• |
ide | kryesore

Mega operacion/ Sekuestrohen 3.5 ton drogë, 37 të arrestuar në Itali e Shqipëri

Arkiva, Lajme, Të fundit

Operacion i përbashkët Itali-Shqipëri për goditjen e një grupi kriminal i trafikut të drogës.


Siç raportojnë mediat italiane, deri më tani në të dyja vendet janë arrestuar 37 persona, anëtarë ose të përfshirë në trafikun ndërkombëtar të drogës në kuadër të këtij grupi kriminal i cili vepron prej 2015.


Më tej është sekuestruar 40 milionë euro drogë teksa bëhet fjalë për një bashkëpunim mes Anti- Mafias italiane dhe SPAK në Shqipëri bashkë me Policinë, duke krijuar një skuadër të përashkët për të goditur këtë grup kriminal.


1 Comment

  1. hahahahahahah!
    kur thoshte ” i cmenduri” Salihu se ne Shqiperi ka 100 tone hashash gati per trafik, para 4-5 vjetesh(e mbani mend apo jo “mamica”?), qeshnin me lot me malokun prej tropojet!

    hahahahahahh!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.