• |
ide | kryesore

69 të infektuar të tjerë me koronavirus në vend

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 69 persona. Një ditë më parë ishin 64 persona.


Ministria e Shëndetësisë thekson se vijon të ketë shtrime në spitalin infektiv ku aktualisht po trajtohen 84 pacientë.


Dita e djeshme u mbyll me tre viktima të tjera për shkak të Covid-19 duke e çuar në 59 numrin në total.

7 Comments

 1. Bythqirat e Ridhjerjes na cane trapin ke keto raportime te kota gripale.
  Rendesi ka te mbjellin vetem panik.
  Psh., Kanadaja, por mbase edhe vende te tjera, e kane nderprere raportimin ditor te rasteve me covid dhe i shpallin 1 here ne jave.

  Ridhjerja ne panik!

  1. DO isha dakord, po te mos ishin shume njerez qe nuk jane ne spitale por ne shtepi te semure dhe qe nuk jane te raportuar..Leje Ridhjerjen, ja kane varur ketij muhabeti…qytetaret te ruajve veten se ne spital nuk marrin vesh dhe trajtimi eshte cope cope..

   1. trajtimi eshte cope cope ?? ne spital te cojne per te vdekur o byrazer , sherbimi cope cope eshte ne afrike po atje ka me shume humanizem se ketu te ne

 2. Edhe shifrat ne spital duhen pare ne kontekst. Ne 6 jave ka pasur 230 veten ne terapi intensive – janar, shkurt nga gripi i stines. Ndoshta kaq qene dhe nga kovidi. Gjithesesi cdo jave mbi 30 vete

 3. Nga 330 teste 66 dalin me Covid. qe i bie nje ne 5 persona dhe qe eshte nje shifer shume e larte krahasuar me cdo vent qe ka 16 te infektuar per 10000 banore. Te vjen cudi se Ramazoni yne i madherishem ka thene qe kemi sistemin shendetsor me te mire ne rajon ndoshta dhe ne Europe.Ku ka humbur ajo fytyre breshka Rakacolli dhe Majmuni Pipero keto dite apo jane vetizoluar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu