• |
ide | kryesore

Italia shënon 23 viktima dhe 142 raste të reja me koronavirus

Lajme, Planet

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 23 viktima nga koronavirusi. Në total numri i viktimave ka shkuar në 34.767.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan se sot u regjistruan 142 raste të reja pozitiv me koronavirus, për një total prej 240.578 Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 1052, ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 190,248


Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 4 viktima nga koronavirusi. Gjithashtu në Lombardi u identifikuan edhe 62 raste të reja me Covid.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu