• |
ide | kryesore

VIDEO/ Vetëvendosje tubim në Prishtinë, Kurti: LDK u bashkua me Thaçin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në një tubim në 15-vjetorit e themelimit të Lëvizjes Vetëvendosje, lideri i saj, Albin Kurti thotë se 6 tetori ndryshoi të ardhmen e vendit, por qeverisjen e mirë e ndalën atë që e kanë kapur shtetin.


“Qeverisja e mirë u ndërpre sepse ata që e kanë kapur shtetin nga të gjitha anët, u kapën bashkë kundër qeverisjes së mirë. Ju ishit dëshmitarë kur presidenti i zgjedhur me vota të kontrabanduara, u vërsul me gjykata dhe të gjitha mjetet kundër qeverisjes së mirë.


Natyrisht ai nuk i gjen bashkëpunëtorë te LVV-ja, por i gjeti te Lidhja Demokratike, udhëheqja e së cilës e braktisi qeverisjen e mirë dhe qytetarët që i premtoi një qeveri të ndryshimit. Tani të gjithë janë bashkë në një qeveri koti, që kumbar ka presidentin e PDK-së”, – tha Kurti i cili shtoi se së shpejti Vetëvendosje do të ketë edhe degën e saj në Maqedoninë e Veriut pas asaj të hapur në Shqipëri. ©LAPSI.al

7 Comments

 1. VETEM ME JU ZOTI KURTI KRYEMINISTER DHE ME FATOS LUBONJA PRESIDENT KOSOVA DO TE SHPETOJ NGA COPTIMI I ZAGAREVE PRO SERBE

 2. Qeverisje e mire, hajgare e mire. Tani as ne opozite askush nuk po ju beson ( 4000 persona ne shfaqje koncert miting e proteste ) Edhe tubimi i thirrur ne pandemi, katastrofe, ne cfare gjendje ka ardhe VV .

 3. Po ti mer kar bllokove kufirin se gjasme masat kunder kovidit, tani na ben proteste. Nuk e di kush eshte me bole ti apo ky luli ketu tek ne

 4. “Kjo eshte shfaqja jone… (ne) maskat dhe maskarenjet”. Vet Kurti po pranon se po bene shfaqje… pa shije e pa kuptim. Edhe ne pandemi. Tallje me publikun.

 5. Nëse krerët e Vetëvendosjes akuzojnë LDK se është lidhur me Thaçin, duhet të kenë kujdes se qytetarët që e mbështesin ate, do ti drejtojnë pyetjen.:
  Përse Albin Kurti u lidh me LDK që paska qenë mashë e Thaçit sipas kësaj deklarate ?

 6. Nëse krerët e Vetëvendosjes akuzojnë LDK se është lidhur me Thaçin, duhet të kenë kujdes se qytetarët që e mbështesin ate, do ti drejtojnë pyetjen.:
  Përse Albin Kurti u lidh me LDK që paska qenë mashë e Thaçit sipas kësaj deklarate ?
  Ndërkaq është bërë publike që kryeministri Hoti ka deklaruar se do të jetë ai e jo Thaçi që do të përfaqësojë grupin shqiptar të negociatave me Sërbinë e nga ana tjetër Thaçi ka deklaruar publikish se pas disa muaj sh do të tërhiqet nga politika.
  Hoti ka deklaruar gjithashtu se në bisedimet me Sërbinë, e përjashton çdo mundësi të negocimit për ndryshim kufijshë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu