• |
ide | kryesore

Kryemadhi zbulon nëse do të ketë koalicion opozitar në zgjedhjet e ardhshme

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Monika Kryemadhi ka konfirmuar marrëveshjen e 23 prillit nga të gjitha partitë e opozitës së bashkuar që kanë marrë angazhimin për të marrë pjesë në zgjedhje si front i bashkuar opozitar.


Gjatë emisionit “Opinion’, Kryemadhi është shprehur se në zgjedhjet e ardhshme, opozita do shkojë e bashkuar dhe do jetë e hapur edhe për parti të tjera në koalicion.


Gjithashtu, Kryemadhi sqaroi opinionin se, ‘si opozitë e bashkuar ka qëllimin që të krijojë besimin tek qytetarët shqiptarë që të shkohet drejt një procesi zgjedhor, i cili do të krijojë mundësinë e krijimit të një sistemi të ri demokratik, për të cilin shqiptarët kanë nevojë’.

“Nëse Rama nuk i pëlqen koalicionet, të tjerët mund t’i pëlqejnë koalicionet. Edhe z. Rama nuk është se nuk i pëlqen koalicioni, por nuk i shkon njeri për të bërë koalicion dhe ndaj e thotë që nuk i pëlqen koalicionet” – tha Kryemadhi.

 

12 Comments

 1. Pse nuk diskutoni per Turin ju?!! Po per koalicionin qeveritar!! Nuk e shihni qe kane shkuar analfabetet we nuk shkruanin dot emrin e tyre ne fillore dhe gjimnaz, dhe po marrin infermierine, farmacine e mjekesine?!!…Meshire per Shqiperine e shkrete!!

 2. Pse nuk flisni per Turin ju?!!! Po per koalicionin e ardhshem?!! Se dini ju qe ne Shqiperi nxenes analfabete qe ne fillore dhe gjimnaz nuk shkruanin dot emrin e tyre, kane marre infermierine, farmacine dhe mjeksine?!!

 3. Keta kane 30 vjet qe shajne enverin dhe privilegjet e familjes se tij(kur femijet e tij maximumi u bene drejtora) dhe nuk shikojne privilegjet dhe karieren nga azem trafikanti ,perfitoi hajdarja gjykatese,e sollen hajdaren nga amerika,kiri hajdareve komandant i kemish zinjve qe ben si ti doj trapi.
  Kjo eshte nje familje,po keshtu jane familja malltezi berishae meta monika e co qe kane uzurpuar gjithe postet dhe gjithe pasurine e shqiptareve…
  Keta hajdute e kriminel bejne sikur luftojne korrupsionin duke rjepur shqiptaret dhe tallin bythen me fukarenjt…

  1. Me tru pula si kjo edhe perandor shpallet palloshi .
   perveç hajdutev , une nuk e di se kush hajvan e voton kete idiote .

 4. Patjeter qe duhet te krijohet nje koalicion opozitar, por shpresimisht pa LSI-ne ne te. Duhet shperbere kjo organizate kriminale sa me pare.

 5. Kthjeni nga te doni.
  LSI ngelet parti pazaresh.
  Kjo dihet tashme. Problemi eshte se kujt partie do ti ngjitet, si muti pas kepuces.

 6. KUSH E DEGJON KETE E KUPTON MENJEHERE QE ESHTE NIVEL SHUME I ULET . KJO FLISTE PERÇART .
  PALLOSHI DUHET TE IKI NGA PUSHTETI POR EDHE JU NUK DUHET TE VINI NE PUSHTET . JU DUHET TE IKNI TE GJITHE . JENI HAJDUTER ME ÇIZME , SHPORRUNI NGA KY VEND . GIJOTINE

 7. Kjo partine e ka kthyer ne manastir murgjish . A mund te vesh nje mur kryetar kuplaraje . Njerez votoni kete doni por jo kete partine e kesja familje sharlatanesh . Keta jane kulmi i hajdutllekut , keta jane llumi i ketij vendi . Mos i besoni ketyre kermave te njerezimit. Ptuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu………………….sharabajg femer

 8. Kush e pa dje emisioni e kuptonte shume kollaj se kjo zonje fliste perçart , pa program , pa alternativa , pa figura te reja , pa zgjidhje . Dhe nga ajo qe kjo zonje me la te kuptoja ishte : Ne duhet te vime ne pushtet , jo sepse jemi me te mire se rilindasit dhe se kemi alternativa por sepse rilindasit me ne krye te gjatin tone kane vjedh dhe abuzuar shume . Po pse ju zonje kur ishit ne pushte a nuk bete te njejten gje ? Po ti degjosh me kujdes keta lloj politikanesh flasin vetem “ne” dhe “ata” , ndersa popullin e nxjerrin offsajt . Harrojne qe ai eshte sovrani dhe jo “keta” vemje .
  Me kete mendje qe keni , jo pushtet por edhe opozite nuk do jeni me zonje .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu