• |
ide | kryesore

Delinda Disha: Pro për shtëpitë publike dhe dënimin me vdekje për përdhunuesit

-Instant, Paparazzi, Slider

Delina Disha ka kërkuar dënimin me vdekje për përdhunuesit.


Ndërsa ka shprehur dëshirën për hapjen e shtëpive publike, pasi sipas saj në këtë mënyrë meshkujt mund të largojnë fustrimet e tyre. Aktorja e njohur e humorit tha se përdhunimi është fenonem i trishtë dhe i dhimbshëm, duke theksuar se protesta ishte një bashkim i shqiptarëve. “Është problem i shoqërisë shqiptare. Jam pro dënimit të këtyre individëve. Me asnjë të drejtë asnjëri nuk duhet të cënojë jetën e një fëmije, ëndërrat e tyre. Të kthehet dënimi me vdekje, e meritojmë. Jam edhe që të hapen shtëpitë publike. Ndoshta mund ti lëshojnë fustrimet e veta dhe nuk do ketë kështu lloj fenomenesh që janë të trishta dhe të dhimbshme. Jo se nuk ndodhin në Amerikë apo Evropë, por rasti i fundit ishte një nismë e mirë dhe më pëlqen që shoqëria shqiptare reagon, që po bëhemi një sepse është e vështirë që shqiptarët të bashkohen,”– tha ajo.


 Delinda foli edhe për zgjerimin e familjes duke u shprehur se dëshiron që të bëjë Desantinin me motër ose vëlla. “Kemi dëshirë që ta zgjerojmë familje. Si unë edhe Eldo jemi pro planifikimit familjar. Kur të vijë momenti besoj se Desantinin do ta bëjmë me një motër ose vëlla. Do jetë bekim nga Zoti,”– u shpreh aktorja.

8 Comments

 1. Besoj,se ko flet,si aktorja e klanifornise,qe kerkon me cdo kusht Burrrreeeee! E nese jo,atehere,i jap te drejte AC/DC-se.

 2. Shtepite publiko po, droga te legalizohet,,,, e ku na shpie kjo rruge e corientimit dhe degradimit? A i kemi arritur te tera stadet e zhvillimit te kultures e te ekonomise , qe na ngeli shtepia publike pa u bere? Se me drogen jemi mire, sa per jashte vendit, e sa perdorim te brendeshem, e andaj po na ecin punet kaqe mire ne vendin tone. Per keto lloje mendimesh, duhet pas shume vitesh te ipen sepse me rregullimin e jetes e te zhvillimit, mbase propzohet nje gje e tille.Ne vend qe femijet te edukohen me kulture familjare, te zhvilluar e perparimtare ne zhvillimin familjar, u mesojme qe ka shtepi publike , ose shqip qe bejne seks me pare, e kjo, nuk ka me poshtersi qe nj femer shkon per para, apo nje mashkull kenaq epshet me para. Eshte degjenerim per shqiptaret nje gje e tille. Keta qe japin mendimin se shtepite publike te hapen, mbase duan qe inaugurimin ta bejne ato vete, e tua lene trashgim femijeve kete rruge.

 3. per shtepite publike gjykon drejt Delinda! Gjermania e shtete te tjera i ka dhe u merr taksa!
  Per denimin me vdekje…..s’te le Jezusi moj moter!

 4. O pika te rente mooooj
  Don te behesh pak e degjuar me kesisoj lajmesh po ska gje se te konvenojne mir ty dhe bushtrave si puna jote keto lloj profesionesh
  Bordelloja te ka mbetur vend pune ty ske faj aq e ke takatin dhe intelektin me çdoganu tranguj dhe patellxhan
  Jazek fare e keqe PUTANË E REGJUR

 5. Kjo kerkon dhe denimin me vdekje per abuzuesit seksuale dhe liberalizimin e seksit si shfrim fizik. Eshte ngerc logjik, sepse abuzimi me dicka te liberalizuar eshte me i lehte se me dicka te ndaluar. Nese e konsideron seksin te zhveshur nga aspekti moral (prostitucioni), nuk ka pse e denon shume dhe perdhunimin, sepse kur bie tabuja edhe demi psikologjik eshte me i vogel, apo jo? Kur e pranon shitjen me leke e ndjen me pak dhimbjen e dhunes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu