• |
ide | kryesore

Fatmira Hajdari: Vendimi i pritshëm. Avokati Maks Haxhia: Këta nuk pyesin për ligjin, kanë listën e po pastrojnë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjyqtarja Fatmira Hajdari nuk ka mundur të kalojë shkallën e parë të vettingut. KPK ka vendosur të shkarkojë nga detyra Hajdarin për shkak të problemeve me deklarimin e pasurisë.


Pas vendimit vetë Hajdari ka thënë vetëm se vendimi ishte i pritshëm. Ndërsa avokati i saj Maks Haxhia tha se vendimi do të ankimohet.


Këta nuk po pyesin për ligj xhanëm se Kushtetuta e ka, aneksi i Kushtetutës deri në dyfishin e pasurisë por këta nuk e kanë respektuar asnjëherë. Këta kanë listat dhe po pastrojnë.” – u shpreh Haxhia.


21 Comments

 1. ore po kta jane gomere apo jane thjeshte te pafytyre. cfaredolloj aneksi te kete kushtetuta , nqs nuk e justifikon pasurine ne baze te te ardhurave mujore, inverstimeve, shpenzimeve mujore etj. Kta jane llumi i shoqerise

 2. Po shume mire po bejne.
  A e zbatuat ndonjehere ligjin ju shushunjat e drejtesise ?
  Kete Hajdaren duhet ta fusin ne burg per zaptim toke 3850 m2 ne zonen me te mire te Tiranes. Nje pjese e tokes i takon komunitetit musliman dhe pjesa tjter dy pronareve te ligjshem qe po rropaten gjyqeve per te marre nje demshperblim nga shteti , se token nuk e marrin me se kjo kurva i beri komplet letrat ne hipoteke dhe gjithandej.

 3. Po ca liste mo plako, me 470 mije $ te padeklarume. Ti vetem shikoji syzet qe ka veshur, iphone 11, makinen qe ka. Me ca i boni me rroge shteti?

  1. Ndersa kjo grua eshte e korruptuar, pse te duket e cuditshme egzistenca e listave te personave te padesheruar per Ri-vdeksit?! Gjueti shtrigash ka pasur perhere dhe kjo grua eshte thjesht nje pengese per keta kriminele ne pushtet. Kjo eshte arsyeja e vertete e heqjes se saj dhe jo korrupsioni (real) i saj — hajduti i madh e ha te voglin! Keta duan vetem njerez lepe-peqe me vete. Beji te fala te gjatit te Surrelit! 🙂

   1. Pirdh Miri pirdh.. Jepi ngjyrim politik ti tani.
    Vetingu nuk po pyet fare je i kuq apo blu.. ka marre fshesen dhe po i zhduk te gjithe.
    Vazhdo me Ri-vdekjen ti se mire e ke .

    1. “Vetingu” i ketyre pyet qe ç’ke me te per ngjyrat politike, plasi syte! Ri-vdekje qe ç’ke me të! Po kur keni kuptuar gje juve te kuqte, ju jeni të verbër!

 4. Sigurisht do pastohen parazitet hajdute, pse, ku i moret parate ju qe u bete miljonere ???
  Jene lidhur dhe me politiken dhe keni marre shtetin dhe popullin peng.. Turp te keni parazitet e kombit.

  1. Tamam e ke, parazite jane, po puna eshte se po ikin nje pale hajdute dhe po vjen nje pale tjeter, me te keqij se te paret, ato qe po thua jane qiqra ne hell. Ti besosh Rames me shoke eshte si ti varesh ujkut melcite ne qafe. 🙂

 5. Kjo nuk e ulte pazarin me pak se 25 mije Eur per nje vendim apeli… Ka shkaterruar jete njerezish e familje…Ky avokati Gay (sepse ashtu eshte), nuk mund te flase per kushtetute nese ka perpara nje gjykatese te korruptuar(sepse vendimi per perjashtim do thote qe eshte provuar korrupsioni) me 6 muaj kurs..
  P.S. Tani edhe hajdarja e vogel, (pjese e familjes Adams) do vrapoje per te fshehur leket!

 6. Vetem nese i konfiskohet pasuria, denohet sipas ligjet per vjedhje , vetem atehere mund te themi se drejtesia funksionon ne Shqiperi.
  Denimet sa per sy e faqe sa per te kalu radhen e sa per ti hedhur hi syve te popullit nuk kane per te permiresuar aspak situaten mbushur me skandale nga njerzit me pushtet.

 7. Po Rudi ca o bej nashi o behet kryetare e pd ,se prandaj nuk e la mandatin per vetingun e mamit ,se keshtu i thoshte tao tao qe mami mos ta caj bythen se o ta kaloj vetigun dhe ty o te bejme kryetare te opozites kurse Musklimin sekretar te pergjthshem ,pastaj e ca ka vjedhur mami ca pak leke xhepi nja 10 milion dollare ,me leket e hallexhinjeve coj edhe Rudin per te studjuar ne Amerike.

 8. Po ca vetingu ca vetingu thoni. E ca beri ky vetingu asgje. Ce duam kete venting… Eshte kot fare. Edhe baba Saliu e tha, qe kjo reforma ne drejtesi eshte kot.
  Ca doni me ju.

 9. Cilido gjykatës apo prokuror që nuk i justifikon pasuritë që ka vënë me rrogën mujore, le të jetë kjo edhe gruaja e heroit të demokracisë Azem Hajdarit, duhet ti konfiskohen pauritë e ti ndërpitet e drejta e ushtrimit të profesionit.
  Nëse abuzimet faktohen me dokumenta nga prokuroria, këta juristë duhet edhe të ndëshkohen me burg si gjithë qytetarët e tjerë.
  Në rastin e zonjës Hajdari, nëse vërtetohen akuzat plotësisht, ajo mer edhe ndëshkimin moral që i ka vënë një njollë të zezë bashkëshortit të saj të vrarë për një kauzë të lartë siç është demokracia.
  Ndërkaq , nu ka spese të kalohet heshturazi edhe fakti që vetingu është bërë në mënyre selektive me anësi politike. Tek e fundit gjykatësja Hajdari nuk ka pasur ndonjë post të lartë drejtues në drejtësinë shqiptare, por gjatë vetingut kanë kaluar pa u lagur juristë me poste të larta që njihen publikisht si juristë të kohës së diktaturës apo mbështetës të PS, ndonëse abuzimet e tyre korruptive kanë qenë edhe më të mëdha sesa të kësaj zonje.

 10. Deputetja demokrate Rudina Hajdari dekalroi nga foltorja e Kuvendit se PD-LSI bërti dy vite për revolucion me molotov dhe protesta pasi dogji mandatet dhe në fund rezultoi se e bëri gjithcka për një tender, atë të identifikimit biometrik.O miri justifikoja tI kesaj fatMires pasurine

 11. Kane skatruar po shkatrojn dhe do vazhdojn te shkatrojn jet njerezish. kjo eshte ajo qe din te bejne. ikin ca hajdut ordinere e vin ca te tjere.

 12. Ligji te fuksionoj i barabarte per te gjithe le te mos harrojme edhe super miliarderin Edvin Kristaq Rama. Ti konfiskohet edhe atij pasuria bashke me vilen bunker ne Surrel.

 13. Si ka thene Sali Berisha.
  Ta Gezoni Hajdarin e Demokracise!
  Kurse kjo zonja duhet ti kerkoje pas leket e botoxit se ja kane bere surratin si pith lope.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.