• |
ide | kryesore

Haradinaj refuzon takimin me Ramën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka refuzuar takimin me kryeminsitrin Edi Rama, i cili ndodhet në një vizitë në Prishtinë.

Në emisionin “Debat Plus”, Haradinaj tregoi se nuk “do të kishte logjikë” të takohej me të, në një kohë kur Rama e ka paditur në gjykatë.


“Është e pamundur me u takue i padituri me paditësin. Kjo s’ka kurrfarë logjike. Nuk ndihem mirë që si i paditur të takohem me askënd e as me zotin Edi Rama. Nuk kam mundësi që në këtë rast të bëjë lëshime”, tha ai.

Rama ngriti padi ndaj Haradinajt në janar të këtij viti për “shpifje”, në lidhje me deklarimet e tij mbi temën për shkëmbim të territoreve.

14 Comments

 1. Te lumte palla Ramush se je paske dhjere mire ketij fekales tone qe e mban veten per lider boteror.
  Rambo eshte burre me tope jo baxhelle si ED’RAMA

 2. Te lumte palla Ramush se ja paske dhjere mire ketij fekales tone qe e mban veten per lider boteror.
  Rambo eshte burre me tope jo baxhelle si ED’RAMA

 3. Zgjedhje personale. Tokat iken ca shetitje pa kthim nga mali i zi. dhe vizat ende nuk jan mare. Ngelem duke i fut te keqe pas te keqeje vetvetes. Pasojat??!! crendesi ka nese i flet rames apo jo. Te perkohshem ne pushtet jeni te dy. Po pasojat qe keni lene? Ato do mbeten aty

  1. “O Populli” Nuk e mendojne te gjithe si ti! Mendimi i te gjitheve eshte qe Rama do plumbin si Esad Toptani! Shko te gazeta Tema dhe zbuti atje pasojat e Rames….

 4. Bravo Rramush, ne pamje dukesh pak si i trashe por sqeke aq. Te pakten ke kurajo jo si ai bolja i VV qe deri dje thote Rama sme hap telefonin tani shko e pret. Edhe nje bravo tjeter qe sbesh loder e showet te Rames per te shperqendruar situaten nga problemet e verteta

 5. Ne fakt Rama e ka percare faktorin politik shqiptar ne Kosove. Tani nuk mund te luaj rolin e babait te kombit, ae nuk ka lidhje me te.

 6. Ja dhe njehere lakuriqet e salihut cirren njelloj si salihu para vizites qe rama do bente ne kosove,nuk u ngopet me supe per kater muaj qe ju dha salihu o lakuriqet shpellkare e cecene,tani sup me minj halesh do ju beje salihu

 7. Sa karagjoz duket Rama ne rolin e atdhetarit te flakte dhe te babait te kombit.
  Eshte komplet jashte vetes, se ai ska qene ne gjendje te mbante familjen e femijen e vet, eshte tallur me njerzit dhe i ka injoruar gjithmone ata me arrogncen e tij te pashoqe.
  Po kur te vjen veza ne bythe siç i ka ardhur Rames keshtu behet robi, qesharak, legen si Rama.

 8. Nga John Harris, The Guardian

  Mbi tre muaj raportim në lidhje me shpërthimin e Covid-19 dhe krizën sociale që ka shkakuar, ka diçka që duhet diskutuar patjetër dhe që është shumë e rëndësishme: ushqimi ose më saktë, numri në rritje i njerëzve që vuajnë nga uria.

  Ndërsa recesioni më i lartë ekonomik pritet të shpërthejë në vjeshtë, kompanitë ushqimore ose të ashtuquajtura banka ushqimore kanë raportuar një rritje të kërkesës, në disa vende, me rreth 300%,ja ndjell bytha mushit qe do e humble gjygjin dhe na ben si cubat e trashed te dukagjinit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu