• |
ide | kryesore

Dëmtim i rrjetit elektrik në Tiranë, OSHEE: Cilat zona janë pa energji elektrike

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një dëmtim elektrik ka ndodhur paraditen e sotme në Tiranë teksa OSHEE njofton se shkak është bërë dëmtimi i rrjetit elektrik nga një subjekt privat.

Zonat pranë Rrugës së Elbasanit, tek Arena Kombëtare dhe deri tek Garda e Republikës janë momentalisht pa energji elektrike.


Por OSHEE shton se po punohet për të rikthyer sa më shpejt energjinë elektrike.

NJOFTIMI NGA OSHEE

Zonat prane “Rruga e Elbasanit”, stadiumit “Arena Kombetare”, e deri te Garda Republikes jane aktualisht pa energji elektrike per shkak te demtimit te rrjetit elektrik nga nje subjekt privat.

Brigadat e OSSH jane duke punuar per rikthimin sa me te shpejte te furnizimit.

1 Comment

  1. Ky subjekt privat qe punon, nuk ka nje leje apo nje skeme specifike nga OSHEE- ja , ku te jene te detajuara se ku kalojne kabllot e energjise ??
    Sepse cdo dite po degjojme qe demtohen kabllot nga subjekti qe kryen ndertimet etj etj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu