• |
ide | kryesore

FOTO/ Në tribunë për Leeds është Bin Laden: gafa e anglezëve bën xhiron e botës

-Instant, Sport

Një gafë skandaloze e Leeds që si shumë klube të tjerë e ka mbushur stadiumin Elland Road me tifozë kartoni. Vetëm se mes tyre është edhe foto e Bin Laden. Një gabim i lindur nga shakaja e dikujt që ka karikuar imazhin e terroristit në faqen e skuadrës.Klubi anglez, i stërvitur nga Bielsa, ka kërkuar ndjesë për ngjarjen e ka shpejtuar të heqë terroristin prej kartoni nga stadium i tyre. Por megjithatë tifozi i padëshiruar ka bërë zhiron e botës në rrjetet sociale dhe turpi ka mbetur i gjithi për Leeds.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu