• |
ide | kryesore

Rama tërheq padinë ndaj Ramush Haradinajt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se do të tërheqë padinë ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.


Gjatë konferencës për shtyp nga Prishtina, pas takimeve me liderët e politikës atje, Rama se do të tërhiqet zyrtarisht padia e tij për shpifje ndaj ish-komandatit të UÇK.


Tërheqja e Ramës vjen në një kohë kur Gjykata e Hagës ka ngritur aktakuza ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK, Kadri Veseli.

10 Comments

  1. po ky bojaxhiu kur prishi teatrin sikur tha qe une kur e nis dicka e coj deri ne fund apo me Ramushin i ben suma pse pse

  2. Rama: ” Ne themi ate qe bejme e bejme ate qe themi”. Ti mire bere qe u terhoqe por do kishe bere me mire mos te kishe ngrit padi. O Burrshteti adoleshent, o te qifsha robt o bythqir lulishtesh.

  3. duhet me ja qi robt edhe fatos nanos qe na solli ket skizofren, hajde hiqe tani se i ka cmen gjith miletin.
    e vraft zoti fatos nanon qe na solli ktu ket mostter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu