• |
ide | kryesore

Pas përplasjeve të forta/ Berisha reagon për aktakuzën ndaj Thaçit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha njihet për përplasjet e tij të forta me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Vitet e fundit ata kanë shkëmbyer akuza të rënda për çështjen e ndarjes së Kosovës.

Ish-kreu i qeverisë shqiptare ka bërë një reagim të shkurtër në rrjetet sociale për ngritjen e aktakuzave për Thaçin nga Gjykata Speciale duke i ndarë “individët e veçantë” nga lufta e UÇK-së ndërsa “uron që të akuzuarit të provojnë pafajësinë e tyre”. Berisha bën edhe një vlerësim për tërheqjen e Thaçit nga takimi i Uashingtonit.


“Reagim! Akuzat ndaj individeve te veçante nuk mund zbehin luften çlirimtare te Kosoves si faqen me te ndritur te qendreses shqiptare per liri e dinjitet kombetar, qe nga luftrat e Skenderbeut.

Uroj qe te akuzuarit te provojne para botes pafajesine e tyre. Vleresoj vendimin e z.Thaçi per te mos perfaqesuar Kosoven ne takimin e Washingtonit” – shkruan Berisha. ©LAPSI.al

10 Comments

 1. DOKTOR edhe ti ke bere gabimet e tuaja kurke ken KRYEMINISTER,por nje gje duhet te pranojm se kurr nuk je zbyth para ketyre ambasadoreve te leshit dhe nuk je peng i krimit,JU JA TREGONI EMRIN PUBLIKISHT AS NUK E KENI FRIKE FARE,KURSE EDI RAMA ESHTE PENG I TYRE SE JA FUSIN ATIJ PO I ZBULOJ

 2. Perse nuk u lejua vetem Sali Berisha per te kaluar kufirin shqipetar qe te mare pjese ne mitingun e fitores se pavaresise se Kosoves ne Prishtine!?
  Dikush me siper na bene reklame per patriotizmin dhe moszbythjen e monstres Sali qe tashme dihet qe ka luajtur rolin me negativ te mundshem ne luften e Kosoves per pavaresi

 3. Flet njeriu qe marveshjen e rambujeje nuk e miratoje asnjehere por e sulmoje ate,ky qe uck e quante terroriste sot po lepin ate qe ka peshtyre me pare ky eshte salih karaxhic berisha

  1. Mos po e ngaterron me Ismail Kadarene?????? AY e konsideroi organizate terroriste UÇk-ne….
   Te fala Nexhmijes!

 4. Atehere ne se e keni kaq inat dr Sali Berishen njeriu politikan me i afte se c do politikan i sotshem qoft me inteligjence, qoft me kultur, profes dr, dhe gjith ata tituj shkencor, ndryshe nga ky injranti mesues i vizatimit qe zhgarravit gjith kohen, imoral, hajdut i pangopur, i pa edukat, llapaqen, plere, anti njerzore, intrigant, fare familjare, shpifes, imitues i me te keqes,servil, i degjeneruar, kopjac i te keqes, e sa e sa vese anti njerezore, atehere ky eshte ai qe doni ju km e sotshem dhe ai esht Sali Berisha i djeshem. Ju lutem gjykoni me mendje te ftohte kur shkruani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu