• |
ide | kryesore

Jeta e fshehtë e producentit amerikan që u vetëvra ditën e hënë

F1, Paparazzi

Steve Bing vdiq në moshën 55-vjeçare të hënën, pasi u vetëvra. Prodhuesi i filmit trashëgoi rreth 600 milion dollarë (480 milion £) pasuri nga gjyshi i tij dhe krijoi një karrierë në Hollywood me firmën “Shangri-La Entertainment”. Ai shpesh u krahasua me protagonistin enigmatik të romanit të F. Scott Fitzgerald “The Great Gatsby” falë stilit të fshehtë jetësor. Bing ishte babai i djalit të Liz Hurley, Damian dhe kishte disa miqsh të famshëm, përfshirë Warren Beatty, Mick Jagger dhe themeluesin e “Playboy”, Hugh Hefner. Por Bing ka pasur disa të dashura, përfshirë Naomi Campbell, Uma Thurman, Sharon Stone dhe Farrah Fawcett.Por për nëntë vjet jetoi i vetëm në hotelin luksz “Bel-Air”.Ai vizitoi rregullisht klubet e natës në Las Vegas, ku i jepte kërcimtareve 100 dollarë.Bing ishte gjithashtu i rregullt në rezidencën e “Playboy”.Pavarësisht mundësive, atij i pëlqente të vishej me xhinse të grisura dhe bluza të vjetra.Por jeta e komplikuar e dashurisë nuk përfundoi kurrë.Ai u takua me Liz Hurley në vitin 2000 dhe e bëri për vete me avionë privatë, orë Rolex, safir dhe unaza diamanti, dhe me udhëtime të paguara në Nju Jork dhe Evropë.

Në vitin 2002, Lizi lindi djalin e tyre Damian, i cili Bing insistoi se nuk ishte i tij dhe kërkoi një test AND-je.

“Zonja Hurley dhe unë nuk ishim në një marrëdhënie ekskluzive kur ajo mbeti shtatzënë. Është zgjedhja e saj të jetë nënë e vetme,”- tha ai para se të premtonte se do të ishte “jashtëzakonisht i përfshirë dhe përgjegjës” nëse do të zbulohej se ishte ai babai. Ai ishte gjithashtu babai i Kira Kerkorian me ish-lojëtaren e tenisit, Lisa Bonder. Damian dhe Kira do të kenë akses në një trashëgimi prej më shumë se 380 milion dollarësh. Vitin e kaluar, babai i Steve, Dr. Peter Bing u përpoq të parandalonte Damian-in dhe Kira-n që të trashëgonin pasurinë e madhe të familjes. Sipas dokumenteve të gjykatës, Peter pohoi se Damian nuk kishte të drejtë të merrte diçka nga pasuria e familjes, sepse kurrë nuk e kishte takuar Steve.

Steve dhe ish-partnerja Liz Hurley
Ai gjithashtu u përpoq të ndalojë “çdo person të lindur jashtë martese, me përjashtim të rastit nëse ai person kishte jetuar për një periudhë të konsiderueshme kohore si anëtar i rregullt i familjes”, i cili do të përfshinte Damian dhe Kira, në trashëgimi.Por Steve kundërshtoi dokumentet dhe një gjykatës vendosi që fëmijët e tij kanë të drejta për të marrë pjesë në pasurinë e Bing.Bing thuhet se u hodh nga apartamenti i tij në Los Angeles në orën 01:10 të mëngjesit, të hënën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu