• |
ide | kryesore

Itali, shqiptari kapet me 52 kg kokainë në shtëpi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një 45 vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane mbrëmjen e djeshme (26 qershor) pasi në shtëpinë e tij u gjetën 52 kg kokainë.

Arrestimi i tij u bë në kuadër të një operacioni Blitz të karabinierëve Brescias të cilët bastisën shtëpinë e tij në Manzzano.


Brenda në banesë gjetën sasinë e kokainës e cila ishte paketuar dhe ishte gati për shitje.

Sipas medieve italiane, vlera e kokainës në treg kapte shifrën e 14 milionë eurove.

Hetimi do të vijojë edhe pas arrestimit të 45 vjeçarit pasi dyshohet për një rrjet të gjerë të tregtimit të lëndëve narkotike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu