• |
ide | kryesore

Pasuria e pajustifikuar dhe revokimi i vizës amerikane/ Fatmira Hajdari e përlotur, del nga KPK

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, e veja e Azem Hajdarit, Fatmira Hajdari, ka dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, në kuadër të procesit të vettingut, por duket se pikërisht kjo përballje i ka sjellë edhe probleme.


Në fotot e siguruara nga LSA-ja, Hajdari shfaqet me syze dhe tepër serioze teksa del nga KPA.


KKP vlerësoi se Fatmira Hajdari rezulton se nuk ka deklaruar një truall në vitin 2015. “887m2 truall, nuk e ka deklaruar në 2013, 2015 dhe në deklaratën e vettingut. Tre njësi dhe 12 apartamente te Vilat Gjermane, 207.400 euro, pasuria në total. Ka mospërputhje të deklarimit të një apartamenti në deklarimet e vitit 2003 dhe në deklaratën vetting”.

E pikërisht pasuria e pajustifikuar, por edhe mosdeklarimi në deklaratën e vettingut se i ishte revokuar viza amerikane sollën përlotjen e saj në sallë. foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri

 

24 Comments

 1. Po te hapen petet e lakrorit, mileti do lebetitet nga vjedhjet qe keta hajdut te politikes dhe drejtesise kane bere . Me leket e tyre ky vend jeton 20 vjet pa punuar fare .

  1. SKENDERBESHES I RROFTE ISMAIL QEMAL SKENDERBEU 2METROSH .
   HAJT SE KARIN DO HANE TE GJITHE PAS PAK KOHESH . NUK KANE PER TE GEZUAR GJE KURVAT.

 2. KISHTE 13 APARTAMENT , 1 VILE .3 NJESI , TRUALL DHE LLOGARI BANKARE , NJESOJ SI MURGESHA E PRESIDENTIT QE I BONI ME 500 M2 TRUALL TE FALME NGA NONA E SAJ QE SHISTE ME TEZGE ????!!!!
  TERE JETEN NE SHTET DHE KANE MILIONA EURO DHE PAGUAJNE ME QINDRA MIJRA PAUNE EDHE SHKOLLIMIN E FEMIJEVE . A ESHTE E MUNDUR???????
  KJO TRANVESTITJA NE FOTON E MESIPERME ESHTE SIMBOLI I DREJTESISE , NDERSA TRANVESTITJA E VESHUR MURGESH ESHTE SIMBOLI I POLITIKANES . KETA DUHEN DJEGUR NE TURRE TE DRUVE .
  PTUUUUUUUUUUUUUUUUU……………………………JU QIFSHA ROPT ME GJITHE SHTET E DREJTESI . VEND KURVASH , VEND TRANVESTITESH KU E KEQJA E KA MUNDUR DHE E MUND TE MIREN NE ÇDO KOHE .

  1. KARI DO TE KISHTE ZILI SE QEKE ME KAR SE KARI OJ KURVE E KUQE .OJ TE QIFSHA ROPT PERMENDI EDHE RIKURVAT . TE GJITHE PA PERJASHTIM KURVA JANE .

 3. kurse monabuces i dhuroi babai i vet, nje cope fshatar injorant, toka ne tirane te cilat monabucja i shiti me 500% fitim dhe beri vile ne lalz dhe te blloku, si dhe coi femijet jashte shtetit per shkollim
  me kte baxhelle lul koqja do beje koalicion ‘per ndryshim te sistemit dhe rikthim te se drejtes’

  hapu o dhe

  1. kur ke te drejte ne ta japim, te drejtin..por na thuaj sa i ka gjobat Lidhjeri yt dhe gjithe shpura, qe po e cojdne ne kete vend ne katastrofe

 4. Ksaj ja ka lone leket burri. Ai pishtari demokracise qe u vra per pazar armesh.
  Edhe vete e ka ngjy njicik capen, se helbete nuk shkollohen dot dy kalamonj ne USA.

 5. Bota eshte e rrumbullaket. Po ece shume shpejt nga makuteria do arrish te shohesh bythen. Dhe mos qaj moj katunare se keni marre me qafe jete njerezish. Po kaq fshatare dhe makute je sa akoma pretendon? Ju doni kampet e perqendrimit, vetem per llojin tuaj.

 6. Ne nje vend normal, konfiskimi i pasurise dhe heqja e lirise se individit do te ishin te sigurta .

  Tek ne, kjo jo qe nuk do te ndodhi por kjo zonja do te gezoj liri madje edhe mund te krijoj partine e saj.

  Ne ditet ne vazhdim do te degjojme se kjo pasuri ishte nje trashigimi nga prinderit ashtu sic beri edhe Mona.

  Femij me fat keta or vlla, prinderit e pasur.

  Po populli cfare ben ? Koken poshte edhe vazhdon ne drejtim te paditur si ghithmone hallkeqi !

 7. Ky asht shteti SHKERDHATE SHQIPKARE!
  Asnjeni nuk ka me u denu per korrupsion,askerkush nuk ka me u burgos.
  Pordhpulli KOQE shqiptar i ban lajka kokeqethurve dhe barkderrave te fryre me lekt e tyne.
  KOMB MUTI…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu