me humbje , se nuk esht se do mbetet pa pune e lek ; ata kan edhe sikur mos te punoj po per Shqiperin duhet rotacjon; nuk esht kot qe ne vendet demokratike edhe sikur te ishte i mire udheheqesi ka nje kohe te percaktuar; mos genje me ket justifikim; se kete e duan vec erdoganllinjte e putinistet; si mendoni ju dmth te qendroj ky edi me gjith keto skandale deri me 2030; ky esht nje i cmendur qe degradon cdo dite; as nuk krahasohet me bashen e as me asnje tjeter kryetar te partive ne opozit;vec menyrat e paedukata mese i drejtohet cdo njeriu nuk durohet jo me te tjerat; ne vendet e tjera edhe sikur te kish hypur ne pushtet do i benin perizia psichiatrica apo si mund te quhet shqip ekspertize mjekesore; se i cmenduri nuk lihet ne pushtet

 4. PDja ASNJEHERE NUK DUHET TA VEJ NE DISKUTIM HYRJEN NE ZGJEDHJE, TE HYJ DHE PIKE dhe ne baze te kesaj te mari gjithe masajt qe te mbroje votat dhe ti fitoj. Boll me BOJKOT .

 5. Shkrim i goditur dhe shume i sakt . PD-ja me keto veprime kerkon te heq vetullat por po nxjerr syte me duart e saja . Premtime te tilla te paarritshme per gjoja zgjedhje lokale do shtonin akoma me shume zhgenjimin te elektorati i tij . Sepse praktikisht pa krijimin e gjykates kushtetuese , keto lloj zgjedhjesh jane te pamundura per tu bere . Por edhe ne se krijohet , prape duhet qe shumica te votoje pro . Por a nuk e dime te gjithe qe i gjati ine e ka zaptuar drejtesine prej fyti dhe e ka te tijen ? E vetmja mundesi qe mbetet eshte qe vete PS-ja ta propozoje nje gje te tille . Po a pranon PS-ja nje marrezi te tille te tille? A ka shanse qe PS-ja te beje vetvrasje te tille ? Zero . Nje nga kushtet qe
  PD duhet te kishte vendosur ne keshillin politik per ndryshimet ne kodin zgjedhor duhet te ishte edhe ky , domethene se menjehere pas miratimit te ndryshimeve duhet te beheshin zgjedhjet lokale me pare dhe pastaj ato per kuvend .

  Nje gafe tjeter e liderit te PD –se dhe qe e nxjerr mbretin lakuriq eshte kur ai thone : “Kandidatët për deputetë dhe kryetarë bashkie do ti zgjedh anëtarësia . Kjo është një risi për politikën, pasi për herë të parë kandidatët për deputetë dhe kryetarë bashkie do të kenë votën e anëtarësisë së Partisë Demokratike.”
  Normalisht lind pyetja : po deri dje kush i ka zgjedh ? Po deri tani a nuk na keni thene se te zgjedhurit jane bere gjithmone nga antaresia?

  A i keni bere ndonjehere pyetjen vetes , pse nje zgjedhes duhet t’ju besoje ju ? Qe te mbani statusquone dhe te sundoni si i gjati ine , pra thejsh te rrisni kohen e agonise tone ?
  A keni nje argument pse nje zgjedhes duhet te votoje per ju , perveç faktiti qe i gjati ine e ka qelb totalisht ?
  A krijuat ju besueshmeri ne elektoratin gri ?
  Me keto qe bete a mendoni se e frenuat largimin masiv te njerezve te zhgenjyer dhe qe de fakto eshte elektorat opozitar sepse eshte i pakenaqur dhe parandaj po largohet ? …etj etj

  Nuk i keni punet ne terezi keshtu si vepruat dhe si po veproni . Me kete paçavure qe bete thjeshte firmoset humbjen tuaj te sigurt . Nese ecni me teorine te iki i gjati ine pa me pas te behet ça te behet , ka deshtuar me
  kohe . Kokfortesia juaj per stanjacion eshte thjesht harakiri per ju dhe partine tuaj .
  Humbja eshte e sigurt , fitorja do pune dhe ndryshime .
  Veproni dhe ndryshoni sa s’eshte vone . Tung

 6. Dine te me shpjegoje njeri se çfitoi Basha nga kjo marrveshje ? Vetem 1 % e militanteve te PD mund te besojne qe ndryshimet ishin te duhurat . Te gjitha keto qe ndodhen te japin nje ide se marrveshja e 2017 eshte akoma ne fuqi . Ndryshe nuk ka si te shpjegohet . Une nuk gjej shpiegim tek veprimet e Bashes . Nese nuk ka marrveshje atehere Basha paska pjerdh me kohe dhe duhet te largohet .

 7. O BASHA , MOS KUJTON SE NJERESIT JANE AKOMA NE VITET 95 -05?
  EDHE ATEHERE BERISHES JU DESHEN SHUME NDRYSHIME DHE KRIJOJE NJE BESIM PER TE ARDH NE PUSHTET PAÇKA SE NE FUND NA E FUTI . TI MENDON SE PO GENJEVE ME DHJETRAHERE NJERZIT DO JENE PO ATA ? ME VJEN KEQ SE E IMAGJINOJ SE KU KEMI PER TE PERFUNDUAR SI VEND DHE POPULL NESE NUK BEJME REVOLUCION .

 8. A e keni vene re qe del dyqan me dyqan dhe thote se me ardhjen tone ne pushtet do ndryshoje gjithçka , por se si do ndryshoje nuk e thote . A nuk thoshte edhe palloshi 2 metrosh te njejtat fjale , biles edhe me shume se ky ? ku jemi tani ? Jemi djeg nga qulli dhe kosi , prandaj i fryme edhe ujit o basha o kar me zile .

 9. Basha dhe mona kerkojne qofte tek daja . Por daja ,qe ne kete rast eshte gjatoshi rama , e ka me tfutme . Ju ka vjedh lopen dhe ka mejua fut sa krahu .

 10. Keshtu genje ti, se karin ne byth do hash shume shpejt . Si nuk u bere nje here politikan o kar me syze . Po te terheq palloshi i anetes per hundesh o kar .

 11. Ej Ethem bythqir Lalai Gomarica madhore, me shume se gjysma e komenteve i perkasin kafkes tende te mbushur me bajga rilindjote. Ke thyer rekordin e mbajtur po prej teje te traplliqeve sot or pederas

  Shkruan ne ora 16:52 – “i ores 15e32, shume i sakte komenti juaj, bravo!!!!”
  …dhe i referohet po brrockullave te veta te shkruara ne ate ore, pra lavderon zhgarravitjet e veta me ca zhgarravitje tjera!

  Ej njerez, argetohuni me traplliqet e ketij bythqiri te mbushura dhe me gabime ortografike, pra fiks Rilindjot!

 12. Rama: Marrëveshja për Reformën Zgjedhore nuk është humbje për PD.
  KUR RAMA THOTE KESHTU AYEHRE DO TE THOTE SE PD E KA MRENA .
  KAQ MJAFTON PER TE KUPTUAR QE BASHA PO GABON .

  1. Vetëm naivët nuk e kanë kuptuar që Rama me hilen e tij për të lëvduar Bashën, përpiqet të krijojë përshtypjen në publik se e ka ujdisur me te e “Luli” sipas tij, po “fle gjumë”që Rama të ngelet kryeministër
   E keqja është se vërtetë në Shqipëri ka shumë budallej që i besojnë këtyre marrëzive, jo vetëm ndërmjet qytetarëve të thjeshtë, por edhe nga ata që e quajnë veten intelektualë , analistë e gazetarë

 13. Vetëm naivët nuk e kanë kuptuar që Rama me hilen e tij për të lëvduar Bashën, përpiqet të krijojë përshtypjen në publik se e ka ujdisur me te e “Luli” sipas tij, po “fle gjumë”që Rama të ngelet kryeministër
  E keqja është se vërtetë në Shqipëri ka shumë budallej që i besojnë këtyre marrëzive, jo vetëm ndërmjet qytetarëve të thjeshtë, por edhe nga ata që e quajnë veten intelektualë , analistë e gazetarë

 14. Vetëm naivët nuk e kanë kuptuar që Rama me hilen e tij për të lëvduar Bashën, përpiqet të krijojë përshtypjen në publik se e ka ujdisur me te e “Luli” sipas tij, po “fle gjumë”që Rama të ngelet kryeministër
  E keqja është se vërtetë në Shqipëri ka shumë budallej që i besojnë këtyre marrëzive, jo vetëm ndërmjet qytetarëve të thjeshtë, por edhe nga ata që e quajnë veten intelektualë , analistë e gazetarë.
  Edhe mund të ndodhë vërtetë kjo, nëse opozita do të kishte një lider që të ishte inferior në të gjitha drejtimet me liderin e një partie tjetër. Por Rama krahasuar me Bashën është “superior” vetëm në gjatësi e harbutëri .

 15. Keti populli i shijon kur e dhunojne e perçmojne e perbuzin dhe e ofendon rilindja..
  E shikuat sot veliun qe u takua me nene e djalit 15 vjecar qe dunoi policia..ooo sa e gezuar ishte ajo i harroj te gjitha vetem per te dale ne tv klan me buzeshteremberin ard veline..turp

 16. Po pra le te riRama me rilindjen deri tash u ka wi msmate tash ka fillue me ju qi motrat dhe gocat minorene he mor popull pa shtyll kurizore

 17. O basha per menimin tim e ke dhi komplet . Me kete qe bone i dhe oksigjen nje te marumi . Zoti na e nxjerrt per hajer .

 18. NA MERUAT TE GJITHE JU O POLITIKANE KURVA POR ME SHUME NA MEROVE TI O LUL SE KISHIM NJE FIJE SHPRES TEK TY . NA NXORRET BOJEN SI POPULL QE NUK DIME TE DREJTOJME DHE JEMI TE KEQINJT E VETES .

 19. Basha këtë premtim e ka bërë gjatë vizitës së tij të fundit në SHBA (që nuk mbahet mend që kur ka qenë).

  “Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk ka.

  Ka rëndësi kjo që po e them, se e them nga Uashingtoni”, deklaronte Basha.Cohuni shpellkare e cecene dhe rrezojeni te keqen e madhe qe I ka ndodhur pd,ky njeri cfare thot sot,nuk e thot neser,ky tallet me militantet e pd se Antaret e vertete jane larguar me kohe nga pd e salihut dhe e lulushit

 20. Eshte nje i pa emër na ka çarë karin e do shumë rilndjen e perversit, o i pa emër të qifsha emrat e shtepisë

  1. O TE QIFSHA LIBRIN E SHPIS DHE GJAKUN E KURVES O FISQIRE . TE QIFSHA RILINDJEN DHE TE GJITHA KURVAT PARTIAKE O PIDH ROPSH

 21. Ronaldo miu stalini ndjehen mire me fitoren e lulushit qe ja futi kembet ne nje kepuce perendimit dhe rames,as gjume nuk paskeni fjetur debatikasit cecene te pd nga gezimi keni pasur dhe dorianen te bodrumet e shqupit

 22. Lul llasha eshte palle kari si puna jote o i paemer ne vrime te bythes. Tani ik e ha mut me luge floriri. Une kam damianin tim, i bie me dore kur te kem qejf, por ti nuk ke per ta prekur.
  E kam me merak ma ka bekuar guruja. Haji karin gramozit se ai ta jep.

 23. Po tani që identifikimi biometrik mori aprovimin nga nga marrëveshja e re, çfarë justifikimi do të nxjerrin? Dhe më e rëndësishmja fare: nëse PD-ja humbet zgjedhjet në vitin 2021, kush do t’ia ketë fajin?

  Është shumë, shumë e rëndësishme që lidershipi i saj dhe vetë kryetari Lulzim Basha t’i japin përgjigje që sot kësaj pyetjeje. Në mënyrë që kur të vijë ai moment, nuk duhet të kemi justifikimin e radhës se na vodhën. Pas arritjes së marrëveshjes.po ti miu i haleve te salihut cpate une e kisha me ata qe dorianen e kane shoqe,por ty te pelqen ta lepish dhe ta fusesh ne bythe si gaz bardhi ate karin

 24. O rrota e karit, une faren time e kam mbjelle dhe dy lisa do te behen. Po ti or pidh robsh je shterp prandaj te ha bytha. Nga lloji qe je edhe po pate hedhur ndonje fare kam pershtypjen qe e ke te shokeve dhe shpejt te gramozi i zi, se ai te qi. E keni me qejf qirjen si pune vullnetare. Kuqi me i mire ka qi nonen e vet.

 25. Guzhunjeri vrases salih karaxhic berisha ju fton sot te shqupi per nje dark menu per ju shpellkare supe me lakuriq kinez,skiftere me oriz kinez,minj halesh te zgares dhe sallate krudo lakuriq,hardhucka,buburreca vendi te shqupit dhe minj halesh lalez,darka falas te ftuarit e nderit stalin zigur miu te kiu lenini xixa fax kristi do shperndahet paga e trete e luftes dhe mbyllja e pandemise nga Doktori i vdekjes salih

 26. Mos horizonti i politikes, ka komentues qe ne moment tregohen te rrevoltuar, e shkojne pas avazit provokativ te artikullit, por edhe te komentueseve mine qe hedhin shashka anti opozite, duke sulmuar, ofenduar Bashen, qe a thua se pa pune i ka lene Basha, pa te aredhme po ai, e c;kerkoni kur ju, e ata riqelbesit hibride jane trembur nga kjo mareveshje, qe edhe nuk eshte e plote ashtu sic pretendonin opozitaret, por me gjithate, nese populli voton per ndryshimin, mundesia e krye hajdutit Rama, do jete shume e vogel. Por nese, rrijme e fantazojme qe nuk do kete ndryshim, se vejme ne diskutim aftesine drejtuese e organizative per ndryshim te Bashes, atehere dilni nga bataku i shpreses qe keni humbur, e te largojme te bashkuar mjerimin rilindas. Sot bundestagu gjerman ia ka cuar ultimatumin kesaj qeverie qe, pa plotesuar listen e kerkeses qe ia ka dhene ketij shteti mafioz, as mos mbani shprese qe europa do i pranoi keta deformues te rregullave, e jetes demokratike, e ne kete kerkese qendron edhe shpresa opozitare se po qe se qytetaret e ketij vendi, votojne per ndryshimin, ate do e kemi shume me afer se sa me horrat rilindas. Le te behemi parimore, te kemi shprese, e durim, se si do qe te jete, kurre sistemi qe vjen nuk do te jete mbi mashtrimin, hajdutllekun, krimin, drogen. Ne, qe duam ndryshim, por jo lufte, me voten e paster e te shumices do te mundim qe te largojme fatkeqesine e soteme Ramiste, ndryshe, po te rrijme e te sofistikojme paramendimet duke enderruar edhe per ato qe mund te beheshin, por kushtet e presionet nga politika euro amerikane u be deri ketu, qe edhe me impenjimin e humbjeve gjoja ne mareveshje te opozites, do behet largimi i faqezinjeve kodoshe, vetem me voten e paster tonen, por ama te bashkuar ne kete qellim.Komentues ka shume, por mendime, e dalje nga menxyra hileqareve jane pak.

 27. Ilir Kulla ndodhet në Romë me 26 shkurt 2017 për të ndjekur zhvillimet e dosjes false mbi plehrat dhe me 28 shkurt Syri.net (portal i lidhur me Berishën dhe Ilir Metën) publikon në Shqipëri skandalin fals “duke zbuluar” hetimin e mbeturinave të publikuar nga “Pianeta Italia News” (një portal krejtësisht i panjohur edhe mes gazetarëve italianë) përmes të cilit do të realizonte rrëzimin e qeverisë së Edi Ramës. Scoop-i fallco certifikohet menjëherë si i vërtetë nga disa “analistë” që janë gati të thonë çdo gënjeshtër vetëm e vetëm për t’i shërbyer ish-qeveritarëve duke shpresuar që ata të mund të kthehen në pushtet e në këtë mënyrë të arkëtojnë shpërblimin. Basha, Berisha dhe shumë të tjerë përdorin skandalin e rremë të plehrave të prodhuar nga këshilltari i Ilir Metës për të kërkuar dorëheqjen e Ramës.Ti xixa ja fut ketyre deputeteve te listes basha qe jane ne kuvend me kete fjalim lepirje ti e meriton emrin ne liste nga basha,flet nje burre ne gjermani ti thua qe foli bundestagu,sa komunist I keq qe je mor xixa dhe salihut ja kalon

 28. Basha po zgjedh të bjerë dakord në linjat kryesore të reformës, me personin që më së shumti e ka akuzuar e anatemuar për vjedhje e manipulim zgjedhjesh. Në vend të një lideri politik që do të sfidonte ngrehinën elektorale, duke e shkundur fort atë prej themelesh, Lulzim Basha bëri marrëveshjen gjysmake të rradhës “me bisht ndër shalë”, duke firmosur më dy ditë vonesë një marrëveshje që ambasadorja amerikane i tundte në ajër.

 29. Mirëpo pohimet e tyre se ia hodhën Ramës dhe se “mbrëmë ia çmontuam kapjen e komisioneve zgjedhore. Bashkë me shqiptarët do të mbrojmë çdo votë dhe do të fitojmë” (G. Bardhi) janë një armë që i jepet pushtetit të sotëm, pasi humbjen e mundshme dhe të pritshme të zgjedhjeve të 2021 nuk do të mund ta justifikojnë me dokrra mbi kapjen apo manipulimin e komisioneve zgjedhore.

  Edhe në 2017 opozita kishte shumicën dhe drejtimin e KQZ-së dhe të gjithë përfaqsuesit e saj në qendrat e votimit i firmosën procesverbalet përkatëse e, megjithatë, opozita nuk i pranoi rezultatet. Edhe marrëveshjen e majit 2017 e shpallën “të shkëlqyer” (S. Berisha) por pastaj u ankuan se nuk fituan.

  Opozita shqiptare dhe, veçanërisht, PD-ja duhet të mbajnë mend mirë se humbjet më të mëdha elektorale i ka pasur kur ka qeverisur vetë ose kur vendi qeverisej nga Qeveri Teknike

 30. Ku shitet ai flamuri blu me yje ? Se me duhet te fshi bythen sa her qe dhjes.

  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope
  #Fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope #fuckeurope

 31. Berisha e ka kaluar fazën e nxemjes. Është gati për të filluar lojën. Në ditën e fiter bajramit, ai shkroi në facebook: “Ju bëj thirrje të gjithë hoxhallarëve të vendit, imamëve, myftijve të udhëheqin me urdhër të të Gjithëfuqishmit lutjen e besimtareve dhe të mos i tradhëtojnë ata, si dhe të dënojnë qëndrimin prej qafiri ateist, fondamentalist e diktatorial të atij që kërkon të dalë në këtë ditë të shenjtë mbi Zotin e Madhnueshem!”

  Dhe pas tij, doli dhe Oriola Pampuri. “Shqiptarë, lutuni e besoni në Zot. Këtë s’mund t’ua ndalojë më njeri. Popujt e varfër janë të privuar nga feja e besimi në Perëndi. Ateizmi është farë e komunizmit e diktaturës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu