• |
ide | kryesore

Debati në Open/ Rama shkëlqen si batutaxhi por del bllof me shifrat

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Edi Rama ka shkëlqyer edhe njëherë si batutaxhi ndërkohë që nuk ka treguar dot të njëjtën aftësi në njohjen e dosjeve të shtetit.


Të hënën në mbrëmje në një debat me gazetarë në “Open” ai është kalamendur mbi 10 minuta për të treguar se sa është numri i të papunëve pas krizës së Covidit (70 mijë), ka dëshmuar se nuk ka asnjë projeksion se si do të shkojë kurba e tyre në muajt që vijnë, për pasojë se nuk ka asnjë paketë të re ndihme për viktimat e post pandemisë, se nuk i njihte shifrat e studimeve të Bankës Botërore, dhe nuk i pranonte ato të FMN.


Fillimisht ai debatoi me gazetarët në studio lidhur me faktin se pati premtuar një paketë të tretë në 22 -25 maj. Por Rama tha se kjo nuk qe më e nevojshme pasi njerëzit tani po fillojnë punën (Shiko videot ne fund te shkrimit: çfare premtoi dhe si e drodhi Rama).

Por në fakt, të dhënat tregojnë krejt të kundërtën.

Sipas një raporti të Bankës Boterore, 30% e individëve kanë qenë të punësuar në kompani të mbyllura si pasojë e COVID-19 dhe krizës ekonomike. 14.7% e punonjësve të tjerë shfaqin probleme dhe kërkesë të ulët si rrjedhojë e gjendjes ekonomike në industrinë tesktile. Pra 45% e të punësuarve të pyetur janë në krizë. Sipas studimit të Bankës Botërore llogaritet se bizneset të mos paguajnë 459 milionë euro paga për punonjësit e tyre. Më konkretisht ka një rrezik që 38% e pagave të ndërpriten për qytetarët nga kompanitë si pasojë e falimentit apo gjendjes së vështirë.  Raporti i BB thotë që “Përqindja e punonjësve të prekur është më e larta në rajon, si në ndërmarrjet e mbyllura ashtu dhe në ato me kërkesë të ndrydhur”. Në Mal të Zi, psh, nga mbyllja janë prekur 23.4% e punonjësve, në Maqedoni 16% dhe në Serbi 7.8%

I vënë para këtyre fakteve dhe parashikimit se 38% e të punësuarve mund të humbin pagat, kryeministri, ose nuk qe në djeni ose nuk tha të vërtetën kur e mohoi ekzistencën e këtij studimi të Bankës Botërore (lexoje studimin këtu).

Kryeministri gjithashtu mohoi një studim të FMN sipas të cilit Shqipëria është vendi i fundit në rajon për ndihmën direkte që i ka dhënë atyre që kanë humbur punën dhe ekonomisë në krizë. Me afro 80 miljonë euro në dy paketa Shqipëria, ka shpenzuar vetëm 0.8 përqind të prodhimit të brendshëm bruto, ndërkohë që Kosova e ka pasur këtë shifër tre fish më të lartë. Këtu tabela me vendet e Ballkanit perendimor sipas FMN.

Por edhe në këtë pikë kryeministri u tregua shumë rixhid për të pranuar realitetin.

Rama nuk kishte as një përgjigje të prerë se përse fillimisht, kur do e ndërtonte teatrin me Fushën tha se shteti nuk kishte para për ta bërë vetë teatrin, pastaj pas tërmetit dhe krizës ekonomike të shkaktuar nga pandemia vendosi të marrë 30 milionë euro kredi (kur vetëm 80 milionë ka dhënë për të zbutur pasojat e Covid-19). Kryeministri tha se shteti mund të marrë kredi për ndërtimin e teatrit, por jo për të dhënë pagat, ndërkohë që shumë vende kanë marrë borxh pikërisht për këtë gjë.

Në vend që të jepte përgjigje sa herë u pyet nha gazetarët në studio për shifra, premtime dhe projekte konkrete ndihme, kryeministri iu përgjigj me anekdoda, sharje dhe ofendime banale atyre.

Pra edhe njëherë të hënën në Open, shkëlqeu batutaxhiu Edi Rama, por dështoi kryeministri që duhet të njohi punët e shtetit. ©Lapsi.al

42 Comments

 1. BRAVO ANDI SI GJITHE HERE ,PO E DEMASKON DHE PO E TURPERON EDI RAMEN DHE ORGANIZATEN DHE REGJIMIN E TIJ thotë:

  IKU ME BISHT NDER SHALE MBREME EDI RAMA,ANDI DHE ENTONI JA MBYLLEN GOJEN EDI RAMES ME FAKTE DHE INFORMACIONE TE SAKTA PRANDAJ JU MERRKE GOJA EDI RAMES,

 2. Rama per sa i perket ekonomise : Nuk ka premtuar rritje pagash per buxhetoret dhe nuk mund te thuhet se ka dale Bllof qerratai, per 7 vjet buxhetoret asnje 5-leksh nuk kane pare rritje pagash!

 3. ZAGARET E TREDHUR NGA EDI RAMA ,YMER GELBAZA ,KOL SALLAKU ,CARLO BOLJA DHE SKENDER KURVA MINXHOZI,MESONI SI BEHET GAZETERIA NGA ANDI BUSHATI thotë:

  ANDI TE KANE MBETUR VETEM EDHE ZAGAR TE TJERE PER TI BERE ME TURP DHE PER TE IKUR ME BISHT NDER SHALE,ISA MORINA MUSTAFEN DHE HASHIM THAQIN, MBREME EDI RAMA MBETI SI ZAGAR I TREDHUR DHE AS FRYME NUK MUND TE MERREJ…

 4. Ilir Kulla ndodhet në Romë me 26 shkurt 2017 për të ndjekur zhvillimet e dosjes false mbi plehrat dhe me 28 shkurt Syri.net (portal i lidhur me Berishën dhe Ilir Metën) publikon në Shqipëri skandalin fals “duke zbuluar” hetimin e mbeturinave të publikuar nga “Pianeta Italia News” (një portal krejtësisht i panjohur edhe mes gazetarëve italianë) përmes të cilit do të realizonte rrëzimin e qeverisë së Edi Ramës. Scoop-i fallco certifikohet menjëherë si i vërtetë nga disa “analistë” që janë gati të thonë çdo gënjeshtër vetëm e vetëm për t’i shërbyer ish-qeveritarëve duke shpresuar që ata të mund të kthehen në pushtet e në këtë mënyrë të arkëtojnë shpërblimin. Basha, Berisha dhe shumë të tjerë përdorin skandalin e rremë të plehrave të prodhuar nga këshilltari i Ilir Metës për të kërkuar dorëheqjen e Ramës.Dhe ne fund fiton zgjedhjet I ka bere salihun meten mediun ndoken idrizin dulen ti lepihen lulzimes,I ka treguar fytyren e vertet mediokritetit te gazekareve te “elites”qe mbushin tv e portHalet e vendit dhe te huaja si rasti i mesiperm

 5. Cfare lidhje kane plehrat me sot kur flitet per vende pune dhe ekonomi per lesh vetem I Pa emer Rilindas e di. Ore trongull po mbeten njerezit pa buke dhe eshte vetem fillimi, e kryeministri ben batuta si karagjoz. Andi pastaj e shplau

 6. Ed Rama kryeminister ky kokerr budalla,
  flet edhe flet ne media kudo per gjithcka,
  tregon perralla por rrefen dhe barzaleta,
  pret ti thote ky popull – Rama tungjatjeta,
  kujton zdap gerdalla se ky populli shqiptar,
  si dikur me Enverin do te ushqehet me bar,
  do ushqehet me rrena, do te haje demagogji,
  ashtu si ushqen me bajga ato militantet e tij,
  meson bejte permendesh e perralla reciton,
  dhe kujton se ket popull mbare po lumturon,
  pellet pra Ramadhia kudo edhe per gjithcka,
  vetem per Ekonomine, aha,,,,bytha s’ja mba!
  Se sa kupto Gamori nga muzika more milet,
  aq di per nga Ekonomia ky Ramdhia ibret!

 7. E ndoqa debatin pjeserisht. Si Bushati ashtu edhe Abileka mu duken te papergatitur. Tema e Teatrit eshte nje dhe vetem nje: eknomike.

  Ketu disa argumenta:

  1. Rreziku i investimit = 0

  Zhvillimi i trojeve ne qender te Tiranes eshte fitim i paster, pa asnje rrezik per cilindo investitor.

  2. Forca e jashtezakonshme negociuese e qeverise/bashkise

  Pa leje te posacme nga ana e qeverise nuk ben dot asnje investim dhe autoritetet publike kane 1001 arsye per ta refuzuar / shtyre / modifikuar nje projekt ne zona te tilla

  3. Publiku eshte bashkepronar

  Rast i ralle (ne Shqiperi) kur administrata publike jo vetem zoteron forcen e leshimti te lejes, por eshte njekohesisht edhe bashkepronare e truallit!

  4. Pesha negociuese e levizjes popullore per Teatrin

  Egzistenca e nje levizje qytetare ne mbrojtje te Teatrit e rrit fuqine negociuese (perballe investitorit privat) te qeverise, e cila ja ngarkon investitorit edhe ‘faturen’ e humbjes se mbeshtetjes nga ajo pjese e opininonit qe nuk e do prishjen

  5. Eksternalitetet negative te nje zhvillimi te tille

  Rritje e dendesise, e trafikut, e ndotjes, e zhurmes, e me rradhe.

  Me keto pese argumenta te celikta kam bindje te plote se qeveria mund ta zhvillonte truallin ku ben pjese edhe Teatri me kushtet me te mira te mundshme per interesin publik . Prej aty mund te dilnin qindra miliona euro para per buxhetin, qe Tirana mund ti perdore per ujesjellesa, kanalizime, transporte moderne, masa kunder ekternaliteteve negative, e me rradhe.

  Keshtu diskutohet Teatri, me shifra, me vizion, jo me gomarlleqe.

  1. Patjeter qe ka. Biles bejne dhe filma. Apo jo kavajs. Tamam si ajo familja kavajse qe pasi i perdhunuan vajzen minorene vajti i perdhunoi Elisa ne shtepi.

  2. PO BOHEN EDHE FILMA O MAVI ……………….. HAHAHAHAAAAAAAAAAAAAA…………… TE QIFHA MENJEN KUR TE KEM NGE

 8. Si gjithmone,kllouni Edvin Escobar D’Rama nën efektin e droges.Mbas 6 Vite terapi nga Mjeket psikiater(pa rezultat),filloi drogen,dhe per çudi,hajdutin e ikonave e zgjodhen Kryeminister,Kryeminister qe perdhosi termin hyjnore RILINDJE,nga ku e ka bazen jo vetem kultura dhe humanizmi Europian,por edhe ai Botrore!Nje zkizofren i droguar,ndermjetes i RILINDJES!

  1. ERTV, kanal televizioni privat i Edvin D’Rames,por qe financohet me para publike te menaxhuara nga Kryeministri,eshte i vetmi rast ne Bote!
   ERTV ka si qellim te rreklamoi mashtrimet e te vetmit Kryeminnister ne Bote perdorues droge
   dhe i semure psiqik.

 9. Basha po zgjedh të bjerë dakord në linjat kryesore të reformës, me personin që më së shumti e ka akuzuar e anatemuar për vjedhje e manipulim zgjedhjesh. Në vend të një lideri politik që do të sfidonte ngrehinën elektorale, duke e shkundur fort atë prej themelesh, Lulzim Basha bëri marrëveshjen gjysmake të rradhës “me bisht ndër shalë”, duke firmosur më dy ditë vonesë një marrëveshje që ambasadorja amerikane i tundte në ajër.

 10. Po normal qe genjeu o Bushat per raportin e BB. Genjeshten e tij e degjojne 1 milion vete se eshte ne Top, ndersa pergenjeshtrimin tend maksimumi 10 mije. Prap ai del i fituar. Keta genjejne sepse genjeshtra funksionon.

 11. Po per te bere gallate e kane zgjedhur kete njeri shqiptaret! Ne vend te pergjigjet dhe te jape zgjidhje per hallet e njerezve pa pike turpi merret me sharje personale me gazetaret. O trap njerezit duhan te dine ca do beje qeveria jote per ti ndihmuar, e nuk ta kane ngrene e batutave te tua idiote. Nuk paguhesh per batuta o idiot por tu japesh zgjidhje problemeve.

 12. ik ore Bushatii ik ore mashtrus..ty bythskic te beri te flasesh me vete .Skeni bythe ju PeDet te merreni me Edi Ramen

 13. Nuk e di se ku i kishte apo ku i pate batutat e te gjatit tone ? Te thuash qe e humbi aq keq sa filloi te bente huror kinez , kete po . Kur nje kryeminister qe nuk dine GTP -ne e vendit qe udheheq , por bene humor kinez me nje lapsus te Bashes (7×7=42) kur vete ka bere vetem 8 klase matematike , athere ça mund te presesh nga ky perveçse nevereise per te? Dje pashe nje kryeminister totalisht injorant qe nuk arriti ti pergjigjej sikur edhe nje pyetje qe i bete ju . Dua tju pergezoj te dy , si ty z.Bushati por sidomos z.Abilekaj . ja hoqet trurin me fakte , e humbi aq keq toruan sa nuk dinte se çthoshte me . Te tille rast e kam pare vetem kur ka qene perballe z.Rakipi vite me pare .
  Dje shikoja kryeministrin tim dhe me kujtohej eksperimenti i Pavllovit me veprimet e qenit pasi i kishin hequr trurin e vogel .
  Dje shikoja kryeministrin e vendit tim dhe perballe me dilte nje injorant .
  Dje shikoja kryeministrin e vendit tim dhe perballe me dilte nje genjeshtar(pinok)
  Dje shikoja kryeministrin e vendit tim dhe perballe me dilte nje mashtrues ordiner qe nuk kuptonte edhe veteate qe thoshte …………………. Dje tek emisioni Open une pashe Qenin e Pavllovit .

 14. Po ketu eshte dhe problemi se kemi nje kryeminister qe nuk merremi dot. Eshte zgjedhur per te dhene zgjidhje, dhe jo vetem zgjidhje per hallet e njerezve nuk jep po i shton me shume ato me paaftesine e tij. Kjo eshte qeveria qe dy pune ben, vjedhen e shqiptareve nepermejt taksave dhe prapaganden me njerez qe e mbrojne dhe ne kete portal.

 15. Denoncoi administrimin e provimeve të maturës, ish-sekretari i PD nxjerr blof Berishën: Nuk korrespondon ngjyra e pllakave se punoj vetë aty,ky eshte njeriu qe udhehoqi kete vend 20 vjet salih karaxhic berisha o shpellkare

 16. Arbeni,
  edhe sikur te kisha mendjen tende qe te meresha me karin e Hysniut ishte e pamundur se me merej Sali Berisha dhe jo vetem me karin por edhe me shurren, kaken, etj.

 17. Sa me shume degjon thagmat e ketij fare kryeminsitri, aq me shume bindesh qe Lubonja ka te drejte: ky nuk iken me zgjedhje. Ashtu do zvarritet derisa ta coje Shqiperine ne gremine, mundesisht dhe Kosoven….

 18. Ipaemeri 17.56, A e ke pare vehten ne pasqyre se c;lloje kafshe je? A e mendo , qe nuk ke mundesi trunore ti krimb haleje rilindase, me ate kapacitetin prej nji qelizori te llogjikosh, e percaktosh se kush, apo eshte ne gabim. Ke ne te tera idiorizmat e tua prej baltaxhiu, qe vetem ndyresira nxjerr nga goja ne te thencin, e u ke nderruar pozicionin, apo vendin, thuaj si te duash, Po kush je ti o kafshe e shekullit te partise rilindase, qe merr guximin e te ofendosh nje shumice njerezish, e ti quash shpellare, kur vete je i dale nga mocalet, o mocalist i lindur e po perfeksionohesh ne qelbesirat rilindase qe jeni nje soje, as nuk ndryshoni.Qelbesire, qe qelbesh ere kerrme pa te pare, e pa te ndigjuar aromen, se ndryshe na ze alivania, me soje si puna tende, zgjebja e portalit.

 19. Kam kuriozitet per nje gje, keta komentuesit me pagese (ose komentuesi i vetem) qe ben gjithe komentet, mos iua kane ulur pagen qe perserisin te njejtin koment ne cdo shkrim? Jo per gje por po ia behne si te filmi Kapedani, aty flitet per gjendjen ekonomile, ky ia fut se cfare ka bere Ilir Meta. Flitet per Trump dhe demonstratat ne SHBA, ky prape Ilir Meta. Edhe tek rubrika gossip, prape Ilir Meta. Ore po a nuk e kupton ky njeri se Meta i solli ne pushtet dhe se pa Meten do ishte duke bere nje pune te hajrit e nuk do e ngopte barkun me sufllaqe dezinformacioni. Ne fakt mund te jete edhe e kunderta, nese do ishte Meta do perfundonte edhe lypes ne ndonje qoshe te Tiranes.

 20. Diten e sotme ai ka publikuar nje lajm nga nje media periferike italiane, ku thuhet se Shqiperia trafikon dro ge ne Itali. Duke shperndare lajmin fantashkence qe nxin Shqiperine, Berisha “nxjerr koken” kur thote se “Drejt BE me nje det dr oge”.

  Kete ai e ben fiks sot, ne diten kur u mblodh Keshilli Kombetar i Integrimit Europian. Dukshem, Berisha nuk e duron dot faktin qe Shqiperise i jane hapur negociatat.

  Mirepo, qytetaret nga ana tjeter e kane diskretituar Berishen me ironi por edhe me dyshime se edhe ai me keto artikuj po vepron njelloj si keshilltari i Metes qe paguante fak e news kunder qeverise, ne nje media periferike italiane,tre shpellkare ne nje xixa ju ketu jeni shpellkare jo te gjithe o xixa,laj thaj kaq jeni se te tjere kane rrjedhur nga trute si I pjerdhuri salih karaxhic berisha

 21. Mirëpo pohimet e tyre se ia hodhën Ramës dhe se “mbrëmë ia çmontuam kapjen e komisioneve zgjedhore. Bashkë me shqiptarët do të mbrojmë çdo votë dhe do të fitojmë” (G. Bardhi) janë një armë që i jepet pushtetit të sotëm, pasi humbjen e mundshme dhe të pritshme të zgjedhjeve të 2021 nuk do të mund ta justifikojnë me dokrra mbi kapjen apo manipulimin e komisioneve zgjedhore.

  Edhe në 2017 opozita kishte shumicën dhe drejtimin e KQZ-së dhe të gjithë përfaqsuesit e saj në qendrat e votimit i firmosën procesverbalet përkatëse e, megjithatë, opozita nuk i pranoi rezultatet. Edhe marrëveshjen e majit 2017 e shpallën “të shkëlqyer” (S. Berisha) por pastaj u ankuan se nuk fituan.

  Opozita shqiptare dhe, veçanërisht, PD-ja duhet të mbajnë mend mirë se humbjet më të mëdha elektorale i ka pasur kur ka qeverisur vetë ose kur vendi qeverisej nga Qeveri Teknike

 22. Berisha e ka kaluar fazën e nxemjes. Është gati për të filluar lojën. Në ditën e fiter bajramit, ai shkroi në facebook: “Ju bëj thirrje të gjithë hoxhallarëve të vendit, imamëve, myftijve të udhëheqin me urdhër të të Gjithëfuqishmit lutjen e besimtareve dhe të mos i tradhëtojnë ata, si dhe të dënojnë qëndrimin prej qafiri ateist, fondamentalist e diktatorial të atij që kërkon të dalë në këtë ditë të shenjtë mbi Zotin e Madhnueshem!”

  Dhe pas tij, doli dhe Oriola Pampuri. “Shqiptarë, lutuni e besoni në Zot. Këtë s’mund t’ua ndalojë më njeri. Popujt e varfër janë të privuar nga feja e besimi në Perëndi. Ateizmi është farë e komunizmit e diktaturës

 23. Më së pari shqiptarët duhet ta heqin nga mendja, mendësinë e çmendur të 47 viteve të diktaturës enveriste, se Shqipëria një vënd fare i vogël mund të mbijetojë duke u izoluar nga gjithë bota.
  Së dyti duhet të kuptojnë se në sistemin demokratik perëndimor ku ka thuajse 30 vite kërkon të integrohet, ëahtë naive të flasësh me përgjithësimet SHBA, BE, Gjermania apo Franca.
  Përse flasim për SHBA sikur po flasim për një vend diktatorial një partiak komunist si Kina ?
  Nuk e kuptojnë akoma shqiptarët, që një deklaratë e dyshimtë qoftë edhe një “ministri të jashtëm” të SHBA apo Gjermanisë, nuk përfaqëson tërësinë e qëndrimit politik të këtyre dy vendeve e harojnë se kanë të bëjnë me dy vende demokratike me sistem pluralist, me përballje të mendimit ndryshe, të majtë e të djathtë.

  Në SHBA , ndonëse thuajse gjithmonë ka një rotacion të zgjedhjes së një presidenti , herë demokrat e herë republikan, me ndryshime ideollogjike për ekonominë, problemet sociale apo politikat e jashtëme, duke qenë një vënd i madh kontinental me një popullsi tepër heterogjene me origjinë etnike, përkatësi fetare e racore të ndryshme , një rol jo të pakët luajnë edhe lobet nacionaliste të vëndeve të origjinës.
  Nëse e reduktojmë tabllonë e SHBA me diversitetin që përmenda më sipër, dikush mund të mendojë se SHBA qenka një vend kaotik e anarshist.
  Por nuk është ashtu.
  Është shtylla e shtetit ligjor, Kushtetuta që i jep vendin e saj, dy partive kryesore, presidentëve apo guvernatorëve të çdo shteti , ndasive e lobeve të ndryshme e deri Parlamentit të përbërë nga dy dhoma, Senatit e Kongresit. Ka vërtetë një president amerikan, ndryshe nga vendet europiane, kompetenca të shumta në qeverisjen e vendit, por ai është i detyruar nga Kushtetuta që të respektojë edhe vendimet e Parlamentit.
  Është kjo arsyeja që bëhen qesharakë ata politikanë apo gazetarë majtistë shqiptarë, që bëjnë thirrje për të dalë kundër SHBA, me mendësinë e vjetër enveriste të luftës kundër “imperializmit apo kapitalizmit amerikan”.
  SHBA si vendi më i fuqishëm demokratik në botë, ka luftuar gjithmonë kundër çdo dukurie terroriste, si ndaj terrorizmit nazi-fashist, ashtu edhe atij komunist , mafioz apo fetar, ndërkaq në politikën e saj të jashtëme, ka respektuar normat që kontaktet dipllomatike me shtetet e huaja, ti kanalizoë në rrugë institucionale qeveritare, pa çka se ndonjë qeveri mund të jetë e korruptuar , e pa aftë, komuniste apo naziste.
  Duke qenë se SHBA ka kontakte dipllpmatike me gjihë shtetet e botës ,ajo ka me mijra e mijra dipllomatë të shpërndarë gjithandej.
  Komunistët që udhëhiqen nga marrëzija se të gjithë njerëzit janë njëlloj e nuk e pranojnë diversitetin e mendimit apo aftësive mendore, nuk mund ta konceptojnë realitetin se jo të gjithë mijra kanë kapacitete aftësishë profesionale apo kapacitete të njëllojta intelekti, pa haruar të shtojmë këtu edhe integritetin moral

 24. Berisha e ka kaluar fazën e nxemjes. Është gati për të filluar lojën. Në ditën e fiter bajramit, ai shkroi në facebook: “Ju bëj thirrje të gjithë hoxhallarëve të vendit, imamëve, myftijve të udhëheqin me urdhër të të Gjithëfuqishmit lutjen e besimtareve dhe të mos i tradhëtojnë ata, si dhe të dënojnë qëndrimin prej qafiri ateist, fondamentalist e diktatorial të atij që kërkon të dalë në këtë ditë të shenjtë mbi Zotin e Madhnueshem!”

  Dhe pas tij, doli dhe Oriola Pampuri. “Shqiptarë, lutuni e besoni në Zot. Këtë s’mund t’ua ndalojë më njeri. Popujt e varfër janë të privuar nga feja e besimi në Perëndi. Ateizmi është farë e komunizmit e diktaturës keta ja xhihadistes e pd

  1. Majmunët e Ramës veprojnë njëlloj si ai.
   Rama përsërit si papagall po të njëjtën idiotësi se Basha nuk di se sa bëjnë 7 herë 7 e këta të kllonuarit e tij postojnë të njejtin “koment” me dhjetra herë pas çdo shkrimi të Lapsit.

 25. Nga ish-ministrat e Berishës, tek çifti Fullani e Kuliçaj: 60 grupet e ish-zyrtarëve që përfitojnë nga amnistia për legalizimin e pasurive dhe parave të pista

 26. Lulzim Basha ka nisur të dalë “derë më derë”, nuk po lë lokal, biznes dhe treg ushqimor dhe industrial pa shkelur, duke bërë fushatë të re, me metodë të vjetër. Zoti Basha në fakt, nuk po u sqaron tregëtarëve as marrëveshjen e re me shumicën qeverisëse, as përfitimet që ka PD nga ajo marrëveshje, por thjesht po u tregon në “3D” parajsën që ata do të kenë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.