• |
ide | kryesore

IKMT nis shembjen e godinave në Unazën lindore të Tiranës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


IKMT njoftoi sot se në kuadër të zbatimit të projektit ”Ndërtim i segmentit rrugor Unaza Lindore, Loti 3” Tiranë, ka nisur sot aksionin për prishjen e objekteve 1 deri në 5 kate, që janë pengesë për realizimin e këtij aksi rrugor.

Sipas IKMT, pronarët e objekteve që prishen janë shpronësuar për interes publik sipas legjislacionit në fuqi.

Loti 3 i Unazës  që kalon në zonat Shkozë, “Ali Demi” dhe “Kodra e Priftit”. Objekti ka një gjatësi të përgjithshme rreth 3.3 kilometra. Ky segment është i ndarë në dy pjesë. Pjesa e parë është vazhdim i unazës që vjen nga Farka dhe përfundon në Jug të ish-Uzinës së Autotraktorëve.

Ndërsa pjesa e dytë fillon pak mbi Maternitetin e Ri të Tiranës dhe duke ndjekur rrjedhën e sipërme të lumit Lanë, intersekton Urën e Shkozës dhe përfundon në Jug të ish-uzinës së Autotraktorëve duke u lidhur me Unazën e Madhe të Tiranës.


7 Comments

  1. Nuk paska dale kerrici i Farihut te perbetohet se godinat do prishen vetem kur te kaloni mbi trupin e tij ?
    Turp ! U vonuan 2 vjet punimet tek unaza e madhe pse futi hundet politika ne ate histori. Dhe cfare fituan ? Hiken si cakejte me bisht ne shale.
    Humbi Tirana qe kantieri u zvarrit per 2 vjet.

    1. Te gjithe keta qe u jane prishur shtepite jane zaptues te jashteligjshem, maloke nga Shen Gjergji e rrethina. Jane race e poshter spiunash dhe legenash qe per 30 vite votojne sektin e djallit sorosianet e ridhjerjes, diktatori sorosian, vampiri rama, ua shperbleu sic e meritojne, shume mire tu behet, “nenet 156, 157, 158, te Kodit Penal, ndalohet perdorini i kamzhikut nga korrocieret, ndalohet rrahja e kafsheve”.

  2. Te gjithe keta, qe u jane prishur shtepite jane zaptues te jashteligjshem, maloke nga Shen Gjergji e rrethina. Jane race e poshter spiunash dhe legenash qe per 30 vite votojne sektin e djallit sorosianet e ridhjerjes, diktatori sorosian, vampiri rama, ua shperbleu sic e meritojne, shume mire tu behet, “nenet 156, 157, 158, te Kodit Penal, ndalohet perdorini i kamzhikut nga korrocieret, ndalohet rrahja e kafsheve”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *