• |
ide | kryesore

Video me ‘gënjeshtrat e Ramës’: Në 7 vite qeveri asnjë premtim i mbajtur

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Jorida Tabaku publikoi në profilin e saj në Facebook një video, që sipas saj tregojnë të gjitha premtimet boshe dhe gënjeshtrat e kryeministrit Edi Rama në 7 vjet qeverisje.


Sipas Tabakut, premtimet e pambajtura dhe gënjeshtrat e përditshme e kanë shoqëruar Ramën çdo ditë në 7 vite keqqeverisje.


Premtimet e pambajtura dhe gënjeshtrat e përditshme kanë shoqëruar çdo ditë Edi Ramën në 7 vitet e keqqeverisjes së tij.

RAMAVIRUSI ka zhytur në varfëri dhe papunësi Shqipërinë. Vendi më i varfër në rajon që drejtohet nga Gënjeshtari më i madh në rajon! Asnjë formë propagande nuk mund ta fshehë të vërtetën“, shkruan mbi video Tabaku.

17 Comments

 1. Sa më shumë t’i kërkojnë shqiptarët ndryshimin e sistemit zgjedhor dhe listat e hapura, aq më të vështirë do ta bëjnë këtë mision pengmarrësit e demokracisë në Shqipëri, të cilët tek çarja e digës së statuskuosë shohin nisjen e rrokullisjes së pushtetit të tyre të korruptuar.

 2. Nuk na thate ndonje gje te re . Ne kemi kohe qe e denoncojme kete vemje politike .
  Ky jo qe nuk mbajti premtimet e dhena por beri pikerisht te kunderten e premtimeve qe dha .
  E keqja nuk ka fund , por me keq se kaq edhe hasmi yne nuk do te mund ta ta bente .
  Por problem per kete vend nuk eshte vetem i gjati ine edhe ju jeni po i njejti problem .
  Ishit ju me pare qe dhate nje dore per shkaterrimin e ketij vendi , kurse ky i dha goditjen perfundimtare vendit dhe demokracise “il colpo di grazia ” . Jeni po ju qe kerkoni me doemos statusquo-n . Dhe jeni po ju qe kerkoni qe ky cikel te ndosh perseri duke mos pranuar ndryshimet rrenjesore ne kushtetuese dhe ne sistemin dhe kodin zgjedhor . Jeni po ju qe deshironi shkembim pushtetesh pa ricikluar vetveten . Por keni harruar nje diçka te vogel , njerezit jane zgjuar dhe nuk u besojne me perrallave dhe demagogjive tuaja te shplara . Nese shkoni me kete mendje e keni te kote , neser edhe opozit nuk do keni mundesine te jeni . Te gjithe ju(PS+PD+LSI) vepruat me kete vend si Luixh XV . Ne kundershtim me z.Lubonja , une jam me teorin , me mire nje bande se tre banda . Sepse me eliminimin e dy bandave , banda fituese i ka ditet e numeruara . Nje brez i ri do marr freret e ketij vendi . Koha nuk eshte e larget .

  1. po ti qe punon ne administrate (me sh mundesi te UKD) o rrot kari me zile ne qafe ke hall mos iken Rama dhe behet shqiperia me mire?!

 3. 22.07.2016 -Milva Ekonomi: Porti në Karpën. Ja detajet e megaprojektit 5 miliardë Dollarë.
  Porti i Karpënit investimi më i madhi këto 25 vitet e fundit në Shqipëri, që do t’i hapi rrugën
  70.000 vendeve të reja pune” bën të ditur zonja Ekonomi në një deklaratë të shpërndarë për mediat.
  23 Qershor 2018 Edvin D’Rama dekraron se “Aeroporti i Vlorës 100 milionë euro investime,
  krijon 27 mijë vende pune”.
  Kryeministri i sapo zgjedhur Edvin Rama Tetor 2013 premtoi para studentëve rritjen e buxhetit të Arsimit
  në 5% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (GDP),por ndodhi e kunderta.
  Rama premtoi,se do te zhdukte krimin vetem ne 100 ditet e para te qeverisjes.Po ndodhi e kunderta,
  kriminaliteti u shtua,dhe droga u shumfishua.Dhe jo vetem kjo,por dy Ministra te Brendeshem u implikua
  me bandat e droges dhe u detyruan te largohen.Rama premtoi 300 mije vende te reja pune per mandatin pare,Ahmetaj premtoi 250 mije vende pune ne mandatin e dyte!”
  Shqipëria hapi vetëm 28 mijë vende pune në harkun kohor 2010-2017,konfirmon Këshilli Rajonal për Bashkëpunim (RCC).
  Dhe keto vende pune “jan hapur”ne sektorinpublik(pak ne bujqesi),qe ne fakt ishin ndrrim vendesh te
  milianteve te PD-s me ata te PS-s.
  “Arsimi, buxheti me ulje. Në kulmin e protestave u vendos ulja në 3% të GDP,26/12/2018.Gati 10 ditë
  pasi studentët nisën protestat duke kërkuar rritjen e buxhetit për arsimin, qeveria ka miratuar një
  dokument zyrtar
  që jo vetëm nuk i rrit financimet publike në arsim, por parashikon uljen e tyre në raport me prodhimin
  kombëtar gjatë tre viteve të ardhshme.Bëhet fjalë përprojektbuxhetin afatmesëm 2019-2021, të cilin
  qeveria e ka miratuar në datën 12 dhjetor 2018. Sipas draftit,
  në vitin 2019 shpenzimet publike për arsimin do të jenë 57.9 miliardë lekë ose 3.3% e prodhimit kombëtar.
  Por, pas këtij viti, buxheti i arsimit do të ulet, fillimisht në 3.2% e prodhimit kombëtar për 2020-n
  dhe 3% në 2021.

  .

 4. Alfred Cako: Tani do të jetojmë nga 600 vite, në Elbasan u gjetën trupa nga 6-7 metra të gjatë por i mbajnë të fshehtë,ish deputet I pd ne kohen e salihut te pare,pastaj erdhi xhaferi qe do rregullonte diellin me fitoren e pd ne salihun e dyte

 5. Ju shpellkare e cecene dilni nga bodrumi i shqupit dhe beni nje xhiro neper qytetet e shqiperise filloni nga veriu tropoje,valbone lepush has kukes puke rreshen lezhe kruje tiranen rreth korce berat fier lushnje permet tepelene erseke gjirokaster dhe do shikoni ndryshimet nga qytetet kandahar qe salihu i shkatarroje me frymen e tij negativiste gjate pushtetit te tij,nga bodrumi ku ju ka futur salihu vetem erresiren do shikoni,shpetoni veten sa nuk eshte vone qe nga shpellkar te fillojne tju quajne qytetar

 6. Bashkim Gazidedes, ish-kreu të SHIK-ut famëkeq 1992-1997. Duke u ndalur tek cilësimi ‘personalitet i shquar’ i Gazidedes nga Partia Demokratike, Braho rendit disa nga krimet që kanë shënjuar veprimtarinë e Bashkim Gazidedes në krye të SHIK-ut. Spartak Braho e sheh veprimtarinë e zezë të Gazidedes të njësuar me atë të Sali Berishës.

  “Në cilën fushë është personalitet? Vetëm në fushën e “mbrojtjes” u tregua personalitet si i graduar gjeneral me dekret të posaçëm udhëhoqi me egërsi operacionin ndëshkues të ushtrisë dhe SHIK-ut kundër popullsisë në zonat e jugut, si në Vlorë, Sarandë, Përmet, Tepelenë etj. Masakroi jo vetëm liderët socialistë, gjakosi gazetarët dhe dogji zyrat e gazetës ‘Koha Jonë’, por edhe figura të PD, si Azem Hajdarin, Arben Imamin, Safet Zhulalin etj. Është personalitet se ndoqi e burgosi aktivistet ilegalë kosovarë që Adem Jashari, Remzi hoxha, Hashim Thaçi etj., se vendosi lidhje me drejtuesit e UDB-së jugosllave, me Arkanin? Se u largua si qen i zgjebosur dhe u zhduk në Azi për t’ju fshehur drejtësisë pas viteve ‘97?

 7. Roli i dyshimtë i Gerti Bogdanit, fotoja komprometuese

  Gjatë udhëtimeve drejt Zimbabve, Ilir Dedja befas shfaqet me në krah ish-deputetin e Partisë Demokratike, Gerti Boganin. Ish-kreu i forumit rinor demokrat Gerti Bogani shfaqet në një foto tejet komprometuese me Ilir Deden dhe partnerët e tij në Zimbabve, protagonistë të skandalit që ka shpërthyer në Zimbabve dhe që ka përfshirë në hetimet edhe autoritetet Hungareze. Në foto shfaqen në zyrën e Presidentit të Zimbabve, Gerti Bogani, Ilir Dedja, vetë presidenti i Zimbabve Emmerson Mnangagva, ndërmjetësi Dalish Nguvaja dhe guvernatori i Bankës Rezervë të Zimbabve John Mangudya. Udhëtimi i Ilir Dedes me Gerti Boganin në Zimbabve duket se nuk është i rastësishëm. I kërkuam Bogdanit një sqarim se në ç’rrethana ishte gjendur në krah të Ilir Dedes dhe grupit të Zimbabve, por nuk morëm përgjigje.

 8. A kemi qene me mire ekonomikisht ne pushtetin e PDse, apo jemi shume here me keq sot? Kjo duhet ti rrotullohet ne mendje atyre qe bejne parelelizma, midis kesaj qeverie mashtrimi e hajdute e kapluar sa s;po lene gje pa e xhvatur, e asjaj qeverie qe sigurisht kishte te meta, por pensionet i ngrinte, rrogat po ashtu, investonte per rruge, shkolla, ujesjellesa, e spitale, aqe sa kish kapacitetin bankar, por kishte edhe thithje te investitoreve qe ishin plus i madh per ekonomine e zhvillimin. POr sot, na thoni ju qe barazoni dy qeverite e keqia se kush ka punuar me shume per vendet e punes e per te ardhurat familjare , sepse kete do populli, pune, e paga, ekonomi te zhvilluar, e jo me therrime, e varferi. Sistemet vijne ne permiresime, e zhvillime atehere kur edhe populli ka fuqine mbi pushtetet e partite, ose shqip,,,,pyetet me shume ne vendim marrjet publike. Per opoziten, mendoj se ka afruar kuadro qe jane, e mund te japin shume here me mire, e shume per ekonomine, pa ia futur ne xhep doren popullit, sic bejne urdia rilindase me oligarket xhvates te taksave tona. Te mos flasim me parullen,,,,Na ish nje here, e si perhere, sepse ky mentalitet lufton shpresen tek njerezit dhe ushqen taktikat pushtetare te unit Ramist per ta mbajte pushtetin vetem me opinione fallco, e diktatin psikologjik qe behet mbi opoziten, Vetem ketu ne vendin tone lexojme e shohim qe sulmohet opozita aqe shume, qe a thua e tera vuajtje e ketij populli vjen nga opozita.. Eshte thene qe populli duhet te jete opozitar me te tera qeverite, sepse eshte gjithmone me kerkesa , e pretendime zhvillimi, kur qeverite ua shkelin ato, por ketu s;shohim protesta te tilla, qeveria shtrengo, e vjedh taksat , qe per shqiptaret, ne baze te te ardhurave jane shume te larta, e demtuese te ekonomise familjare, por rrijme e shohim se si na rrjepin.Ne, komentuesit e portalit komentojme si mendojme, por gjithenje per ecuri e zhvillim, pa mbajtur anen e askujt, por ama sot kur ky pushtet e ka mbushur zine ekonomike e jetesore te ketij populli, duam ndryshim, e ndryshimi vjen kur ndryshohen sistemet e qeverite qe nuk punojne per ato qe kemi thene me siper. Me mire nje qeveri qe ben dicka me mire e shume se keta bandite, se sa ti barazojme , e te leme nje te cmendur qe po cmend tere njerezit.

  1. MUHEBETE MILITANTI . KEMI QENE PAK ME MIRE MIRE POR PRAP ME KAR NE BYTHE .
   NUK DUAM TE NA QINE MO . HERE TJETER SHONOJE SHENO EMRIN O XIXA .

 9. Shihni fjalorin e Bashes, eshte shume i varfer. Vetem 50-60 fjale te zakonshme. Kurre nuk i referohet ndonje autori ne çfardo rethane qofte. Nuk e dime se kur ka qene libri i fundit qe ka lexuar. Nuk i kuptohet asnje lloj hobi; as per sport, as per art, as per shkence,as per teknologji, me pak fjale per asgje. Diket sikur eshte prodhuar ne laborator per lende te pare brut.
  Une mendoj qe ai mund te jete model i mire i nje krushku; ai duhet te jete bure i mire. Dhe kete ai mund ta beje. Ai genjen por nuk eshte genjeshtar; ndoshta ai gjithmone nuk di te verteten ose ja imponojne nje ” te vertete” Çeshtje personaliteti.
  Ai nuk mund te drejtoje kurre nje gjykate, prokurori, banke, osshe, ujsjelles apo ndermarje pastrimi, se i merr me qafe !
  Hajde pastaj beje kete personazh kryeminister !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu