• |
ide | kryesore

Truku i ri që po përdorin edhe VIP-at për të rritur kënaqësinë në shtrat

Arkiva, Lapsi Leaks

Në rrjetet sociale kemi parë shpesh, persona të famshëm si Rihanna, Chloe Ferry dhe Kendall Jenner që shfaqin vathë në thithkat e gjoksit. Sipas një studimi nga Gazeta e Mjekësisë Seksuale kjo mund të rrisë kënaqësinë dhe madje të shkaktojnë orgazëm.


Sipas të njëjtave burime kjo vjen për shkak se fërkimi i zonës së ndjeshme aktivizon një pjesë të trurit që quhet korteksi shqisor gjenital. Kjo është e njëjta pjesë e aktivizuar kur stimulohet vagina, klitorisi dhe qafa. Ndaj, nëse jeni duke kërkuar që të rrisni stimulin seksual, atëherë ky lloj trendi mund të jetë një ndihmë për ju.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu