• |
ide | kryesore

E ëma ngeci në Vetting, vjen reagimi në Kuvend i Rudina Hajdarit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Rudina Hajdari e ka nisur fjalën e saj në Kuvend sot me një koment për shkakrimin e nënës së saj Fatmira Hajdari nga KPK.


Hajdari tha se ata që iu hodhën si ujqër duke e akuzuar se ndjeni në Kuvend për të mbrojtur të ëmën sot kanë marrë përgjigjen dhe se e mbështet reformën në drejtësi deri në fund.


Dita e sotme ka filluar me një lajm për familjen time dhe padyshim shumë njerëz jashtë kësaj salle që më janë hedhur si ujqër që unë ndjenja në Kuvend për të mbrojtur time më sot e kanë marrë përgjigjen. Unë e mbështes këtë reformë dhe do ta mbështes deri në fund”, deklaroi Hajdari.

30 Comments

 1. Deputetja demokrate Rudina Hajdari dekalroi nga foltorja e Kuvendit se PD-LSI bërti dy vite për revolucion me molotov dhe protesta pasi dogji mandatet dhe në fund rezultoi se e bëri gjithcka për një tender, atë të identifikimit biometrik.

  1. te nderuar bashkombes,kemi nje shekull ,padrejtesi totale ,ndaj kombit shqiptare ,ne gjitha detajet,nga jasht dhe brenda,,fjala padrejtesi nuke eshte thesht fjal por kapitull,ket term nuk e krijun ,dhe emertun shqiptaret perpar nje shekulli politikat strategjit interresat nuk perfshiu vetem shqiptaret por popuj te tere,ku ne gjitha menyrat e organizimit jetes qe nga sistemi arsimor ,bankar mediat zgjelljet ligjet politikat,ishin kunder qenies njerzore edhe pse u fol ne emer te drejtes mires ajo nuk u zbatua kurr,keta nxorren brezat nga e verteta dhe i futen ne rruge te gabuar,vetem nje eshte rruga zgjilljeve pa probleme,rruga drejte e verteta ,keto ndoqen rrugen e problemeve pa zgjillje ate ie padrejtesis,keta te gjith ,kan pasur mundesin qe per nje shekull ,qe premtimet ti benin ralitet por tjera jan premtimet dhe i kundert raliteti,sikur te themi brenda llojit ,te politikes ky ben dhe ky sben te veme ne drejtim njer te pakorruptuar dhe ti heqim te gjith keto,fetarisht dhe shkecerisht,femija edukohet ne barkun e nenes ne javen e 6,,7 te shtatzanis femija bashkvepron me mendimet dhe veprimet e semes,per nje shekull neve a kishim ne sistemin ligjore,ligje per grat shtatzena ,per kushte te vecanta trajtimi dhe lehtesimi psikologjik dhe ekonomik,per edukimin e femijeve brezave races me moralin e mire,sepse ne barkun e nenes edukohet ndjenja mire tek femija per gjithcka do ket ne jet,eshte pjes e pazevendesueshme e edukimit per kohen e vet,dhe kur femija nuk edukohet per mir merr ndjeshmerin e edukates per keq,na thoni te gjith cili nga ju pati fatin ta keni ket edukat qe merreni me politik,sepse trajtojm nje fjal tjeter turpin si kryefjala e moralit ndergjegjes ,qe shenj ka skuqen e fytyres,kur njeriu mendon flet ose vepron padrejtesi,profeti fundit ka pasur turp duke kaluar rruges nga njerzit i skuqej fytyra,kjo eshte shkalla pare e veprimit ,un po shoh qe mashtrojn dhe veprojn padrejtesi pa ju skuqur fytyra,keshtu ka tregues te fuqishem qe perpara krijuesit ,tone llogaritemi te shkatrruar,i derguari fundit i te mallit zot ka then ,kur ske turp ,bej cte duash,,,,,,,kjo ishte pjesa e pare e edukates vazhdojme me pjesen e dyte i malli zot krijoj emrat e sendeve ,pastaj sendet,krijoj fjalen krijoj pasqyr punen ,nje per nje ,krijoj idet mendimet pasqyr krijesat ullzimin,dhe na vendosi mendjen logjiken ,ta analizojm kete pjes si vazhdim i edukimit,ton ,sa u vendos ne sistemin e edukimit per nje shekull qartesija per fjalin qe brezat te marrin imunitet,kuptim ,bindje aftesi,per ti pregatitur per sukses,nese themi kemi besime te ndrysheme,kemi gjera te barabarta jemi gjini njerzore nga i njejti sistem krijimi funksioni ,dhe keta jan linja paresore per gjith edukata formimi njohja me jeten ligjet e jetes si funksionojn dobit organizimin esistemit te funksionit dobive zgjilljeve,kjo eshte e barabart per gjith e sa i perket besimit ne zot allurimit eshte zgjellje individuale,ja ta analizojme fjalen fjala eshte pasqyr e punes,e mira nga e keqa dallon si kapitull dhe si detaje esht e lillur organikisht,me gjymtyret tona me gjallesat dhe krijuesin ne tre shkallet e veprimit,mendim fjal shprehje,nese njeriu mendon te keqen per ta vepruar ndjehet i stresuar nese e flet tjeret ja mbyllin gojen me fakte nese e vepron ndeshkohet,ne tre shkallet e veprimit krijuesi saj i ka vendosur qe nga krijimi ndeshkim,ne instinkt imunitet mas koh,,,,,,,/ ne mendim stres depresion semundje ne fjal,kundershtim ne veprim ndeshkim,e kunderta eshte e mira verteta,e verteta flet vet i kemi shembujt ne vetet tona pa shkuar shum larg,vall ket pjes te edukates formimit dhe aftesis per sukses thjesht shkurt mir ku e kishim ne sistem formimi,per nje shekull nuk e kishim ,kurse pjesen e tret na solli i malli zot shpalljet hyjnore te njepasnjeshme ,deri tek permblellja shpalljeve kuran dhe synet ,si ullzim dhe meshire per mbar botnat,ne formen e shprehjeve si zgjillje te gjitha problemeve tona,,tani na thuani ju filozof psikolog ,politikan ,ju mund te flisni nje gjuh te huaj ,pa ditur me pare germat fjalen shprehjen ,kurr ,keshtu eshte dhe formimi gjuha mendimit formimit pjekuria edukimi,,ku nje element trajtohet ne barkun e nenes me sistem ligjor mbeshtetje dhe trajtime psikologjike nenes se femijes qe femija te marre ndjeshmeri per mir,nje element ,fjalen trajtohet,me sistem formimi arsimor ,dhe elementi tret ,ullzimi eshte i gateshem prej te mallit zot,keto nuk ishin defakto ate qe mbollet po korrni,te pokten me askujt nuk mund ti hillni pluhur syve qe padrejtesia te pranohet si drejtesi e keqa per e mire,nisur nga ky vakum i mall ne po vuajm te gjith ne gjitha drejtimet,ju nuk beni asnje per te na qeverisur neve sepse nuk keni ndjeshmeri per mir edukaten e mir moralin ndergjegjen vlerat,,mendimi fjala vepra juaj ka plotsuar kuptimet,padrejtesi antivler ,padrejtesin me ligj e keni pranuar dhe juve qe ta ndeshkoni,tani keni rene ne kurthin tuaj veten tuaj pranoni sipas ligjit tuaj per te gjith ta gjykoni vet,si mund te dalim nga kjo humner ,po ka nje der te malle hapur pendim ,kthim haku njerzve dhe rruga drejt,mesazhi pozitiv,sikur te gjith te shohim veten ne raport me far thot i malli zot,dhe te veprojm si thot ai, secili sipas nivelit mundesise nuk do mbetej problem pa zgjillje ne mezin ton plus sejcili nga ne dobente pjes ne 1 nga 4 grupet njerzore qe mbrojn vendin nga mos shkatrrimi 1 dietaret 2 ullheqesit e drejt 3 lutjet e besimtareve dhe guximtaret per vepra te mira ,,organizimin e funksionit zgjilljeve e ka bere vetem i malli zot permes ullzimit tije ,ne na mjafton ta praktikojm ate ,shpetimtar nuk ka ,sepse i malli zot permes ullzimit tije ka bere shpetimtare te vetes tije kedo qe i mbeshtetet dhe vepron sipas ullzimit tije,mos projektoni armikun se per armik sejcili ka veten e vet egon per pasuri pushtet qe e frenon disiplinon vetem ullzimi zotit duke ja pastruar shpirtin e tije,mesohuni te zevendesoni permes ullzimit zotit urrejtjen me dashuri hakmarrjen me tolerance meshir mirkuptim falje luften me paqe problemet me zgjillje humbjen me shpetim pesimizmin me shpres,jeten me qartesi gjalleri,keta nuk i arrini ndryshe vetem se permes ullzimit te te mallit zot,ky koment nuk behet se urrej dike,por se eshte pergjegjsi morale hyjnore qe me butesi ne menyren me te bukur pelqyeshme pershtateshme pranueshme,tjereve tua kujtojm te miren dobin duke jua kujtuar burimin ,rrugen e drejte ,i lutem te mallit zot tua zgjeroj zemren te kuptoni dhe pranoni dobin tuaj perderi sa e doni veten lumturin tuaj dhe urreni ndeshkimin tuaj,se per ta dashur keni ber gjith ate pasuri por qe ishte rrug e gabuar dhe perfundut ne zhgenjim buz shkatrrimit total por jo pa mundesi ,perseri i malli zot ju ka lene nje dere te hapur plot meshir falje shpetim per te gjith rrugen e drejte,njeriu as nuk esht i pagabueshem dhe as i pandreqeshem ,ky eshte krijim malleshtor i allahut qe jeten e beri sprov per ne,ku dikush humb nga padija dikush bindet ,ndryshon dhe shpeton,kushdo qe deshiron te mesojn vertet si duhet vetja,per te qen gjithnje i fituar, kete do ta gjej vetem ne ullzimin e zotit,ju kerkoj ndjes mbasi kam kompjutrin me difekt dhe nuk mi nxjerr germat e mella per ti perdorur sipas vleres dhe rregullave te shkrimit,keta nuk jan gjera as te pa thena as te paditura por tjesht si kujtes per dobin tuaj per gjith ato qe duan sukses ne jet jo zhgenjim jo humbje jo shkatrrim faleminderit per lexuesin dhe respekt per te gjith kush din me mir dhe me shum le te behet ndihmes dhe plotesues ne dobi

 2. Ky fjalim sot te nderon. Se po te ishin te tjer ne poziten tende, do kishin filluar te shanin ata te vetingu rrip me rrip.

  1. MOS DEGJO MILITANTET RUDIN
   TI VAZHDO LUFTET PER NDRYSHIMET
   ELEKTORATI DUHET TE VOTOJE .
   TE PAKTEN VOTEN TIME E KE TE SIGURT

 3. Keto perralla me ujqer tregoji me mamin kur te piqni geshtenja ne shtepi. Po te heqesh faktin e ofendimeve apo sharjeve (te pajustifikuara), mbetet fakti i pakundershtueshem qe ripjellja investoi fuqishem tek ju, ju perdori te dyjave, ju shtrydhi sa deshi dhe tani erdhi koha qe njera pastaj tjetar do rezultoni te panevojshme. Personalisht me vjen te vjell kur degjoj nga goja jote fraza nga bataku fugist, si “i vute zjarrin Shqiperise me molotov”.

 4. Po me leket e hallexhinjeve qe merrte mami ti vajte ne Amerike moj pafille ti per vetingun nuk ike nga parlamenti ,te perdori sa te perdori tao tao dhe tani do te hedhin si limon i shtrydhur.

 5. Nese i kan te pa justifikuara atehere pse nuk i sekuestrojn?! te gjitheve madje..haha pacavure shqiptaresh. nuk bejne dot as familje shqipot e jo me shtet.

 6. Çfare denimi parashikon kodi penal per personat qe fallsifikojne dokumentet shteterore dhe vjedhin pronat publike dhe private e ndertojne pa leje, kete te na thote Rudina deputetja e katapultuar nga partia qe ja ka bere rrugen e jetes fushe me lule asaj dhe gjithe familjes se saj ,ne kurriz te shqiptarve te ndershem??

 7. na qenka prekur hajgarja .e ema e saj vetem nga ben qimja mori 2 milion euro.kjo idiote predikon drejtesine .me leket e krimit u shkollua ne nje kohe kur qindra ,mijera te tjere nuk kane pasur mundesi te shkollohen ne shqiperi.kjo duhet tu vleje edhe atyre plehrave te tjere qe jane bere lepires se rames .ai i pabese ,personifikimi i djallit ka flakur ata qe e bene me para dhe e cuan aty ku eshte sote dhe jo keta idiote .e vetmja gje qe duhej te bente sot n.q.s i ka ngelur nje fije dinjiteti ajo duhet te dorezoje mandatin dhe te kepuse qafen nga shqiperia sa nuk eshte vone.

 8. Si vjen puna. Shkollen dhe qendrimin ne USA me leket e kujt e pati mundesine ta bente ????? Me keto leke te zeza qe ka rrjepur e ema. Nje pyetje te thjeshte: Po sikur mos te ishte mami, a do kishte mundesi ta mbaronte shkollen e te jetonte ne apartament luksoz kjo ne USA…..

 9. Rudi kryetare ,Lymi ujku Lushnjes nen kryetar ,Nimut Musai, sekretar Kujtim qepa sekretar organzativ Jenisheri koke pi…. do tavene ti bjeri defit ,dybekut do ti bjeri koporata,Alban kok pjata keshiltar fuqiplot keta do te jene e arhmja e pd ,sipas tao taos,si te fitojne zgjedhjet e ardhshme hopa mami krye gjyqtare ,qe te vjedhi edhe ca leke akoma ,mami eshte e paster si brendesia e tubit te sobes.

 10. Z. Rudina Hajdari nuk lahet bytha me shurre. Te perdori Rama qysh ne protestat e studentrve , te perdori per te MOS lene mandatin e deputetit , te perdori duke te inkurajuar per share Bashen ne cdo dalje publike . Ti tradhetove baban tend , tradhetove Bashen qe te beri deputet e te gjitha keto i bere per vetingun e mamase . Cdo gje qe thua tani Jane pallavra . Rama i njehe personat e dobet e nuk ka per cfar i duhesh e Prandaje perfundove aty ku e meritoje . Thote nje fjale e urte popullore qeni po u media me mut ate do haje gjithe jeten . Azem Hajdarin e Kam pasur idhull dhe e kujtoje me respekt ,ti Rudina nuk e meriton ate babà

  1. e meriton azemin per babe or tej
   apo harrove si e perdorte si lecke sali berisha
   derisa e vrau edhe kufomen ja perdori si dash per hapur deren e kyeministrise se fatos nanos
   dardha nene dardhe bie
   hajdari baba qe trap me dialekt tropoje
   hajdarja bije eshte trape me dialekt amerikan

 11. Edvin Rama ka akuzuar te jatin,e ka çuar ne gjykate se i pallonte gruan o idiote e jo mos ta dredhi ty,te ngrente gomari trurin !Besove edvinin,ta mbeshtolli,duro edhe pak se ngadale po te shkerrmoq krejt,budallaqe femer !!!U bere ti,te leje hashashin do ishte me mire ti,bibe?Ndersa te prekurit e rilindjes qe asnje dallim nuk kane me jatshtqitjen e humaneve apo jo humaneve,u ka rene te fiket nga merzitja per fatmiren,hahahahahaha !U shkon per shtat,te tallni bythen me kete hajkare ?!U eshte çare barku per parimet e rudina analfabetes ?Gazi i botes eshte bere ne rrjet me lloj lloj mufkash ?Edvin rama eshte perbindesh idiote dhe ju kafshe qe keni besim apo mbeshtesni nje monster si ai ?!Ka dhe po vjen dita per ta larguar ate,nje menyre ka dhe ajo nuk eshte paqesore ?!?!?!?!?Do ta marre haken e Shqiptare ?!

 12. Kjo duhet te jete fytyra e vertet e pd,jo si salihu qe mbronte cdo cecen e shpellkar brenda pd qe neser ti perdorte per llogarite e tij kriminale,ky salih mbrojti dhe lulzimen qe i gjeti raport per mbyllje gjygji dhe sot vazhdon e kercenon lulzimen

 13. Sipas ligjit të dekriminalizimit, nëse e ëma e Rudinës gjykohet e dënohet për korrupsion, edhe ajo si bijë e saj duhet të japë dorheqjen si deputete e parlamentit.
  Rama u detyrua të përzejë nga parlamenti një deputete mikeshë të tij, kur i biri i saj u burgos për vrasje.
  Një ministër i drejtësisë i PD, dha dorheqjen nga detyra, kur në mediat u përmend se është i biri i një funksionari të kohës së diktaturës.

 14. Mos e vra mendjen se çthone . Koka bene koka peson . Nese nena jote ishte fajtore , mori kusurin e veprimeve qe beri . Komunizmi ka kohe qe ka vdek . E di qe nuk ndjehesh mire por nuk ke pse ti te ndjehesh fajtore . Mos e ndalo kete nisem te mrekkullueshme dhe kete lufte te rendesishme qe ke marre mbi supe . Po jufton kunder te dy bishave te politikes . Nuk eshte e lehte por mos na zhgenje . Te jesh e sigurt , nese e çon deri ne fund luften tende per ndryshim sistemi , votim dhe numerim elektronik , une dhe shume te tjere qe jane elektorat gri kane per te votuar .

 15. Edi Rama nuk e ka hallin te pasuria e Like floririt, Sali pinokut ose Lul hollandezit se ai ka vjedhur me shume se keta te tre bashke perfshi ketu edhe Fatmira Hajdarin por qellimi i tij per te zezen tone eshte qe te eliminoj kundershtaret e tij politike ashtu siç beri Enveri ne vitet 50 60 dhe me vone ta kete pushtetin te siguruar ne tavoline duke nenshtruar popullin per te instaluar diktature totale.

 16. Nje kalama qe don me trash zerin ne foltoren e kuvendit …. Shko ha speca te mbushura se rritesh pak me shume … Edhe zeri del me burrerror …. Vajza gjyqtares hajne …

 17. Ti qe na ke care karin 4 vjet duke u krenuar qe je bija e Azemit nuk mund ta heqesh kaq kollaj bythen nga Fatmira. Nuk mund t’i perdoresh prinderit vetem kur te intereson. Sot duhet te jepje doreheqjen, te kerkoje falje dhe te kthehesh andej nga erdhe. Sic hyre ne politike per meritat e Azemit duhet te qerohesh prej mekateve te Fatmires.

 18. Eshte e vertete qe nuk duhet te denohesh per mekatet e prinderve por meritat ja pranove per te mar mandatin e deputetit . Edukimi yt me ato para te fituara ne menyre kriminale duhet te bejne te reflektosh dhe tè largohesh nga parlamenti . Ju duhet ti nenshtroheni familjarisht hetimit pasuror … Doreheqen jepe pa merak se nuk prish asnje pune ne se je ti apo Lymi ne ate parlament ku eshte edhe Kujtimi apo ndonje trafikant qe ka blere heshtjen e prokurorise…

 19. Arrogantucja Hajdaricke,e bija e kriminelit Azem dhe kepucareve Hajdari,te gjitha cfare ka perfituar deri tani i ka nga miliardat e nenes se vet gjyqtare injorante.
  Shkollimin qindra mijera dollare ne Amerike kur qindra te rinj te talentuar shqiptare degjenerohen ne skifo arsimin e Turit te Besa Shahinit.
  Mandatin e deputetit si e bija e hero banditit Azem,direkt nga bangat e shkolles pa bere nje dite pune.
  Dhe me e rendesishmja,jete luksoze dhe miliona euro prona e pasuri te perfituara dhe trasheguara nga shitja e padrejtesise me cekicin e gjyqtares nga nena e saj.
  Kur Hajdarevica e vogel te heqe dore dhe te kerkoje sekuestrimin e te gjitha pasurive te krimit e korrupsionit te krijuara nga nena e saj dhe qe ajo sot i gezon dhe i perfiton,atehere ka goje te nxjerre surratin ne parlament dhe ne media e te beje moral.

 20. Interpreton viktimën dhe të ndershmen por nuk është aq budallaqe Rudina Hajdari sa të mos e kuptojë se largimi i të ëmës si gjyqtare nuk është asgjë kur mendon malin e përfitimeve të pamerituara që ajo dhe vëllezërit e saj vazhdojnë të gëzojnë nga nëna e tyre dhe miti kriminal i Azem Hajdarit. Niveli i Rudina Hajdarit po të vinte nga një familje e thjeshtë normale si ato të 99 përqind të shqiptarëve maksimumi do ishte diplomuar tek Meti i Kristalit, do kishte blerë ndonjë vend pune në shtet me 500 mijë lek rrogë dhe do detyrohej ta mbante vendin e punës duke i bërë qejfet shefit të rradhës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.