• |
ide | kryesore

Si e paralajmëroi Albin Kurti 6 vite më parë, që Thaçi do të përfundonte vetë në Gjykatën Speciale (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gati sikur të ishte një lloj profecie po vërtetohen fjalët e Albin Kurtit këtu e gjashtë vite më parë në Kuvendin e Kosovës, gjatë seancës kur po miratohej ligji për ngritjen e Gjykatës Speciale. Asokohe Hashim Thaci ishte Kryeministër. Kurti pati deklaruar se Thaci ishte në mbështetje të Gjykatës Speciale sepse kishte marrë garanci që nuk do të përfundonte vetë në të. Vetëm në këtë mënyrë sipas Kurtit, Thaci e lejoi ngritjen e tribunalit. “Nëse ka ndonjë mik që mund t’i shërbejë Kosovës, duhet t’i thotë Kryeministrit (Thacit) që edhe ky vetë do të përfundojë në Gjykatën Speciale”, shprehej Albin Kurti 6 vite më parë. Shihni videon më poshtë që sjell Lapsi.al7 Comments

 1. ALBIN KURTI ESHTE VIZIONAR,KURSS HASHIM THACI ,EDI RAMA ,BATON HAXHIU DHE YMER GELBAZA KELLIRA NEN AVUJT E ALKOHOLIT DHE KOKAINES PLANIFIKONIN NDARJEN E KOSEVES ME ALEXANDER VUCIC

 2. KETE NUK E DINTE VETEM GOMARI SE THACI DO KISHTE VRARE DHE RUGOVEN NE QOFTSE RUGOVA NUK DERZOHEJ NE SERBI POR FALE AFTESIS SE TIJ SHPETOJ DHE SHUME SHPEJT VDIQ…../?????????????????????

 3. Ky proces do të jetë një provë e fortë për Lulzim Bashën dhe rrethin e tij, nëse do ta zbatojnë statusin e Partisë Demokratike, i ndryshuar në prill të 2018. Statusi i ndryshuar i PD vendos në pikëpyetje ligjshmërinë e kandidimit të Sali Berishës për deputet në zgjedhjet e 2021, për shkak të të shkuarës së tij komuniste.

  Dokumenti themeltar që rregullon veprimtarinë e PD-së, në pikën katër të nenit 62, ndalon që të kandidojnë për deputetë të PD personat me të shkuar komuniste

 4. Te gjithe e pranojne qe ne ate periudhe ka pasur krime ndaj shqiptareve dhe serbeve nga shqiptaret, te gjithe e pranojne qe Kosova vete nuk i heton dot ato krime, atehere si mund te pretendosh sovranitet per nje pushtet qe nuk e ushtron dot? Qe ne momentin qe nuk e ushtron dot pushtetin e ke humb sovranitetin. Ne keto kushte eshte absurde te shkosh mbas mentalitetit primitiv te Albinit sipas te cilit Thaci me shoke duhen te jene te paprekur nga gjykatat nderkombetare. Albini ka qene kunder speciales, pa i dhene kurre garanci familjareve te te vrareve se do i hetonte ato krime. Per Albinin ato njerez jane dem kolateral qe nuk meritojne asgje. Me kete mentalitet ato qe ankohen ne GJEDNJ jane tradhetare te kombit. Hajdeni ne shekullin e XX o njerez.

 5. Jam pro Thacit dhe kujtdo qe ka luftuar kunder monstrave serbe! Dhe Albin Kurti nuk ka qene luftetar por nje lloj specie me floke te gjate alla Bob Marley ne ate kohe. Thaci ka bere gabim qe ka besuar europianet se nuk do te prekej nga ngritja e Gjykates Speciale, tani nuk ka rruge tjeter vec perballjes me akuzat dhe provat. Le te shohim nese e ka merituar pseudonimin Gjarpri.

 6. Për këtë arsye, grupi i punës ka hartuar dhe formularin që duhet të plotësojnë personat që duan të garojnë si kandidatë për listat e PD.

  Ajo që vihet re është se Basha ka hartuar disa pyetje vërtet naive, qesharake dhe aspak dinjitoze pë rtë gjithë ata persona që pritet të futen në listat e kandidatëve.

  Në formular është një pyetje ku kërkohen emrat e tre shokëve të universitetit dhe një tjetër ku kërkohen emrat e tre shokëve të viteve të fundit.

  Gjithashtu personat që garojnë si kandidatë pyeten nëse kanë pirë ndonjëherë lëndë të jashtëligjshme narkotike dhe nëse janë konsumues të alkoolit.

  Dhe nëse bëhet fjalë pë rkëtë të fundit, “klasën” e kalojnë vetëm Berisha dhe Basha që nuk pinë asnjë pikë alkol, pasi të tjerët nuk kursehen, janë pjedashës të fortë dhe e mbajnë pijen. Shpëton dhe Bardhi që pi vetëm lëngje me pip. Ndersa Paloka, Ristani dhe te tjeret te cilet duan vite qe te rehabilitohen nga vesi i alkolit, s’ka asnje shans.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu