• |
ide | kryesore

Hetimi për Loredanën vazhdon, thirret sërish nga policia zviceriane

-Instant, Paparazzi, Slider

Loredana ka qenë nën hetim për një vit pasi thuhet se ka zhvatur disa mijëra euro të një çifti zviceran. Bëhet fjalë për 700,000 franga zvicerane, kjo është shuma që reperja Loredana Zefi dhe një anëtar i familjes thuhet se kanë mashtruar për një çift nga Valais, shkruan BlueWin.Ch.
Çështja u bë publike vitin e kaluar, Loredana u arrestua në maj, shtëpia e saj u bastis dhe autoritetet bllokuan llogaritë dhe një kasafortë bankare.
Por reperja shqiptare i mohoi pretendimet. Në një konferencë shtypi të mbajtur në Prishtinë në maj të vitit 2019, ajo paraqiti pikëpamjen e saj për këtë ngjarje duke u shprehur: “Unë jam e pastër. Paratë më janë dhënë vullnetarisht, nuk ka detyrim, as ka qenë mashtrim”.
Hetimi është ende duke u zvarritur dhe reperja është marrë në pyetje përsëri nga policia e Lucernit, siç raportohet nga disa media zvicerane. Sipas “Blick”, nuk do të duhej të ishte seanca e parë në lidhje me akuzat.
“20 Minuten” pretendon të ketë mësuar se Loredana u përgjigj me “asnjë informacion” në shumicën e intervistave duke zgjedhur heshtjen dhe duke iu referuar palës së dyshuar si të dëmtuar që ishin të pranishëm gjithashtu në intervistë.
Raporti hetimor i “Blick” dhe “20 Minuten”, thonë se një shumë prej 350,000 franga zvicerane, tani do t’i përcillen prokurorit publik, i cili do të vendosë nëse do të ngrejë akuzë.
Meqenëse Loredana nuk ka shtetësi zvicerane sipas “Blick”, nëse dënohet ajo mund të përballet me burgosje në Kosovë.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu