• |
ide | kryesore

VIDEO/ Veliaj organizon koncert në kohë pandemie

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kjo e martë ka shënuar sërish 1 viktimë dhe 52 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Edhe pse zyrtarisht gjendja e jashtëzakonshme është rrëzuar sot, ministria e Shëndetësisë tha se masat qëndrojnë dhe se grumbullimet janë të palejuara.


Pak ditë më parë kryeministri Rama kërcënoi se do të ndalohej çdo lloj grumbullimi, “qoftë edhe politik”, por duket se kjo nuk vlen për kryebashkiakun e Tiranëës Erion Veliaj. Këtë të martë, bashkia ka organizuar një koncert në Amfiteatrin e Liqenit Artificial.


Edhe pse regjia përpiqej të tregonte se të pranishmit po respektonin distancat kjo ishte e qartë që nuk po ndodhte. Për më tepër askush nuk e di çndodh pas kamerave. ©LAPSI.al

11 Comments

 1. Kesaj i thone bej si them une e mos beni si bej une !Shteti i Narkos,ky eshte,mafia do para dhe nje event me çmime te larta per te vjedhur ca si shume para,pse jo ?! Nuk ka e nuk njohin kufinje keto moter e grabordellesa!?!?!Keto po festojne me rastin e mbarimit te emergjences natyrore pas shume se madhe qe ropen nga shqiptaret ne kete kohe mjfat te veshtire per ta !!!!
  Ju socialiste e rilindas te degjeneruar,pjelle e piste e se shkuares fatkeqe te ketij populli nuk mund te jeni ndryshe nga eterit tuaj te ndyre !Kriminele,hajdute e pafund funderrina !Gezojuni plaçkes se bere ne kohe pandemie !Festoni,se mbase shpejt do gjeni e keni per ta gjetur ate qe po kerkoni !!!!!????

 2. Kera te dy, o hyjne ne burg per disa kohe, o na marrin frymen si Enveri me Mehmetin!
  S’ka rruge te mesme!

  1. JO PER DISA KOHE . KETA HYNE NE BURG DHE ÇELSAT HIDHEN NE OQEAN . NDRYSHE KY VEND NUK KA DERMAN . BASHKE ME LEJFENIN DHE PALLOSHIN DUHET TE JENE PATJETER BEN AHMETAJ , GJIKNURI , BEQAJ , PEZA, HYSENI DHE CA KURVA TE TJERA QE NUK ME VEN NDER MEND EMRI .

 3. E keni pa ate rrugen nga Ali Demi deri ne Shkoz qe nuk ka mbush vitin nga rikonstruksioni ??
  Eshte bere si rruge lufte gjithe gropa.
  Hidhen e vidhen miliona nga taksat e popullit ptyyyy legena

 4. Nje tufe me langaraqe e quajne kete koncert qe ishte brenda rregullave sikur veliaj po i infekton njerzit,kurse pseudo protestat e pd per teatrin quhen te rregullta

  1. Që nga krahasimi që ke bërë midis protestave për shkatërimin e Teatrit kombëtar për të cilin po proteston gjithë bota, e festave idiote të shitësit të fiqve, meret vesh se e ke të rafshuar trurin.

 5. O7.47 sa e ke rrogen o hale e qelbistanit, apo e ke shperblimin me nai cope toke apo do te marresh ndonje vize dhe iken per fare. O aksident seksual.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu