• |
ide | kryesore

Vuçiç komenton për herë të parë akuzat ndaj Thaçit e Veselit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka reaguar për herë të parë lidhur me aktakuzën e paraqitur nga Zyra e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe disa zyrtarëve të tjerë.

Vuçiç ka thënë se gjëja me e rëndësishme për Serbinë është të tregojë përmbajtje ndaj kësaj situate, duke shtuar se “ne e dimë që kanë ndodhur krime të tmerrshme”.


Gjëja më e rëndësishme për ne është të jemi të përmbajtur. Ne e dimë që kanë ndodhur krime të tmerrshme. Në çdo gjë tjetër, duhet të tregojmë përmbajtje, pasi kështu mbrojmë popullin serb në Kosovë nga çdo dhunë, incident dhe sulm”, ka deklaruar Vuçiç para mediave në Bruksel, ku po qëndron për vizitë zyrtare gjatë së cilës ka zhvilluar takime me zyrtarë të lartë evropianë.

5 Comments

  1. Edhe ne kete deklarate po VIKTIMIZOHET kurva e serbise . Te ruajme qetesine te ruajme serbet e kosoves nga ndonje hakmarrje.
    I ka ardhur dita . Ne arenen nderkombetare ja arriten te shpallen si viktima dhe jo si agresore. Kjo per gabimet tona te pafalshme dhe jo per merite te tyre. Per papjekurine tone politike ne te dyja krahet e kufirit.

  2. Ky eshte plehre! Dhe mire ben qe eshte i tille. Se per territor dhe kur ke perpara nje tufe barinjsh me kostume e kollare, pse mos te silles si plehre!

    “Ne e dimë që kanë ndodhur krime të tmerrshme.”!!! Per cilat krime e ka fjalen fytyr-pedja?! Po te kishte bere krime ” te tmershme” UCK-ja, ai Veriu sot do ishte toke 100% kosovare! Por keshtu eshte kur gjen barinj nga te dyja krahet e Memedheut.

  3. Ia kisha friken qe do vinte nje dite dhe krimineli do bente viktimen. Ne shqipot jemi te çorganizuar dhe jokonseguent. Kemi 20 vjet qe po risim nje brez tallavaje dhe kafeneje pa memorie historike e ndergjegje qytetare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu