• |
ide | kryesore

Pipero: Përtej pritshmërive tona rritja e rasteve me Covid 19

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mjeku Pëllumb Pipero tha se rritja e rasteve të personave të prekur nga COVID-19 është përtej pritshmërive dhe se ky lajm duhet konsideruar shqetësues.


Ishte e pritshme që pas hapjes të kishim një shtim të rasteve, por është përtej prishtmërive tona. Është një lajm që duhet konsideruar shqetësues dhe duhet të jemi të shqetësuar në maksimumin e mundshëm. Të gjithë qyetarët duhet të tregohen të kujdeshshëm. Rreziku nga sëmundja është njëlloj. Nëse ne prekimi nga COVID -19, nëse ne jemi moshë e thyer, kemi sëmundje kronike, rreziku është po njëlloj, sa i takon transmetueshmërisë, ajo është ulur relativisht.” – u shpreh Pipero.


I pyetur nga gazetari Blendi Fevziu se cilat janë zonat më të nxehta, mjeku tha:

Unë besoj që në të gjithë vendin ka raste, por zonat e mbipopulluara, zonat urbane, si Shkodra, Tirana, Kruja me industrinë fasone kanë rastet më të larta. Sidomos aty ku ka aktivitet ekonomik tek të cilat nuk respeketohet protokolli” – u shpreh mjeku në Opinion.

6 Comments

  1. Keshtu eshte kur ju rakacollet dhe binot i mbyllet njerezit qe ne 10.30 te mengjesit ne shtepi.
    Hani mut dhe habituni sa te doni tani qe e moret vesh qe ia futet karit me grusht me izolimin masiv te njerezve, pervecse shkaterruat ate pak ekonomi!

  2. Piperoooo Pastroni spitalin se nga “heronj” po beheni kriminele. Njerezit po vijne per nje radiografi e po dalin me Kovod…Hajde vella , bej punen tende, mjaft degjuam budallalleqe ne TV

  3. Edhe kur del ne tv ben sikur eshte ne spital. Kokrra e bythqimitkatunar. Po nuk ke faj ti po dulla qe te coi ne shkolle se donte spiuna te “shkolluar”.
    O te bofsha mutin mu ne maske.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu