• |
ide | kryesore

Lëkundje tërmeti gjatë natës në Thumanë, ndihen në Tiranë e Durrës. Disa pasgoditje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Disa lëkundje tërmeti janë regjistruar gjatë natës në vendin tonë, ku më i forti është ai me magnitudë 3.7 të shkallës rihter.


Mësohet se ky tërmet është ndjerë pak para mesnate, rreth orës 23:52, në Thumanë. Këto lëkundje janë ndjerë në Tiranë, Durrës dhe zonat përreth. Sipas qendrës europiane EMSC, tërmeti e ka patur thellësinë 2 km, ndaj edhe është ndjerë shumë.


Ndërkohë, kjo lëkundje, është pasuar edhe nga të tjera tërmete, por me magnitudë të vogël. Konkretisht, ka pasur edhe 6 lëkundje të tjera, me maginduta që variojnë nga 1.6 deri në 2.6 ballë të shkallës rihter.

1 Comment

  1. Kllouneria mavri dhe sqiptaria per te gjith sqiptarin a kane ndonje gje te na thon per njerzit e pa streh?! apo i kane hapsirat e mender mediave te zena me boedellot?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu