• |
ide | kryesore

Qershori i pazakontë/ Si do të jetë moti ditën e nesërme, e premte

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Dita e premte do të ketë mot kryesisht të kthjellët në pjesën më të madhe të vendit.

Sinoptikanët parashikojnë temperatura në zonat malore 13°C deri në 28°C, në zonat e ulëta 17°C deri në 31°C dhe në zonat bregdetare 17°C deri në 29°C.

Vranësirat do të jenë të pakta dhe kalimtare, kryesisht përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë e lehtë nga perëndimi, ndërsa përgjatë vijës bregdetare në orët e mesditës fiton shpejtësi deri në 10m/s.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *