• |
ide | kryesore

Rama pa maskë në Kuvendin e Kosovës, takohet me Vjosa Osmanin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Siç vihet re edhe nga fotoja e mësipërme, në Kuvend, të vetmit pa maskë janë Rama dhe këshilltari i tij. Pas Osmanit, Rama do të shkojë në takim me homologun e tij, kryeministrin Avdullah Hoti.


Pak orë më parë, përmes një postimi në Twitter, Rama sqaroi arsyen e vizitës së tij dyditore:
“🇦🇱🇽🇰 NË PRISHTINË PËR TË DËGJUAR DHE MËSUAR MË SHUMË PAS FLETË-RRUFESË SPECIALE QË DO TË HYJË SI NJOLLË TURPI E SHEKULLIT XXI NË HISTORINË BOTËRORE TË DREJTËSISË,E CILA PRAKTIKËN E AKUZËS PUBLIKE PA AKTAKUZË JURIDIKE E KA NJOHUR VEÇ NË EPOKAT E SUNDIMEVE IDEOLOGJIKE A PARA TYRE!”


16 Comments

 1. popull me kurve e me te trashe nuk ka ne bote .renegatizmi tek kosovaret eshte futur ne palce qe ne kohen e ish jugosllavise,po c’fare lufte ben keta gerdalla qe mburren keta qe i vune serbet si lopet perpara ,u perdhunuan femrat biles edhe vete meshkujt.kosovaret kan qene gjithmone te prirur drejte te keqes,gjithmone kan qene me enverin ,me klyshate komunizmit.nuk ka me popull frikacake dhe te trashe ne bote.edvini i shane i fyen i ofendon i poshterone i percane megjithese ata nuk kane qene kurre te bashkuar ,i padit ne gjyqe si serbet dhe keta i perulen ne gjunje .eshte e paspjegueshme.ti kene hallall ato qe u kane bere serbet ,enveri e me rradhe.

  1. Po si flet keshtu per gjysmen e shqiptareve. Nuk eshte aq bardh e zi situata sic e sheh ti. Ti mendon se ne shqiptaret e Shqiperise i kemi punet me ne terezi e jemi me mire apo me te mire se vellezerit e Kosoves?
   Ato e dine se cfare muti eshte ER por fatkeqesisht protokolli e do qe te respektohet Kryeministri e jo Rama si individ.

  2. O Bir i kurves, ,o bandit virtual,mos e permend me goje Kosoven se nje dite do te qihet Mami nga kosovaret. dhe ti do e mbash ne duar ate lopen qe te ka pjelle,nderkohe qe ne ta qijme, me keq se ta qijne serbet kusheriren qe e ke shit per 100 euro te shkau.O kopil ferrash po kaq bastard je qe e urren kaq shume Kosoven o te shkaterrofshin fisin nje dite kosovaret qe mos te kete mundesi qe ai fis i ndyre i joti te pjelle me bastarde te tjere s ti. Te perdhunofshin kafshet ty, se jo njerezit, ti qe ben ironi me perdhuniemt e 1999. O Halabak po a ka me i trashe , e me barbar e me antikombetar se ti,qe vetem se e urren Ramen, kosovaret nuk do duhet te guxojne te takojen Ramen, Kush je ti more barbon, more derrkuc qe na tregon se cfare te bejme?? Ramen e takojme se ta ka spjegu kaq mire ky komentusi i nderuar me poshte, qe paska durim ti flas nje barboni me kaq edukate.Ti smeriton edukate, ti meriton plumb ballit.Ti me flet per renegatizmin e kosovareve>TI more magjup qe je vegel e perdorur e serbeve per kush e di sa pak dinare. Kosova 100 vite nen pushtimin serb,ska pas as 50 spiune ne total, rast i rralle ne historine e njerezimit,e ti me flet per renegatizem??!, ti sipuni frikacak i serbeve qe shan Kosoven kudo ku te jepet mundesia. Mos perfito qe je ne privat se ta kepusin koken kosovaret po te gjeten,se shume po te durojne.Ti je fare e keqe e shqiptarise e nuk i duhesh as shqiptarise e as Shqiperise.Kjo fare kopilash gjakperzier, duhet zhduk dhe pastru nga Shqiperia e Kosova e jo me te leme qe te na percajne. IK qelbanik shkoj ruaj lopet, jo ate lopen e madhe qe te ka pjell , se ate ta ruajne kosovaret. Zoti qofte me Shqiperine..Zoti i zhdukte ato pak plehra si ti,qe ka Shqiperia apo edhe Kosova,qe ta pastrojme rracen

  3. Farefisi I Isa Boletinin luajte me motrat e tua. Grekni qelbur. Serves vajtojne sepse per capita kane victims me se shumti ne luften e Kosoves 99. Malaka

  4. Kush jeni ju qe shani nje popull te tere.
   Une kam jetu ne Tiron dhe tani jashte. Por Por po te te them dicka qe e kam pare e kuptuar. Shqiptaret e Kosoves jane me ATDHETARE se vete shqiptaret e Shqiperise.
   Ato japin jeten per flamurin Kuq e zi e nuk e shesin sic ta shesin politikanet ne Shqiperi.
   Mendo njehere para se te shani ato qe Jane vellezerit tane qe Europe kurva e ndau .
   Imagjino veten tende te te shkepuste njeri prej kraheve te nones tate kur ke qene femije dhe do e u rrisje jetim. Shqiperia per Kosoven eshte si nona per femijen e saj. Do apo nuk don ta pranosh.

 2. popull dangall
  pellazgo-ilir por me emra si daut dhe islam
  popull arjan, por me ftyre kurdesh
  popull europian, po qe shef telenovela turke gjith diten
  popull pro amerikan, por akoma nostalgjik te enver hoxhes, birose politike dhe stalinit
  V K

   1. Haje hajde!! Trashesia e popullsise se nje shteti u matka, se a guxon nje person i atij shteti te takoj kundershtatrin politik te atij banndidit komentuesit te pare, kurse nje fytyrezi tjeter, e quaka rrangal dhe fytyre kurdesh kete popullsi, vetem se paska edhe disa emra Daut,dhe harron qe shumica e emrave te tjere, jane Vjosa ,Saranda, e Gjergj (qe mbeten Gjergj gjithe jeten dhe qe sbehen Jorgos), kurse ky komentuesi i fundt shkoka edhe me larg sa, pervec se e ndau popullin shqiptar ne popull Shqiptar dhe kosovar, nuk i mjaftoi aq , bastardit te shitur, por edhe popullsine ne Shqiperi e ndau ne tosk e geg. ORe jeni i njejti person qe komentoni apo jane leshuar cakenjte e shitur dhe duan te percajne? O Lapsi po jepna Adresat e tyre, te pakten te shohim a jane i njejti person? Une besoj dhe shpresoj qe eshte vetem nje zagar qe komenton keshtu, dhe eshte pikerisht spiuni i mirenjohur, tashme dhe i identifikuar EMU= ELIO

     1. O injorant ,(19:22) une kerkova adresen elektronike,te nje personi qe ben percarje, se spo pretendoj se ky spiuni serb, te deklaroje adresen apo emrin e vertete. Po Flisja per adrese elektronike (IP). Emrin tim ia them ne sy, mos ke merak ti.,se kur i hyj ketyre gjerave i kam mendu te gjitha

    1. Nuk po pretendon njeri se jemi austrike vjene o koqe po te pakten jemj aq europiane sa fqinjet ballkanike , jo si ca te tjere rreth o rrotull qe nderojne sulltane mahmuterit dhe mehmeterit dhe ju ngrene varre e memoriale

 3. Shkuarja e hipokritit Rama ne Kosove, nuk do te thote qe mendimet, apo ato qe do thote Rama, jane apo i vlejne politikes se Kosoves, sepse vertetesia e vazhdimesise se politikes siperfaqesore per tu dukur patriot, i ketij butaku politik, tashme dihet e qe eshte dekonspiruar po nga politika Kosovare. Kosovaret e dine mire se sa miqesi e shkuemeni ka ky birbo me Vucicin, e dine qe me shume ka takuar ate, pra Vucicin, se sa politikanet Kosovare, te cilet i padit edhe ne gjyqe.Per keto e shume te tjera nga rraca e trashegimerise se Rames, i dine dhe e kane njojtur me mire se sa disa qelbesira rilindas anti kombetar.Populli, e Kosova ndenjen nen thundren Serbe 100 vjet, por kurre nuk iu nenshtruan veseve, zakoneve, e asimilimit te tyre, por qendruan shqiptare te vertete te shqiptarise, duke i uajtur me forcen e tradites gjuhen, zakonet, e atdhedashurine per shqiptarizmen. Beni nje shikim te shkurter jugut te shqiperise, si po ndryshojne gjuhen ne emer te minoritetit, atje edhe ku nuk ka minoritare, shihni dy gjuhesine ne sinjale, degjoni ne servise te ndryshme se si flasin greqisht, pa ia imponuar kushi, por tendenca e korrofillakeve te shtetit grek per asimilimin e jugut te shqiperise, nuk u ben pershtypie, qe pas shume vitesh, pretendimet e grekeve per vorio epirin do i beje rreale, e kjo, ne saje te atyre qe po e shesin vehten nga presioni politiko_ ekonomik grek. Pra, kush eshte atdhetar, keta qe po pregatisin vorio_epirin greqise, apo Kosovaret e pas nje shekulli? Kete nuk e thashe per ndasi, sepse jemi shqiptare ne mbare teritoret tona, por per ata, dhe kete qeveri qe po e shet ngadale jugun e shqiperise.Edhe ky neo politikani i sofistikuar atdhetar me parulla, eshte, dhe e ka nje pjese te origjines nga jugu, qe flasin, e mbase enderrojne greqine, e andaj se ka ngritur zerin der me sot per origjinen e tije, por vete ne Kosove qe te na hiqet patriot me kryqin grek, Serb, e Rus.

 4. Kush jeni ju qe shani nje popull te tere.
  Une kam jetu ne Tiron dhe tani jashte. Por Por po te te them dicka qe e kam pare e kuptuar. Shqiptaret e Kosoves jane me ATDHETARE se vete shqiptaret e Shqiperise.
  Ato japin jeten per flamurin Kuq e zi e nuk e shesin sic ta shesin politikanet ne Shqiperi.
  Mendo njehere para se te shani ato qe Jane vellezerit tane qe Europe kurva e ndau .
  Imagjino veten tende te te shkepuste njeri prej kraheve te nones tate kur ke qene femije dhe do e u rrisje jetim. Shqiperia per Kosoven eshte si nona per femijen e saj. Do apo nuk don ta pranosh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu