• |
ide | kryesore

Justifikimi i Majkos: Nuk fola për Teatrin sepse bëra një operacion në gojë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministri për Diasporën dhe deputeti socialist, Pandeli Majko mbajti kohë më parë një qëndrim të ndryshëm nga mazhoranca për shembjen e Teatrit Kombëtar. Mbahet mend largimi i tij nga salla e Kuvendit për të mos votuar projektin “Fusha” që e çoi gati në dorëheqje nga qeveria.


Por atëherë kur duhet të fliste sepse Teatri po shembej, ai nuk reagoi. Në një intervistë për ABC News, Majko u jusitifikua se kishte bërë një operacion në gojë dhe për këtë arsye nuk ka folur.


“Si i kam marrëdhëniet me Veliajn? Keni marrë vesh ndonjë gjë? I kam pak më të mira se me Edi Ramën. E vërteta ime (për Teatrin) është e deklaruar dhe është më e vjetër se qëndrimi im në këtë maxhorancë.

Kur erdha më pyete se si e kalova koronavirusin. Të thashë se duke mos vajtur tek dentisit qe një fat i madh që unë bëra dy ndërhyrje kirurgjikale në gojë dhe atëherë që doja të flisja nuk fola dot. Tani është e kotë të flas” – tha Majko. ©LAPSI.al

30 Comments

  1. Po te shkruaje ne social çfare te pengoj ,???????
   Je zhgenjim i madh , terhiqu nga politika , me ate pak nder qe mund te kete mbetur , nga bordello e rilindjes se injorances dhe krimit 🤮🤮🤮

 1. Me sa duket, Pandi e la bere operacionin kryesor ne prapanice dhe i kane hequr nje pjese te mire se nuk ka b*the per asgje

 2. Idiot paske qene, por sot na e vertetove te gjitheve. Mjer PS qe nuk ka me cfare te mburet edhe te vjetrit jane si deputetet e rinj nga niveli i inteligjences.

 3. Shkurt,ky Majka,nuk ka si te ndryshoje,prej origjines se vet prej gallaborde.Me kujton,me idiotllekun dhe skuthllekun e vet,ish nje nga paraardhesit e tij,komunistit qe u angazhuar ne oret e para te formimit te Partise komuniste,por qe ,po ashtu qe ne oret e para,e ka mashtruar ate (Partine e vet),deri ne tradheti,mbante pseudonimin “shule”,pra Kristo Themelko.Ky,se bashku me Minxhozin,gjoja ilegal,ishin shkaku i zbulimit te bazes ilegale,prej nga doli dhe u rrethua pabesisht,deri sa e vrane-Qemal Stafen.Sic jane zakonisht tradhetaret,keta “komunissta”bene edhe autokritike,duke i shpetuar ndeshkimit dhe doli vone ne pension,si Z/minister i industrise dhe Minierave,ku jo vetem qe nuk jepte ndonje produkt,por me shume i ngaterronte te tjeret qe perpiqeshin te kryenin detyrat e veta.Keshtu kungulli eshte dhe gallabordasi i ri Majko,,qe PS,meqenese socialistet e ndershem,jane larguar prej kohesh prej saj,e mban dhe e epermend kete kungull gallabordas,si me te “ndershmin”,por qe duhet ta lexoni,si me etorollakun.

 4. O Pand, o klloun cirku. Kshu eshte kur tere jeten e ke kaluar deputet e sdi nga lidhet gomari apo te besh pune tjeter. Kshu qe per ate rroge, ti jo vetem gojen por je gati te operosh shume gjera. Rrot kari burre.

 5. Koha per te folur, e per te dhene mendim nuk eshte vetem ajo kur na e paske operuar gojen, por mbase ta kane operuar mendjen e gojen se bashku, sepse i tille je, isqullet qe ha me te gjithe.Mire ta kish thene njeri qe per theatrin e kishe te mbyllur gojen, por per zgjedhjet e ke hapur deri ne mashtrim, si kryetari tenend qe i shkon si zorre nga pas. Pa le, por kerkon qe emigrantet te votojne me poste elektronike, qe dihet se ci bejne rilindasit elektronikes per vjedje. e qe ky te marre post perseri ne pushtet, ashtu sic e ka tipin e mbrujtjen e skuthit.

 6. Prandaj e paska pas pksh se eshte gollobords mender. Epo ajo mender partie o mender tepelens o gollobords ka. katunar pisa.

 7. Populli nuk merr vesh nga kodet e rilindjes o Pandi, dhe me te drejte mund te mendoje qe ju ka futur Rilindja karin ne goje komplet si familje. E ka zene leku dajren thonte Fadil Hasa (rrahmet paste)

 8. MASKARA HIPOKRIT NJERI PA GJAK NJERI KOTI NJERI HIJE NJERI KOTI NJERI I DEGRADUAR PO KUJT JA SHET KETA TI ME MIRE TE KISHE VDEKUR KUR U OPEROVE SESA FLET SI E JOMA E ZEQOS NE MAJ TE THENES MOR HIPOKRIT DHE FLET PASTAJ PER MANDATIN E TRET PO CFAR BERE NE 2- TE PARET DHE TE TRETIN FUKUSOHESH TEK INTEGRIMI I KRIMINELEVE DEPUTET NE EUROP KETE ……………PASTAJ FLET PER VOTEN E EMIGRANTEVE MOR HIPOKRIT PO SI VOTOJNE ATA APO TY………………..

 9. Ky debil qe paska bere operacion ne goje, pas gojoreve qe i ka bere Palles, ka qene dy here kryeminister, nga pak muaj.
  Edhe per ato pak kohe, nxori dy taksa per qytetaret qe nuk dihet ku shkuan. Nje “takse solidariteti”, ku paguanim leke plus, per te mbeshtetur policine dhe nje takse tjeter per Rrugen e Kombit.
  Tani qe operoi edhe gojen, te na thote ku shkuan parate e atyre taksave qe na i mori me dhune.
  Pak ta ka bo bodigardi qe te shkerdheu gruan, duhet te te shkerdhente edhe ty me gjithe soj e sorollop.

 10. Degjoni i njerez, kur ka qene kryeminister ne vitin 1999, ne lagjen e vet ne tirane te re ku banonte vinte e merrte benzi S Class V12 dhe haptet kembet e kercentente nga shkalla ne makine pa shkel ne toke pasi pusetat ishin perpara shkalles ishin me fekale. Nuk kishte fuqi me kap telefonin e me thene ujsjelles kanalizime me zhblloku pusetat para shkalles se vet, imagjino ky tani te na mbronte Teatrin, e te tjera qe u rrezuan gjithe keto vite.

 11. KARAGJOZ, MA MIRE MOS FOL SE ME FOL MARRINA , NUK MUND TE KUNDESHTOJNE PERVERSIN I KA ZGEDHE PA KARAKTER DHE TE PERDORSHEM DHE TALLET ME TA .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu